Alternatywa dla Pegasusów

Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1586
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Tyle sprzecznych opinii że chyba zostanę przy Pegasusach :hejhej: BTW patrzę właśnie na swoję i jednak mam 38ki. Czy 39ki są podobne konstrukcyjnie i mogę w ciemno ten sam rozmiar?

No chyba że wyhaczę te Novablasty/Triumphy, bo tu chyba same pozytywne komentarze. Albo gdzieś przymierze Pumy/Reeboki. Muszę się szybko decydować bo czuję że te aktualne Pegasusy już są do wyrzucenia.
New Balance but biegowy
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4672
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

No i możemy chyba podsumować:
Jeden lubi schabowego a drugi marchewkę i każdy ma rację :hejhej:
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1591
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Novablast to zupełnie inny, znacznie lżejszy i zwinniejszy but niż Triumph (18 i 19 są niemal bliźniacze, 20 to już inny but, gorszy). PWRRUN+ to ciężka pianka (mój triumph 18 w rozmiarze 43 ważył 318 g), więc ten but to raczej do wolnego biegania albo dla kogoś ciężkiego.

Przy okazji, triumphy 6-16 nie istnieją. Z pegasusami jest podobnie?
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mossar pisze: 24 maja 2023, 21:45 Tyle sprzecznych opinii że chyba zostanę przy Pegasusach :hejhej: BTW patrzę właśnie na swoję i jednak mam 38ki. Czy 39ki są podobne konstrukcyjnie i mogę w ciemno ten sam rozmiar?

No chyba że wyhaczę te Novablasty/Triumphy, bo tu chyba same pozytywne komentarze. Albo gdzieś przymierze Pumy/Reeboki. Muszę się szybko decydować bo czuję że te aktualne Pegasusy już są do wyrzucenia.


38 do 39 różnią się cholewką ale wg mnie na plus ;)
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 24 maja 2023, 21:28 Glideride blokuje prawidłowy ruch stopy, więc na początku warzenie bardzo przyjemne gdy tak niesie ta kołyska, ale można sobie zepsuć krok w takich koniach na biegunach. No i to konserwatywny Asics, więc od lat wszystko zdecydowanie do piętowania.
Glideride 3 wyglada na papierze bardzo fajnie, duzo niezbyt miekkiej pianki, drop 5mm, lekki.
Tyle, ze w pomiarach Runrepeat wyszedl realny drop ponad 11m (sic!) :bum:
No to ja dziekuje za taki but...
Awatar użytkownika
sultangurde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1856
Rejestracja: 10 paź 2018, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sikor pisze: 25 maja 2023, 13:58
weuek pisze: 24 maja 2023, 21:28 Glideride blokuje prawidłowy ruch stopy, więc na początku warzenie bardzo przyjemne gdy tak niesie ta kołyska, ale można sobie zepsuć krok w takich koniach na biegunach. No i to konserwatywny Asics, więc od lat wszystko zdecydowanie do piętowania.
Glideride 3 wyglada na papierze bardzo fajnie, duzo niezbyt miekkiej pianki, drop 5mm, lekki.
Tyle, ze w pomiarach Runrepeat wyszedl realny drop ponad 11m (sic!) :bum:
No to ja dziekuje za taki but...
No pierwsze wrażenie robi świetne, do tego ma płytkę kompozytową. Nic więcej nie powiem bo nie miałem tego buta dłużej niż parę minut na nogach. Do zdania dot. walenia z pięty odnoszę się ambiwalentnie w przypadku Asicsa, bo 99% amatorów wali z pięty w każdym bucie (bieg na śródstopiu naturalnie zaczyna dominować dopiero na tempach 3:xx)
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

sultangurde pisze: 25 maja 2023, 14:24 No pierwsze wrażenie robi świetne, do tego ma płytkę kompozytową. Nic więcej nie powiem bo nie miałem tego buta dłużej niż parę minut na nogach. Do zdania dot. walenia z pięty odnoszę się ambiwalentnie w przypadku Asicsa, bo 99% amatorów wali z pięty w każdym bucie (bieg na śródstopiu naturalnie zaczyna dominować dopiero na tempach 3:xx)
Co robia inni to nie wiem, ja w kazdym razie nie wale z piety niezaleznie od tempa :bleble:
Jedynie przy stromym zbiegu wygodniej jest mi hamowac ladujac na piecie.
Awatar użytkownika
sultangurde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1856
Rejestracja: 10 paź 2018, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sikor pisze: 25 maja 2023, 14:45 Co robia inni to nie wiem, ja w kazdym razie nie wale z piety niezaleznie od tempa :bleble:
Jedynie przy stromym zbiegu wygodniej jest mi hamowac ladujac na piecie.
Ja przy wolnym biegu praktycznie zawsze walę z pięty.
Wyjątkiem jest bieganie w tempo next %, tam dużo przyjemniej jest ze śródstopia.
A że moja para (ta co ma już ponad 700km) ma z jednej strony przebitego airpoda to doskonale słyszę kiedy biegnę na śródstopiu, a kiedy przechodzę na piętę (brak delikatnego syczenia prawego buta) :hejhej:
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1591
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Asics zawsze pokazuje takie bieganie:

https://www.youtube.com/watch?v=N4etkkFTR28

U nich każdy but jest robiony pod piętę. Wszystko, co Skarżyński pisze o kroku biegowym, to jest Asics (jego główny sponsor).
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3894
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 25 maja 2023, 22:16 Asics zawsze pokazuje takie bieganie:

https://www.youtube.com/watch?v=N4etkkFTR28
Gówno prawda.
https://youtu.be/R8o1tDb0IVA?t=154
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1591
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

No rzeczywiście, tu się "pomylili" (pewnie jakiś nowy nagrał niewłaściwego biegacza). Ale tu nie już ma innej opcji niż pięta:

https://www.asics.com/pl/pl-pl/running- ... s-for-you/
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Amadeusz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam Glideride 3, świetne buty ale to raczej nie ten segment co Pegasus, super komfortowe ale trochę zamulają (myślałem że będą jak Endorphin Speed po kształcie podeszwy, ale to kompletnie inna filozofia). Dlatego choć je bardzo lubię to wydaje mi się że to inny typ buta niż Peg.

Z dropem zawsze będzie burdel, z prostego powodu - nie ma standardu mierzenia tej miary (w którym miejscu, jaki rozmiar, czy z wkładką czy bez itd), a zarazem zawsze będzie on inny nawet w tym samym bucie (między rozmiarem 35 a 48 może być ogromna różnica, on się po prostu skaluje (schemat z czapy w załączniku, 2 minuty w paint, ale pokazuje ideę - te czarne to niby podeszwa :) )).
drop.png
Do walenia z pięty się nie odniosę, ale ciągle nie rozumiem demonizowania (ponoć wg badań prawie 80% ludzi ląduje na pięcie, choć każdy myśli że wygląda jak kenijczyk w biegu :) ), i nie ma w tym nic złego (zły jest overstriding wśród amatorów, za niska kadencja).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1591
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Schemat niewłaściwy, bo sugeruje, że różnicę mierzy się przy końcu podeszwy (za palcami), a powinno się przy "haluksie". I właśnie tu brakuje wypracowanego standardu.

Moim problemem jest akurat za wysoka kadencja, co wpływa negatywnie na szybkość, ale za to pozytywnie na zdrowie aparatu ruchu.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Amadeusz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 26 maja 2023, 11:26 Schemat niewłaściwy, bo sugeruje, że różnicę mierzy się przy końcu podeszwy (za palcami), a powinno się przy "haluksie". I właśnie tu brakuje wypracowanego standardu.
asdad.png
Voila.

Nie zmienia to konkluzji tego schematu, czyli tego że drop jest "dynamiczny" (chyba że ktoś biega w 0mm) i może się naprawdę mocno różnić między rozmiarami, sam w sobie nie wyjaśnia prawie nic.

No bo "realny" drop moich pegasusów to może być 12mm (bo rozmiar 47) a żony 6mm (bo rozmiar 35). I jak na podstawie tego (i wyłącznie tego) wywnioskować co to za rodzaj buta? Po prostu się nie da.

Dlatego moim zdaniem to taki marketingowy parametr z czapy w obecnej formie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1591
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Teraz jest przejrzyście. Dobra robota!

Cała ta (czarna) magia dropu jest niepotrzebna, jak i on sam, gdyż jest kolejną powszechną cywilizacyjną denaturą wprowadzoną przez modę a nie prawdziwą potrzebę czy postęp.

Z opisu pegasusów ver. 40:

Dodatkowo, skonstruowano piętę w taki sposób, by zoptymalizować powierzchnię styku z podłożem i ułatwić przechodzenie z pięty na palce.

Wszędzie to samo, czyli bez obcasa ani rusz, jak bez rosołu na weselu.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
ODPOWIEDZ