Jak powinien trenować początkujący Amator?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12442
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 29 gru 2023, 17:37 To znaczy, ze czym byłem młodszy, tym byłem czarniejszy?
Na to wychodzi.
Z wiekiem człowiek blednie, zaczyna mu się mylić beton z luzem i papu z kupą.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1588
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Ja jestem amatorem teraz do granic możliwości 😆 Wychodzę biegać z psem jak mi się zachce i biegam za rowerkiem syna (ale wczoraj machnęlismy 6km, więc jest potencjał na takie bieganie).

I najlepsze jest to, że przy tym wszystkim wygrałem lokalny mikołajkowy bieg na 1km xD No ale trzeba przyznać, że ścigałem się głównie z 10-latkami z okolicznego klubu piłkarskiego, rodzinkami w butach zimowych i przedszkolanką mojego syna.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13303
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Mossar pisze: 29 gru 2023, 19:07 Ja jestem amatorem teraz do granic możliwości 😆 Wychodzę biegać z psem jak mi się zachce i biegam za rowerkiem syna (ale wczoraj machnęlismy 6km, więc jest potencjał na takie bieganie).

I najlepsze jest to, że przy tym wszystkim wygrałem lokalny mikołajkowy bieg na 1km xD No ale trzeba przyznać, że ścigałem się głównie z 10-latkami z okolicznego klubu piłkarskiego, rodzinkami w butach zimowych i przedszkolanką mojego syna.
No w końcu jakiś amator sie głosi. Podaj jeszcze wynik na te 1km i będzie fajnie.
mimi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 355
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:36

Nieprzeczytany post

To brzmi jak fajna i cenna wskazówka dla Kowalskiego (czas z 1500 -> tempo na wybiegania). Dla lepszego zobrazowania w formie dialogu, to mogłoby wyglądać tak:
- Trenerze, jakim tempem mamy dzisiaj biegać wybiegania? - pyta Kowalski z kolegami
- A dobrze, że pytacie! - odpowida trener - Zaraz Wam powiem chłopaki, zrobimy tylko mały teścik na 1500m ;-)

Czyli chcąc biegać rozbiegania po 4:00 i szybciej, to trzeba byłoby biegać 1500m w 4:00. Ciekawe :-)
Wynik poniżej 4:00 na półtoraka dałby w tym roku top 100 w Polsce
----------------------------------------------------------
1440miles
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1588
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 29 gru 2023, 20:28
Mossar pisze: 29 gru 2023, 19:07 Ja jestem amatorem teraz do granic możliwości 😆 Wychodzę biegać z psem jak mi się zachce i biegam za rowerkiem syna (ale wczoraj machnęlismy 6km, więc jest potencjał na takie bieganie).

I najlepsze jest to, że przy tym wszystkim wygrałem lokalny mikołajkowy bieg na 1km xD No ale trzeba przyznać, że ścigałem się głównie z 10-latkami z okolicznego klubu piłkarskiego, rodzinkami w butach zimowych i przedszkolanką mojego syna.
No w końcu jakiś amator sie głosi. Podaj jeszcze wynik na te 1km i będzie fajnie.
To jest właśnie zabawne. To był ten okres gdzie nawaliło dużo śniegu, więc biegało się właściwie po puchu w butach trailowych, trasa była około 1.1km. Ruszyłem po 3:20/km, jak sie obróciłem po 500m to drugi chłopak już gdzieś tam był daleko, więc zwolniłem do 3:50/km, bo mi się głupio zrobiło, że jestem tym jedynym co nie poczuł ducha Mikołajek, rekreacji, familijnej zabawy. No i w końcu nawet do >4min/km zwolniłem, bo nikt mnie nie gonił. Także nie ma tu pola do jakichś zachwytów, ale rozbawiło mnie to, że przebiegłem pierwszy metę dopiero jak przestałem biegać :hejhej:
Panzer_General
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 252
Rejestracja: 18 sie 2021, 20:09
Życiówka na 10k: 56:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mossar pisze: 29 gru 2023, 19:07 Ja jestem amatorem teraz do granic możliwości 😆 Wychodzę biegać z psem jak mi się zachce i biegam za rowerkiem syna (ale wczoraj machnęlismy 6km, więc jest potencjał na takie bieganie).

I najlepsze jest to, że przy tym wszystkim wygrałem lokalny mikołajkowy bieg na 1km xD No ale trzeba przyznać, że ścigałem się głównie z 10-latkami z okolicznego klubu piłkarskiego, rodzinkami w butach zimowych i przedszkolanką mojego syna.
zwycięstwo w "ogórku" też jest zwycięstwem.

Tompoz
Tompoz
mimi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 355
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:36

Nieprzeczytany post

Poruszę jeszcze temat Testu Żołądzia. Kto nie zna, to sam opis testu można sobie wygooglować

W zaleceniach trzeba trzymać się tego samego tętna (HRmax -50, -40, -30, -20, -10). Powiedzmy dla jednego (pierwszego) testu Żolądzia spoko - można byłoby połaczyć np. z testem 1500m 2-3 dni wcześnej (poznać potencjalne HRmax) i poźniej test Żołądzia... Ale przy kolejnych testach i potrzebie badania progresu nie prościej byłoby robić ten sam test ale trzymać się podobnych prędkości, a nie trzymać się tętna?
Na mecie interesuje mnie najbardziej wynik (pośrednio tempo), a nie tętno jakie miałem.
----------------------------------------------------------
1440miles
ODPOWIEDZ