Jacek Ksiąszkiewicz – czy istnieje ładne bieganie?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3914
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Nie wiem co tam palisz, ale mi to nie przeszkadza bo zrozumiałem wszystko co napisałeś.
New Balance but biegowy
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Według Howarda Gardnera mamy 8 typów inteligencji. Jedną z nich jest inteligencja kinestetyczna, czyli ruchowa. Osoby z tym typem inteligencji charakteryzująca się m.in. doskonale wypracowanymi reakcjami automatycznymi i potrafią one bez świadomego myślenia wykonywać trudne manewry, zarówno własnym ciałem jak i przedmiotami np. trzymanymi w ręce.

Prze to krótkie wprowadzenie chciałbym dokonać coming outu, bo niestety nie jestem w stanie stwierdzić jak podczas biegu rotuje mi kość udowa w poszczególnych fazach kroku.
Kolana, palce (małe czy duże), a nawet ułożenie przepony - to jeszcze dam radę, ale rotacja kości udowej przekracza moje zdolności percepcyjne. Pewnie dla tego jestem tylko marnym amatorem.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12484
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A jaki rodzaj inteligencji jest potrzebny, żeby przyjechać do mnie na warsztaty?
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

A to trzeba spytać tych co przyjeżdżają. :hej:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12484
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

U mnie konkretna robota jest. Drewno do porąbania, ogród do przekopania. Wszystko na wkręconej nodze. Więc iq 90 jest chyba w sam raz. Jak wyższe to żaden wstyd. Zdarza się w najlepszych rodzinach.
maarcin
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 06 mar 2010, 11:53

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 09 sty 2023, 12:15 To prawda, niestety.
Twoi zawodnicy trenowani wg kanonu byliby zdublowani dwa razy. No ale ty masz wytłumaczenie przecież. Twoja szkoła jest ok, to Niemcy są leniwi.
Zabawnie się czyta tą licytację czyi zawodnicy ile razy i przez kogo zostaną zdublowani. Proponuję jako dystans testowy przyjąć 400m. Obejdzie się bez dubli od kobiet.


A dla Sebastiana odniesieniem dla jakości treningu jest... Sebastian. Jeżeli trenuje teraz mniej, jest zdrowy, a wyniki ma takie same to znaczy tyle, że obecnie trenuje lepiej.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1654
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Keri pisze: 10 sty 2023, 10:16 ale rotacja kości udowej przekracza moje zdolności percepcyjne.
Z frędzlologią tak jest, że to "nauka" nie dla każdego dostępna.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12484
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Od nowego roku będzie można łatwiej zostać królem albo królową.
Mając na uwadze popularność projektu oraz jego elitarny charakter (...)
...zaczynam tęsknić za Kubą Pawlakiem.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3914
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Daj spokój, przecież wiadomo że Polska mistrzem Polski i korona się należy.
A dzisiaj najlepszy Polski biegacz dostał dubla na dychę, od 40 kilogramowej i koślawej dziewczynki.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12484
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z jednej strony bombardują statystykami ilu to zawodników pobiegło poniżej 28, ilu poniżej 30 itd. Tak jakby chcieli krzyczeć dlaczego u nas tak nie ma!!!? A z drugiej strony przyczyniają się do trendu spadkowego promując elitarność królestwa polskiego. :hahaha:
Awatar użytkownika
Deter
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1018
Rejestracja: 25 wrz 2017, 17:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To raczej efekt braku profesjonalnego języka, który wynika z pozornie elokwentnego i swobodnego stylu. Na siłę teksty są koloryzowane co źle świadczy o językowej jakości - to uwypukla nieumiejętność pisania konkretnego, syntetycznego, neutralnego.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2023, 23:42 przez Deter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Deter
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1018
Rejestracja: 25 wrz 2017, 17:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Co myślicie o tym:
https://www.instagram.com/reel/CmJXy-kA ... MyMTA2M2Y=

Natknąłem się przypadkiem, a że z moją supinacja jestem pierwszym pacjentem dla tego gościa to przyprawiło mnie to o chwilę zadumy.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12484
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ale on się zabiera do tego od dupy strony. To znaczy od stopy strony, a powinien od dupy strony właśnie. Zmieniając warunki pracy biodra, wpływamy na ustawienie stopy. Odwrotnie to nie zadziała.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12484
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Korzystając z okazji, że wątek jest na wierzchu, to trochę prywaty będzie. Chociaż tak nie do końca.

Napisał do mnie mój przyjaciel i przewodnik po Iten - Meshack, że mu się buty skończyły i prosi o wsparcie. Nie wybieram się do Kenii, więc mu nie przywiozę, a wysyłka jest bez sensu. Raz, że drogo wyjdzie, a dwa że on nie ma adresu.
W związku z tym uruchamiam krótką akcję do końca miesiąca. Każdy kto chce pomóc może wpłacić na konto: **************************
W tytule napiszcie proszę "zwrot"
Jak zwykle na bieżąco będę podawał stan licznika. Na tę chwilę wpłacam 100zł.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2023, 11:38 przez yacool, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ