Obuwie dla osoby o niskiej wadze

Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1740
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Kup najładniejsze. I po sprawie. :-)

Na OLX buty do biegania są w kategorii "moda". Wiedzą co czynią, chociaż nabywcy tych butów często nie wiedzą.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
New Balance but biegowy
Davaeorn
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2024, 17:59
Życiówka na 10k: 48.38 (trail)
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję za pomoc w ocenie Novablast'ów ;)
Na runrepeat mają bardzo wysoką opinie i ocenę a cenowo są spoko, więc stąd moje pytanie.

Co ja mogę że lubię jak mi się podoba to co noszę...
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1740
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Możesz wiele, tj. zmienić złe przyzwyczajenia (albo chociaż ich część). Na przykład, do chodzenia kup ładne, a do biegania pasujące do twojej stopy i typu kroku oraz do terenu i szybkości. Bo wygląd butów podczas biegania jest nieistotny.

Na mnie żadne buty marki Asics nie pasują, więc się nie wypowiadam.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1622
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Wyskoczyły mi za 3 stówki Hoki Arahi 6. Widzę że to but ze sporą amortyzacją. Jest sens kupować taki but przy stosunkowo niskiej wadze czy raczej nie (i np. lepiej wybrać Rintony)?
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1740
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

A potrzebujesz wsparcia z powodu nadpronacji?

Przypomniałem sobie, że idealny dla osoby o naprawdę niskiej wadze jest Topo Cyclone 2. Pianka to Pebax (aktualnie nie ma nic lepszego), podeszwa 28/23, brak płytki. I do zapieprzania i do wygodnego szurania się nadaje (nie gniecie palców). Jedyny problem to moja waga-dla tego buta jestem za ciężki (65 kg), bo czuję, że go dobijam do spodu. No i cena. ;-)
Ostatnio zmieniony 01 mar 2024, 09:43 przez weuek, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1622
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Nie, nie potrzebuję. Zwróciłem uwagę na Lounge bo cena wydaje się dosyć niska, jest mój rozmiar, but chyba lubiany. Nie wiem jak odbierany wśród osób trochę szczuplejszych bez nadpronacji.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1740
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Ma go mój kolega (bardziej w stronę supinacji), który (też) nie zauważył jaki to typ buta. Kolega waży jakoś 90.

Lepszy Arahi niż Clifton, bo tak się w nim nie zapada (obleśnie).
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1622
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Wypatruję raczej Triumphów (znalazłem 19tki za 399 ale to chyba obecnie całkiem zwyczajna cena), Pegasusów pełno na Lounge (za nimi nie przepadam), a dzisiaj rzuciły mi się w oczy te Arahi. No ale chyba je odpuszczę, może kiedyś sprawdzę Cliftony z ciekawości w jakimś sklepie, żeby wiedzieć z czym to się je.

Ja nie mam "naprawdę" niskiej wagi (73kg przy 184cm). Co prawda biegając mógłbym spokojnie zejść parę kg niżej bez problemu, ale taka waga mi odpowiada i na tle ogółu (a nie biegaczy z forum bieganie.pl xd) uznaję to za szczupłą sylwetkę.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4754
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Mossar pisze: 01 mar 2024, 09:37 Wyskoczyły mi za 3 stówki Hoki Arahi 6. Widzę że to but ze sporą amortyzacją. Jest sens kupować taki but przy stosunkowo niskiej wadze czy raczej nie (i np. lepiej wybrać Rintony)?
Mam Rincony i na początku nawet w miarę fajny but ale szybko pianka się kończy. Po 600km wylądowały na strychu.
Jeśli masz roz 43 to @weuek ma do sprzedania SPEED 3. Polecam
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1740
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 01 mar 2024, 10:56
Mam Rincony i na początku nawet w miarę fajny but ale szybko pianka się kończy. Po 600km wylądowały na strychu.
Potwierdzam. Cliftony 7 zezłomowałem tak samo po 600 km, mimo niskiej wagi. Te zwykłe buty Hoka szybko się uklepują.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1622
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Mam 44.5/45. Takie właśnie Arahi 6 znalazłem, jeden kolor już poszedł. No ale nic, nie ma pośpiechu. Będę obserwował; może się akurat w ciągu 2-3 miesięcy coś ciekawego trafi. Pytałem w innym temacie o Deviate Nitro w 1 wersji (bo super cena), ale gdzieś wyczytałem, że to zupełnie inny but niż Deviate Nitro 2.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1740
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Nie wiesz czego chcesz. To ma być but do szybkości czy klepania longów (których nie robisz przecież)?
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1622
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Z tego co wyżej rzeczywiście może wynikać że nie wiem czego chcę, ale prawda jest stosunkowo prosta: najchętniej sprawdziłbym zarówno coś do szybszego biegania jak i coś nadającego się do dłuższego biegania, czyt. dwie pary butów. I tak, nie biegam longów, ale biegam dystanse pomiędzy 10 a 13km, a do tego też warto mieć jakiś sympatyczny but a niekoniecznie wszystko klepać w Kinvarach. Choćby i dla odmiany.

Stąd głównie myślę o czymś w rodzaju Saucony Triumphów a te Hoki wynikły z tego, że wyskoczyły mi na Zalando i byłem ciekawy co o nich powiecie. Choć jak szukałem sam z siebie Hok to myślałem bardziej o Rintonach. Nawet znalazłem swój rozmiar za 370zł, ale póki co jeszcze się zastanawiam.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2024, 21:34 przez Mossar, łącznie zmieniany 1 raz.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1408
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 2:59:13 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 01 mar 2024, 11:21 Potwierdzam. Cliftony 7 zezłomowałem tak samo po 600 km, mimo niskiej wagi. Te zwykłe buty Hoka szybko się uklepują.
Ja ostatnio klepie kilometry w Cliftonach 9, na ten momemnt zbliżam się do 1000km i dalej jest miękko i przyjemnie.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:40, 21K-1:22:28, 42K-2:59:13
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1740
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Szkoda energii na to miękko. 9 nie znam, ale 8 mnie bardzo rozczarowały.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
ODPOWIEDZ