Komentarz do Felietonów Kuby Wiśniewskiego

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4120
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

no tak bez ostrego cienia mgły nie dało się tego napisać.
cóż, można i tak.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szykuj się ze na jakiś czas „ostre cienie” wejdą do słownika.
tkobos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 641
Rejestracja: 28 lis 2011, 20:41
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No ale złamałeś te 50 minut?
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wracając do nagród, kiedyś w Pruszkowie stałem 4x po kolei na podium, za każdym razem dostając reklamówkę mydeł, szamponów i innych takich. Przy czwartej rzuciłem do znajomych niby, ale bardziej dla grupki dziewczyn obok - chyba się będę w końcu musiał myć codziennie ;)
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

tkobos pisze:No ale złamałeś te 50 minut?
:nienie: Forma wakacyjna 52:05
tkobos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 641
Rejestracja: 28 lis 2011, 20:41
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A tak z ciekawości, to jaka trasa dokładnie:)?
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

tkobos pisze:A tak z ciekawości, to jaka trasa dokładnie:)?
Po Bożemu, zielonym cały czas.
Początek Kuźnice (przy Starej Jurcie, dworzec busów)
Potem Myślenickie i z klepnięciem w dzwon na koniec.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1611
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Ah Kasprowy. Najpierw mijasz kolejki na setki osób. Potem mijasz rodzinki w japonkach. Przy Myślenickich Turniach można spotkać już ostatnie osoby w japonkach. A potem zaczyna się fragment, który moja żona nazywa "konca nie widać". Wchodzisz na szczyt, żeby odpocząć, ale jest tam tyle ludzi i to jeszcze 90% roszczeniowi głośni ludzie, którzy wjechali kolejką. I ostatecznie po 10 minutach schodzisz, bo nie masz ochoty tam siedzieć.

Takie mam wspomnienia z mojej jedynej wizyty na Kasprowym. Aczkolwiek jak nam się fotografia ślubna rozwinie to będziemy pewnie tam częściej się pojawiać, bo to jedna z najczęściej wybieranych miejscówek przez pary. My z żoną np. rano poszliśmy na Sarnią Skałę, a po poludniu szliśmy z fotografem na Gąsienicową (ja w garniturze z suknią na ramieniu). W rezultacie schodziliśmy o zmroku bez czołówek i miałem lekkiego pietra. Po co o tym piszę? Nie wiem, wspomnienia mi się odezwały jak przeczytałem o Kasprowym :)
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tatry rządzą sie swoimi prawami. w zasadzie w okresie wakacyjnym w poludnie kazde wejscie w Tatry, kazda kasa, kazda dolina są zaciukane - tu nie ma co demonizowac Kasprowego. teraz ludzie okupuja juz nawet Jaworową czy Białą Wode. wbrew pozorom Kasprowy nie jest az tak bardzo zatloczony - tam ludzie w wiekszosci staraja sie wyjechac kolejka, czym troche "odstraszaja" tych ktorzy wchodza na nogach.
kwestia jest dobor dnia i pory dnia. nawet w wakacyjne weekendy da sie minac wiekszosc "nieprzyjemnosci", oczywiscie poza jakims koncowym zbiegiem - tu sobie lepiej nie zostawiac wąskich szlakow ;)
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wejście na Kasprowy potrafi z mylić. "Trochę jak nie tak daleka Mylna Przełęcz". Może się wydawać, że jak się doszło do Myślenickich, to już z połowa drogi, skoro stacja przesiadkowa.
Trzeba cisnąć dalej z Kasprowego na Świnicę, za Beskidem ilość osób maleje znacznie.
No Kuba, to test sprawnościowy na ratownika TOPR masz zaliczony z potężnym zapasem nawet bez "+ wiek".
P.S.
Czy ktoś napisze, jaką trasą z Kuźnic na Świnicę wbiegł Mariusz Giżyński z Magdą? Bo widzę zdjęcia też z pojezierza, ale nie wiem czy to był powrót innym szlakiem. Chętnie się przymierzę, ale ja dodam sobie +1 godz. + wiek :oczko: :hahaha:
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1611
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Dlatego preferuję pogodę <20 stopni z lekkim zachmurzeniem. Jak w listopadzie sobie wchodziliśmy na Gąsienicową w lekkiej mgle to było mało ludzi, zimą to już w ogóle. Sarnia Skała mimo zbliżającej się burzy i tak była oblegana przez ludzi, ale tak do przeżycia. Nosal zawsze jest pusty, a mam do niego sentyment, bo właściwie od niego zaczęła się moja miłość do gór. W styczniu ileś tam lat byliśmy w Zakopanem i spytaliśmy się w recepcji gdzie się możemy przejść. Pani zaproponowała Nosal. No i ogólnie nie było to jakieś trudne (choć ponoć ludzie czasem spadają), ale spotkaliśmy faceta w raczkach, który straszył nas, że tacy jak my to umierają na takich szlakach ;D Żeby nie było, nie szliśmy w adidasach, tylko w zimowych butach trekkingowych. Co prawda wtedy nie mieliśmy nawet raczków, ale nie było lodu czy śliskiego śniegu.
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:no tak bez ostrego cienia mgły nie dało się tego napisać.
cóż, można i tak.
oj wrażliwy jesteś :)
czyli jak - teraz nie można już wspominać/pisać o cieniach mgły ?? :hahaha: nowe tabu ??
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Tłumy zawsze można jakoś ominąć, choćby wybierając mniej tłumną porę dnia.
Co prawda w Tatrach bywam generalnie "poza sezonem", ale jeśli się wyjdzie/wybiegnie odpowiednio wcześnie - np. 5.00 czy nawet 6.00 z Kuźnic, to nawet w szczycie sezonu tłumy - owszem, można spotkać, ale po powrocie, w Kuźnicach. Te, które dopiero w górę ruszają ...
Magdaderezia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2020, 22:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yaaceek pisze: Czy ktoś napisze, jaką trasą z Kuźnic na Świnicę wbiegł Mariusz Giżyński z Magdą? Bo widzę zdjęcia też z pojezierza, ale nie wiem czy to był powrót innym szlakiem. Chętnie się przymierzę, ale ja dodam sobie +1 godz. + wiek :oczko: :hahaha:
Wbiegliśmy z Hali na Liliowe a później granią do Świnicy przez Skrajną i Pośrednią Turnię. Krótsza droga wiedzie z Hali od razu na Świnicką Przełęcz i na Świnice. Pozdrawiam i powodzenia:-)
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Super. To myślę, że w założeniach dodam tylko + wiek. Dzięki i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ