Quo Vadis Forum?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12397
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ricardo lubi szukać i istotnie czasem wynajduje ciekawe rzeczy. Powinien trafić na etat do działu newsy i ciekawostki, ale on chyba nie chce, a szkoda. Dzisiaj na przykład wszedł artykuł jelona o bieganiu tyłem, który jest mówiąc delikatnie słaby. Ciekawe rzeczy dzieją się na fejsie, twiterze i w innych mediach, a tam zdaje się rządzi Ricardo, który kopiuje praktycznie natychmiastowe info o danym newsie na forum, co pozwala dyskutować o świeżych zdarzeniach. Czyli taka działalność łączy zalety mediów społecznościowych i forum. Potrzebny jest jednak ktoś kto stale monitoruje internet i robi wrzutki w tempo. Dla mnie to jest dużo ciekawsze niż pojawiające się na stronie artykuły w stylu jelona.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Forum żyje w kilku miejscach, ale kilka jest to wystrzelenia w kosmos, ew. mocnego przeorania.

Jeden problem to struktura forum, działy, tematy, drugi to tego pilnowanie.
Potrzeba widocznej i skutecznej moderacji, żeby to co ma być w zegarkach, było w zegarkach, a nie gdziekolwiek. Co jest blogiem treningowym, wypada z działu Trening do blogów. Katalogbiegowy i Kenia, out, i inne tego typu - żeby było jasne, gdzie i co ludzie chcą czytać i pisać. Imprezy wyczynowe/masowe i (Pół)Maratony Warszawskie można połączyć.
Potrzeba konkretnego moda/modów, którzy poprzyklejają tematy typu "zegarek do 500/100/1500, itp. i będą kierować tam świeżaków, a zamykać ich wątki, które się plenią jak muszki owocówki. To samo z butami - poprzyklejać tematy markowe, dodać post z wyborem butów do kwoty X. Wówczas jakiś odrębny sensowny wątek nie zginie w pytaniach o buty do X. A spam nie będzie wisiał godzinami/dniami.

Jak łatwiej będzie coś ZNALEŹĆ, to wówczas będzie więcej interakcji dot. szczegółów, a nie prostych pytań ogólnych.

Trzeci problem to część użytkowników i coś co się kiedyś nazywało netykieta, albo po staremu kultura osobista. I spadający poziom dyskursu.

Regulaminu forum brak - a to jedna z rzeczy, którą warto byłoby wprowadzić i się do niej stosować :taktak: a moderacja powinna być od tego, żeby pilnować, a nie wdawać się w pyskówki. A nie jest. I wątki zawierające obelgi, osobiste wycieczki, spam, bzdury i offtopy wiszą. A nie powinny, bo odstraszają wielu użytkowników. Wolność słowa (jak pewnie zaraz ktoś zakrzyknie) to jedno, ale jak chcesz komuś pojechać, to można osobiście na PW, a nie trzeba robić ścieku publicznie, i to powinien regulować regulamin (nomen omen). Dyskusje powinny toczyć się merytorycznie. Można się nie zgadzać, ale niekoniecznie trzeba sobie na tę okoliczność jechać.

Na forum jest w tym momencie 330 osób - z czego 90% gości. Część można przekonwertować, aczkolwiek trochę porządków się przyda, bo teraz jest burdel.

Piszcie do naczelnego, ja już pisałem, ale mój głos jest (być może) odosobniony.

Pozdro,
Marcin
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ja tylko ad vocem do sochersa - nie mówię, że moja racja jest mojsza, tylko chcę pokazać różnicę poglądów:

proponowane przez ciebie zmiany na pewno wprowadziłyby porządek, ale jednocześnie moim zdaniem forum by umilkło ostatecznie, tzn. zrobiłaby się śmiertelna (nomen omen) nuda.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

I tu jest pole do dyskusji :)

Zwróć uwagę, że działy gdzie "coś się dzieje" mają się dobrze - blogi treningowe i komentarze to chyba najbardziej "chodliwy" dział, a jednocześnie panuje tam niemalże 100% miłość wzajemna :bum: A uproszczenie i przewietrzenie innych miejsc w których jest bordello bumbum jest w stanie (w mojej opinii) pozytywnie wpłynąć na osoby, które ze względu na niechęć do zapasów w błocie odpuszczają sobie dyskusję.

Zawsze naczelnemu zostaje ankieta na temat kierunku działania forum, czego za dużo, czego za mało. Bo tak spojrzałem na FB, to nie wiem jak statystyki zasięgu, odświeżeń, ale klikalności i dyskusji jakiejś szałowej też nie ma.
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1576
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Nie uważam, że forum jest przeżytkiem. Jasne, nie jest to może ta popularność co 10-20 lat temu kiedy każdy był zarejestrowany na paru forach i na każdym był ciągły ruch (swego czasu pamiętam, że byłem na 3 forach graficznych, jednym dotyczącym gry Dofus i forum Cybermychy :D i na każdym przychodziło ~100 postów dziennie). Teraz już na pewno nie działa to w taki sposób, bo Ci co chcą się czymś pochwalić to przenieśli się na instagrama czy dedykowane platformy, na których codziennie wrzucają swoje czasy. Poza tym jest facebook, który osobiście dla mnie jest w dzisiejszych czasach platformą dosyć nieokreśloną. Instagram przejął zdjęcia, Twitter szybkie wiadomości i kontakt z "celebrytami", natomiast Facebook to dla mnie aktualnie tylko i wyłącznie Messenger. Info o nowych artykułach chociażby z bieganie.pl dostaje w instastory na Instagramie, na Twitterze albo Reddicie zwykle dowiaduje się o jakichś nowinkach pokroju zwiastun filmu. Facebook mógłby nie istnieć, wystarczy mi Messenger choć z tego też coraz rzadziej korzystam.

No ale wracając do forum. Aktualnie żeby forum dobrze działało musi być utworzona pewna społeczność. Bo rzeczywiście jeśli będzie chodzić o informacje to ludzie będą się rejestrować tylko po to, żeby stworzyć jedno zapytanie o buty, zegarek i ewentualnie jakąś kontuzję. Największy potencjał jest w tematach/blogach treningowych. Temat "PROJEKT SUB 9" ciężko jest przejrzeć w całości, ale przyznam, że się wkręciłem w to co się tam dzieje i pewnie będę odwiedzał jeśli dalej się coś w tym temacie będzie działo. Mimo, że tematyka tam poruszana jest dla mnie czasem trochę kosmiczna, no ale to nic dziwnego, pewne tematy są zrozumiałe dopiero jak ktoś osiągnie pewien poziom. Tak czy inaczej fajnie poczytać jak wyglądają od podszewki treningi najlepszych. Bo tu jest właśnie przewaga takiego forum. Na Instagramie widzę tylko, że Chabowski zrobił pętle w Sankt Moritz (no offense, lubię Twoje posty/story ale na Insta nie opiszesz szczegółowo całych przygotowań), Ingebrigsten zjadł owsiankę przed biegiem a Kszczot właśnie robi zabawę biegową z Królem na rowerze (teraz już nie z Królem xD). A właśnie obserwowanie jak wygląda trening ludzi biegających w poblizu tempa 3:00, nawet jak się jest w bliżej 5:00, daje dużo do myślenia.

Jako, że dopiero co dołączyłem, to musze powiedzieć, że nazwy działów potrafią być mylące. Nie do końca jestem w stanie ocenić jaka jest tematyczna różnica między działem "Trening" a "Blogi Treningowe". Tzn. wiem, że w tym drugim pisze autor a komentarze są w osobnym miejscu, ale tematycznie to bardzo często jest to samo.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Ricardo lubi szukać i istotnie czasem wynajduje ciekawe rzeczy. Powinien trafić na etat do działu newsy i ciekawostki, ale on chyba nie chce, a szkoda. Dzisiaj na przykład wszedł artykuł jelona o bieganiu tyłem, który jest mówiąc delikatnie słaby. Ciekawe rzeczy dzieją się na fejsie, twiterze i w innych mediach, a tam zdaje się rządzi Ricardo, który kopiuje praktycznie natychmiastowe info o danym newsie na forum, co pozwala dyskutować o świeżych zdarzeniach. Czyli taka działalność łączy zalety mediów społecznościowych i forum. Potrzebny jest jednak ktoś kto stale monitoruje internet i robi wrzutki w tempo. Dla mnie to jest dużo ciekawsze niż pojawiające się na stronie artykuły w stylu jelona.
Tylko nie wiem jak dokońca to robić. Założyć osobny wątek gdzie mógłbym wrzucać jakieś newsy, zawody itd, czy wszystko osobno. Jak kogoś interesują takie rzeczy to chyba w Imprezy Wyczonowe założę wątek , związany z zawodnikami (średnie, długie dystanse), zawodami, newsami i filmikikami/zdj różnych zawodników
Napiszcie czy wam pasuje co by wam pasowało
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

stary, ale to jest moim zdaniem oczywiste. powinieneś to wrzucać na stronę główną portalu. powinna być utworzona sekcja "z ręką na pulsie" i tam wrzucane krótkie wrzuty. może to być to samo miejsce, gdzie widać wrzuty facebookowe. Link, dwa zdania komentarza, call to action do czytelników. moim zdaniem mega dobre.

Naczelny, proszę przygotować umowę dla Pana!

co do facebooka, to nie mówię o grupie bieganie.pl na facebooku, bo ona jest mała, świeża i nieanimowana. ktoś musiałby najpierw ją rozkręcić - uzbierać choć z 5-10k userów i dbać o codzienną aktywność. to się samo nie zrobi.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie jestem do końca przekonany do grupy na fb. Myślę, że lepiej by to wyszło na stronie. Nie trzeba mieć konta, żeby oglądać itd
Ostatnio zmieniony 15 paź 2019, 12:36 przez Ricardo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12397
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie no gościu...
dostajesz normalny status pana redaktora, czyli o stopień wyżej od felietonisty i wypełniasz lukę po remusie.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ale ja mówię o stronie właśnie!
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12397
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja też.
Jak to kiedyś powiedziałeś? Kongenialność? No. Chyba jakoś tak.
Teraz monopol na genialność ma tu kto inny, ale zostaje nam na pocieszenie zawsze ta gorsza, wspólna genialność.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:ale ja mówię o stronie właśnie!
No spoko. Tylko trzeba się zastanowić w jakiej formie by to było. Tak, żeby jak najwięcej miało do tego dostęp. Np zrobić na głownej bieganie.pl zakładkę z takimi treściami
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12397
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

żadnej zakładki
lewy górny róg, zaraz pod reklamą należy do Ciebie
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

już sobie szykuję zestaw marudzenia nr 1

"a dlaczego nie ma jeszcze informacji o X? u konkurencji już jest"
"a po co piszecie o Y? wszyscy o tym piszą, po co jeszcze wy?"
"a dlaczego nie ma informacji o zwycięstwie Z (który zupełnie przypadkowo jest moim szwagrem) w biegu o Laskę Wójta gminy Śmietanów Kwaśny?"

i takie tam.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12397
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Teraz w lewym rogu masz jelona. Jutro pewnie też będzie wisiał. W końcu rykowisko w pełni. Ale pojutrze ten zajebisty artykuł przestanie wywoływać erekcje. Tymczasem szybkie wrzutki mogą być i dwa razy dziennie na podbicie tętna. Z adnotacją "nie dla posiadaczy rozruszników".
ODPOWIEDZ