Gdzie tkwiła tajemnica sukcesu Renaty Kokowskiej? Złotów zaprasza na spotkanie z wybitną maratonką

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Renata Kokowska to jedna z bardziej tajemniczych postaci polskiego maratonu. W czasach, gdy krajowa czołówka miała zapewniona dobre warunki do trenowania w klubach wojskowych, czy milicyjnych, Kokowska reprezentowała: Piasta Złotów i Orła Wałcz, a później przez długie lata startowała, jako niezrzeszona. Kim jest właścicielka 4 maratońskiego wyniku w polskich tabelach wszech czasów? Będzie można się przekonać podczas promocji książki „Życie w biegu. Tajemnice sportowych sukcesów Renaty Kokowskiej” do której dojdzie w środę (29 czerwca) w Złotowie.

Skomentuj artykuł "Gdzie tkwiła tajemnica sukcesu Renaty Kokowskiej? Złotów zaprasza na spotkanie z wybitną maratonką" https://bieganie.pl/sport/renata-kokowska-spotkanie/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ciekawa historia. Renata Kokowska to zawodniczka która po zakończeniu kariery nie chciała się "udzielać" w żadnej formie, wiem, że chyba Jurkowi Skarżyńskiemu odmówiła jakiegokolwiek komentarza do swojej kariery.
Chętnie przeczytałbym tę książkę, mimo, że generalnie nie czytam już treści biegowych. (detoks ;) )
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Też bym przeczytał.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ps. dla zainteresowanych lekturą:
https://muzeum-zlotow.pl/produkt/zycie-w-biegu/

raczej ebooka nie będzie. Poczytałbym, jednak poczekam na kilka opinii/recenzji.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Piotr-Fit pisze: 05 lip 2022, 09:36 ps. dla zainteresowanych lekturą:
https://muzeum-zlotow.pl/produkt/zycie-w-biegu/

raczej ebooka nie będzie. Poczytałbym, jednak poczekam na kilka opinii/recenzji.
Kupiłem i czekam na przesyłkę. Po przeczytaniu chętnie podzielę się swoimi wrażeniami
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przeczytane! Na początku sporo autor przynudza biegowymi osiągnięciami nastoletniej Renaty Pyrr, co może być interesujące wyłącznie dla bohaterki książki i jej trenera. Potem jednak, a w szczególności od roku 1986, kiedy Renata Kokowska zaczyna biegać maratony akcja książki rozpędza się i czyta się ją jednym tchem. Książka napisana mocno w stylu "Przeszkodowca" Łukasza Panfila, czyli ze szczegółami treningowymi rozpisanymi na każdy dzień tygodnia i na każdy tydzień m-ca, itp., co mnie osobiście, kompletnego amatora, nudziło.
B. ciekawy wątek konfliktu Renaty Kokowskiej z Wanda Panfil.
Pod względem edytorskim niczego książce nie można zarzucić; sztywna okładka, sporo zdjęć. Jestem b. zadowolony z zakupu :taktak:
długodystansowiec
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2022, 19:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Renata Kokowska jest właścicielką 2 wyniku w polskich tabelach wszechczasów.
Jerzemu Skarżyńskiemu udzieliła natychmiast wyczerpujących informacji.
długodystansowiec
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2022, 19:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy w butach, których zdjęcie zamieszczono powyżej można też poprawić wynik w maratonie o ok. 3 min?
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3877
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Dobre buty są lepsze niż złe albo średnie, to oczywiste,
długodystansowiec
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2022, 19:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W sprawie butów - nie wiesz o co chodzi, albo udajesz...
długodystansowiec
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2022, 19:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wspomniane buty są jak "ukryty" silnik elektryczny w rowerze. Pozostaje więc pytanie czy uzyskiwane w nich wyniki są uczciwe w stosunku do przeszłości?
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3877
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Uczciwe, bo postęp jest nie tylko w butach, a również w treningu, nauce o bieganiu, diecie itd. To tak jakby zapytać czy wyniki Pani Renaty są uczciwe względem lat wcześniejszych. Zdarzało mi się biegać z Panią Renatą, choćby w Berlinie gdzie była druga i pamiętam, że buty miała przyzwoite nie wiem czy Uta Pippig miała lepsze, ja miałem szyte własnoręcznie a nie narzekam, że teraz maja lepiej. W każdej konkurencji nastąpił postęp, tyczki są lepsze, rowery lżejsze itd. Problem może być tylko jak nagle następuje jakaś zmiana, np przed olimpiadą dopuszcza się nowe rozwiązania, Karolina Nadolska się na to skarżyła i trochę miała rację, ale tylko trochę. No a marudzenie, że kiedyś było inaczej, to jest bez sensu. Tak uważam.
długodystansowiec
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2022, 19:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Marudzisz myląc wpływ wspomnianych butów na wynik z postępem w treningu, nauce o bieganiu i diecie.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3877
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Niczego nie mylę, to Ty mylisz się, że ja coś mylę. :oczko:
Wyniki (czasy) Renaty Kokowskiej i inne z lat ubiegłych nie mogą być brane jeden do jednego z dzisiejszymi, to oczywiste. No ale gdzie tu nieuczciwość?
długodystansowiec
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2022, 19:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Udajesz autorytet - pochwal się wić jakie miejsce zająłeś w Berlinie w tych szytych przez siebie butach. Napisz także jaki uzyskałeś czas
ODPOWIEDZ