Pomoc przy ułożeniu planu

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Mesiah
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2019, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć, moim celem jest zejście poniżej 12 minut( fajnie jakby udało się zejść do 11 min:P) na 3 km, rekord wynosi 12:22. Normalnie nie zawracałbym wam głowy i sięgnąłbym po plan np 5km w 20 min i na nim jechał, ale niestety oprócz biegania pływam, chodzę na siłownie i trochę na worku bokserskim się bawię.Dokładniej chodzi o zaliczenie norm do jednostek specjalnych. Dotychczas trenowałem w ten sposób: 1 dzień 10 na 10, bieganie interwały(w różnych kombinacjach np 15s sprint 15 sek trucht x 18, 400m szybko 400 wolno 4x, 1km szybko 1 wolno x 3 itp) i na koniec worek, 2 dzień siłownia, treningi coś ala crossfit, 3 dzień wybieganie do 10 km albo taka szybsza 5 w czasie poniżej 5min na km. Czyli 3 dni takich treningów i dzień przerwy na regenerację, do tego 2 dni pływania z trenerem zazwyczaj w któreś z tych dni_ piątek, sobota,niedziela. Niestety na wykonywany zawód taki rozkład treningów mi pod pasował, raczej nie dam rady wykonywać regularnie treningów rozłożonych z góry na cały tydzień. Przynosiło to efekty ale wydaje mi się, że z waszą pomocą efekty byłyby o wiele większe i w szybszym tempie. Wiek 30 lat, waga 75-80 kg. Co możecie mi doradzić, żebym osiągnął zamierzone cele? Nie chciałbym się przetrenować, ostatnio trochę mniej spałem i zaczęły mnie łapać skurcze podczas pływania, jakieś suplementy na to brać? Magnez i potas?. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
New Balance but biegowy
Mesiah
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2019, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nikt mi nie pomoże? Dawajcie Panowie i Panie:) Chyba nie jest to jakiś duży problem zejść na 3km poniżej 12 min jednocześnie pływając i ćwicząc na siłowni?
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Żeby na nowo koła nie wymyślać... Jest kilka propozycji w zbiorze planów:

https://bieganie.pl/?cat=19&id=2306&show=1
https://bieganie.pl/?cat=19&id=385&show=1
https://bieganie.pl/?cat=19&id=311&show=1

Więcej jest tutaj: https://bieganie.pl/?cat=19
Mesiah
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2019, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki, ale coś takiego to sam już przeglądałem, ale dzięki za chęci. Nie ma tam nic, co by uwzględniało biegania z pływaniem i siłownią plus lekki worek. Sam na pewno wiesz, że jest to dużo trudniej pogodzić niż samo bieganie.
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bez przesady. Jest triathlon i jakoś godzą bez specjalnych planów biegowych dla tri. Zresztą sam robię trzy różne rzeczy (na poziomie 3-4 tr/tydz każda) i też godzę. Myślisz, że są osobne plany dla każdego zestawu uprawianych sportów? Jeżeli ci chodzi o to, że bieganie w dużej ilości spala tę nadmierną muskulaturę, które budujesz na siłowni, to wskazówek, jak biegać i co, szukaj na jakiejś stronie kulturystycznej. Możesz rzucić okiem na ten blog
A jeżeli ci chodzi o rozplanowanie czasowe, to już sam musisz sobie z tym poradzić.
Mesiah
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2019, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Uważasz, że dam radę wykonywać trening 5km w 20 min jaki tam jest zamieszczony plus pływanie i siłka? Pływanie i siłownia nie jest robiona leciutko tylko to też są ostre treningi dlatego mam wątpliwości
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem, co oznacza "tam", więc nie odpowiem na to pytanie. W linkach, które dostałeś od berta nie ma żadnego treningu 5 km w 20 min. Są natomiast normalne treningi do egzaminów. N.p. takich, które Cię czekają. Żadne nie-wiadomo-co - jeżeli w połączeniu z tym, co już robisz, w ramach przygotowań do tych egzaminów, to dla Ciebie za dużo, to chyba musisz zmienić plany.
ODPOWIEDZ