Komentarz do artykułu Biegowy weekend jakiego nie było, przy

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Gdyby były jakieś pytanie - co gdzie kiedy - to prosimy pytać.
lorid
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2008, 12:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Świebodzin

Nieprzeczytany post

:szok:
Bieganie.pl sprzedaje buty Pumy?? Hmm, czy dobrze widzę że, pod płaszczykiem bezstronnych, profesjonalnych redaktorów, autorów "obiektywnych" testów obuwia biegowego sprzedajecie buty jednej marki??

...swoją drogą Panowie: przez nadmierne forsowanie Pumy i bezpośrednie zaangażowanie w jej sprzedaż wasza opinia o tych butach traci zupełnie wiarygodność:(
Awatar użytkownika
ssokolow
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1810
Rejestracja: 13 lis 2006, 00:22
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: 4:04:02
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Mi tam nie przeszkadza- przynajmniej widać że dzięki pumie bieganie organizuje ostatnio jakieś fajne akcje... - a jak wiadomo do tego potrzebny jest sponsor ;-) i to najlepiej z kasą / ew. butami :D

Swoją drogą nieźle się zapowiada ten półmaraton ;p - może będzie to jakiś mały przełom w organizowaniu biegów ulicznych w polsce.

(Może np. ktoś by kopnął władze Krakowa... bo wyprzedzają już nas Katowice.... nie mówiąc w ogóle o warszawie ;-))
Szymon
Obrazek
Awatar użytkownika
Ulaa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 05 lis 2008, 13:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

lorid - Utrzymanie wiarygodności naszych tekstów jest dla nas bardzo ważne. Mieliśmy w redakcji dyskusję czy angażować sie w tego typu przedsięwzięcia sprzedażowe. I Naczelny zdecydował żeby sie angażować.
Musimy po prostu dbać o to żeby recenzje nadal były wiarygodne, obiektywne i dobre jakościowo.

Puma jest jedyną marką, która nigdy w Polsce na targach się nie wystawiała i poza Intersportem nie można jej właściwie kupić. Ponieważ uważamy, że kilka produkowanych przez nich modeli jest naprawdę bardzo dobrych zdecydowaliśmy się je ściągnąć na targi do sprzedaży.

Nie oznacz to, że inni producenci robią złe buty, przeciwnie. Asics, Nike, Adidas, Saucony czy inne robią bardzo dobre buty, ale na targach będzie dużo stoisk gdzie będzie można je dostać. Nam chodzi o unikalność i umożliwienie biegaczom zapoznanie sie z Pumą namacalnie.
Awatar użytkownika
golon4
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 21 maja 2008, 18:19
Życiówka na 10k: 34:42
Życiówka w maratonie: 03:32:22
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Nieprzeczytany post

do zobaczenia w sobotę już w Wa-wie :=) wyjazd z Gorlic o 6 mam :) przed 12 lub ok. 13 będę w Biurze Zawodów zależy na którą w Wa-wie będziemy :)
będzie miło się zobaczyć z wami osobami z forum :=) ja będę w czerwonej kurtce zapewne :-) a biec planuje w koszulce startowej - a z tyłu z napisem
" GOLON GORLICE " :-)
Do zobaczonka wszystkim :-)
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

lorid pisze::szok:
Bieganie.pl sprzedaje buty Pumy?? Hmm, czy dobrze widzę że, pod płaszczykiem bezstronnych, profesjonalnych redaktorów, autorów "obiektywnych" testów obuwia biegowego sprzedajecie buty jednej marki??

...swoją drogą Panowie: przez nadmierne forsowanie Pumy i bezpośrednie zaangażowanie w jej sprzedaż wasza opinia o tych butach traci zupełnie wiarygodność:(
zgodzę się z kolegą, z portalu po oczach bije Puma i Saucony ,nie mówię tu o reklamach tylko tekstach, recenzjach, zdjęciach czy to przypadek ? sądzę ,że nie , raczej układ (ha ha Kaczor to wymyślił)
obiektywizm Panowie , obiektywizm...
Tomek
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

Ulaa pisze:lorid - Utrzymanie wiarygodności naszych tekstów jest dla nas bardzo ważne. Mieliśmy w redakcji dyskusję czy angażować sie w tego typu przedsięwzięcia sprzedażowe. I Naczelny zdecydował żeby sie angażować.
Musimy po prostu dbać o to żeby recenzje nadal były wiarygodne, obiektywne i dobre jakościowo.

Puma jest jedyną marką, która nigdy w Polsce na targach się nie wystawiała i poza Intersportem nie można jej właściwie kupić. Ponieważ uważamy, że kilka produkowanych przez nich modeli jest naprawdę bardzo dobrych zdecydowaliśmy się je ściągnąć na targi do sprzedaży.

Nie oznacz to, że inni producenci robią złe buty, przeciwnie. Asics, Nike, Adidas, Saucony czy inne robią bardzo dobre buty, ale na targach będzie dużo stoisk gdzie będzie można je dostać. Nam chodzi o unikalność i umożliwienie biegaczom zapoznanie sie z Pumą namacalnie.
Ula , nie przeginaj proszę , co ma tu do rzeczy ,że Puma się nie wystawiała , Kalenji się też nie wystawiało i co ? czy to wina internautów ,że Pumy nie mozna kupić w sklepie ? dlaczego nie ściągacie innych firm tylko Pumę , inne brandy też mają dobre buty np .Adidas ;-) a im nie pomagacie...mętne to tłumaczenie
Tomek
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Hehe, może wypowie się najbardziej niezależny redaktor, czyli ja :)

Nie podobała mi się idea sprzedaży butów i podobnie jak Tomka nie przekonuje mnie tłumaczenie o tym, że to dla dobra czytelników. Ale ostatecznie przyjąłem to do wiadomości - współpracujemy z Pumą przy Półmaratonie Warszawskiem (mamy przeciez koszulki puma bieganie.pl), więc sprzedaż tych promowanych butów może być formą tej współpracy.

Śmiesza mnie jednak opinie o tym, czego jest za dużo, a czego za mało. Panowie, może napiszcie do TVP, że dają za dużo reklam Orange, a za mało Plusa :) Zobaczymy, co Wam odpiszą. My pokazujemy reklamy tych firm, które chcą się reklamować. Jako biegacz cieszę się, że Puma jest aktywna na rynku biegowym, że funduje nagrody w konkursach, że robi imprezy itd. Tym bardziej, że mają naprawdę najlepsze buty biegowe na polskim rynku (to moja subiektywna opinia, oceniając jakość, wygodę, wygląd - całościowo). Dlaczego inne firmy tego nie robią? Cóż, pytanie trzeba chyba skierować do nich, nie do nas.

Równocześnie nie można nam zarzucić niczego w kwestii testów. Pokazywaliśmy i pokazujemy testy tych marek, które na reklamę u nas nie wydały nawet grosza (tak skąpe są, co ciekawe, duże marki, takie jak np. Adidas, Asics)

Myślę że nikt w Redakcji nie obrazi się, jeśli dostaniemy 500 koszulek Adidasa i zrobimy dzięki temu akcję rozdawania ich czytelnikom za prawie darmo - jak jest w przypadku Pumy. Albo chętnie jako nagrody w konkursach przekażemy buty Ascis. Te firmy nie są jednak zainteresowane promowaniem siebie wśród biegaczy - ich sprawa. Ale dlaczego pretensje są do nas?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tomek.
Mi zależy na tym, żeby stoisko bieganie.pl na Połówce było ciekawe.
Subiektywnie ciekawe, wg mnie, wg Redakcji.
Więc to ma bardzo dużo do rzeczy, że Puma się nigy nie wystawiała.
Puma robi ciekawe buty. Takie jest moje zdanie.
Dlaczego nie mamy testów Kelenji (poza tymi z zeszłego roku) ? Zapytaj siebie.
Puma wykazuje inwencję chcąc pokazac to co ma najlepszego.
Nike też wykazuje inwencję.
Inne firmy znacznie mniej.

Że Kalenji sie nie wystawiało ? No to Twoja wina. :)
Tomek - jesteś tutaj stroną.
Ale spróbuj Ty także być troche obiektwyny.
Jakie stoisko będzie dla biegaczy ciekawe ?
Ze sprzętem który wszyscy mają czy takie które jest rzadkie ?
Adidas będzie miał swoje brandowe stoisko na Połówce bo jest sponsorem sprzętowym.

My nikomu nie pomagamy.
Nie wiem czy chciałbys żebym był tak bardzo obiekwtywny i o poczynaniach wszystkich firm napisał to co myślę. :)
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

jestem jak najbardziej za przejrzystością i możecie , ba uważam ,że macie prawo i obowiązek pisać wszystko szczerze i zgodnie z prawdą taka jaka jest bez interpretowania


Marcin ,żle mnie zrozumiałeś, ja nie mówię o reklamie , za to się płaci i wymaga , to oczywiste , ja mówię o tej cienkiej granicy ,którą się przekracza i faworyzuje jakiś brand, to co robi Puma jest świetne , mają dobre pomysły, organizują konkursy, rozdają gadżety tylko nie rozumiem że nie powie się szczerze w Redakcji , ok. my stawiamy na Pumę , pomagamy jej ,robimy PR itd. wtedy jest czysto, jasno i przyjemnie

mi chodzi tylko o jedno ,żeby było obiektywnie a nie Puma cacy w inne be , chcąc być obiektywnymi powinniście wszystkie brandy traktować jednakowo niezależnie od tego ile Wam przekaże koszulek i innych rzeczy

To Wasz portal ,robicie co chcecie , ja tylko zwróciłem uwagę na nierównomierny ciężar jeśli chodzi o promocję firm , jeszcze raz nie mówię tu o reklamie tylko o tym co się pisze o kim i jak często

no to tyle z mojej strony bo ponoć jestem tu stroną a myślałem ,że biegaczem amatorem ;-) i czytlenikiem ,wiernym powiadam forum i portalu
Tomek
Awatar użytkownika
russian, white russian
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1406
Rejestracja: 08 mar 2009, 21:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gaia

Nieprzeczytany post

ja tam kierownictwo bardzo szanuję, nawet nagora, który tak się mądrzy, że przez niego 83 sztuki złota na książke o danielach wydałem.

ale żeby kierownictwo tak zbrodnicze pstępki tolerowało???

buty z pumy??? toż to zwierzę chronione!!!

na targu w dodatku.

przechodzi ludzkie pojęcie.
we gather energies
ours and the ones of the nature,
in order to make this intolerable world
endurable
lorid
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2008, 12:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Świebodzin

Nieprzeczytany post

FREDZIO pisze:Tomek.
Mi zależy na tym, żeby stoisko bieganie.pl na Połówce było ciekawe.
Subiektywnie ciekawe, wg mnie, wg Redakcji.
Więc to ma bardzo dużo do rzeczy, że Puma się nigy nie wystawiała.
Puma robi ciekawe buty. Takie jest moje zdanie.

My nikomu nie pomagamy.
:)
Śledząc rozwój Biegania.pl od dłuższego czasu zastanawiałem się czy uda wam się obronić przed pójściem w "komerchę" lub czy w końcu "dacie się kupić" którejś z dużych firm sportowych.
Niewatpliwie komercją jest sprzedaz butów pod egida bieganie.pl co zupelnie zatraca obiektywizm tegoz portalu i prosze mi nie mowic ze to chodzi o promowanie marki której nikt nie ma - bo przecież do kogoś trafią zyski ze sprzedazy butów w trakcie PMW?
Owocem waszej dotychczasowej pracy jest naprawde świetny
portal. Wybór oczywiście należy do was ale wg mnie szkoda tak narażać Waszego dotychczasowego dorobku i renomy. Bardzo B.PL cenię ale Tomek Michałowski ma rację, że mętne te tłumaczenia, a nawet rzekłbym liczące na wielką naiwność audytorium, gdyż oczywiste jest to, że nie robicie całej tej akcji pro publico bono / charytatywnie.
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zadne z mediow , wystawiajacych reklamy nie moze byc w pelni obiektywne .

Obiektywizm moze zapanowac jedynie po wycofaniu reklam i oplacaniu abanamentu przez uzytkownikow .
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
Jarek Gniewek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1227
Rejestracja: 28 maja 2003, 21:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

To jeszcze może ja tu dodam swoje 5 groszy...
Pomysł z handlem biorę na siebie; z dwoch powodów portal jest jaki jest dzieki wielkiej pracy kilkuosobowej redakcji, która nierzadko siedzać kilka godzin dziennie przygotowuje serwis. Od kilku miesiecy była to "robota społeczna". Więc z jednej strony szukam funduszy,a z drugiej strony faktem jest ze produkt można nabyć tylko w sieci Intersport w dużych miastach. Tu w Warszawie dużo ludzi przyjezdnych bedzie mogło się zapoznać z tą ofertą!
Lorid Ty też wydajesz się mi tu "podstawiony"...
Teraz obiektywizm: Puma to jedna z nielicznych firm, która w zeszłym roku podrzucała do redakcji sprzęt...
W tym roku mamy zapewnione buty od kilku firm ale nie zdradzę jeszcze jakie to modele, ale bedzie tego sporo.
Tomku Michałkowski specjalnie przyjechałem do Ciebie też uzgodnić jakie modele Wasza firma da do testów, mineło dwa tygodnie i nie mam do tej pory żadnej informacji - dalej twierdzisz że kogoś faworyzujemy?
I ostatnie słowo My wcale nie pomagamy Pumie - jak każdy sklep, czy dystrybutor które bedzie miał stoisko płacimy za sprzęt.
"Umysł jest wszystkim; mięśnie - tylko kawałkami gumy. Stałem się taki, jaki jestem,
 właśnie dzięki mojemu umysłowi".
ODPOWIEDZ