domowe izotoniki

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
piotrp72
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2008, 09:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czytałem na tym zacnym forum o napoju izotonicznym w skład którego wchodzi miód, cytryna i woda. Proszę Was o podanie receptury, gdyż nie znam proporcji. A może także inne przepisy na takie napoje?

PS Mam dobrze - teść jest pszczelarzem. :)
Pozdrawiam
PiotrP
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Dreamer
Wyga
Wyga
Posty: 66
Rejestracja: 03 wrz 2008, 18:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: London

Nieprzeczytany post

piotrp72 pisze:Czytałem na tym zacnym forum o napoju izotonicznym w skład którego wchodzi miód, cytryna i woda. Proszę Was o podanie receptury, gdyż nie znam proporcji. A może także inne przepisy na takie napoje?

PS Mam dobrze - teść jest pszczelarzem. :)
Zrob tak, by Ci smakowalo. :oczko:
Ps. Zna ktos inne recepty na domowe napoje regenerujace?
"The more I run, the more I want to run, and the more I live a life conditioned and influenced and fashioned by my running. And the more I run, the more certain I am that I am heading for my real goal: to become the person I am."
bleez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1398
Rejestracja: 02 paź 2007, 08:25
Życiówka na 10k: 39:38
Życiówka w maratonie: 3:25:27
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Jak chcesz przepis do Ci podaję: Kufel 0,5l (ja biorę ten sam co do piwa) dodajemy dużą łyżkę miodu i gruby plasterek cytryny, wygniatamy ją od razu bo jak zalejemy wodą to jest problem, wlewamy wodę (ja przeważnie jakąś mineralkę niegazowaną). Wskazane jest jeszcze odczekać jakieś 2 godzinki przed spożyciem. I to cała filozofia :hej:

Miodzio jest miodzio :hejhej:
piotrp72
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2008, 09:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzięki!
Czytałem, że niektórzy dodają też szczyptę soli. Taka opcja. :)
Pozdrawiam
PiotrP
tompoz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2698
Rejestracja: 14 sty 2003, 12:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zdecudujcie się czy chodzi wam o napój izotnoczny............................ czy chodzi wam o napój regeneracyjny


Tompoz

przypominam ze cała wizja napoju izotnicznego to taka by stężenie węgli było około 8 % wtedy te węgle szybko się przyswajaja oraz by była odpowiednia osmowlaność by sód potas wchodziły worganizm

Tompoz
Tompoz
Awatar użytkownika
Dreamer
Wyga
Wyga
Posty: 66
Rejestracja: 03 wrz 2008, 18:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: London

Nieprzeczytany post

tompoz pisze:Zdecudujcie się czy chodzi wam o napój izotnoczny............................ czy chodzi wam o napój regeneracyjny


Tompoz

przypominam ze cała wizja napoju izotnicznego to taka by stężenie węgli było około 8 % wtedy te węgle szybko się przyswajaja oraz by była odpowiednia osmowlaność by sód potas wchodziły worganizm

Tompoz
No ja chcialbym cos na temat regenerujacych, jesli mozna?
"The more I run, the more I want to run, and the more I live a life conditioned and influenced and fashioned by my running. And the more I run, the more certain I am that I am heading for my real goal: to become the person I am."
bleez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1398
Rejestracja: 02 paź 2007, 08:25
Życiówka na 10k: 39:38
Życiówka w maratonie: 3:25:27
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

tompoz pisze:Zdecudujcie się czy chodzi wam o napój izotnoczny............................ czy chodzi wam o napój regeneracyjny
Tompoz
Nie bardzo rozumiem o co koledze chodzi przecież izotonik można stosować w trakcie intensywnego wysiłku jak i po nim w celu uzupełnienia tego co utraciliśmy. Miód patrząc na skład to najliczniejszą grupę związków stanowią węglowodany poza tym glukoza, fruktoza oraz co prawda niewielką ale jednak zawsze zawartość witamin. W izotoniku podobnie. :niewiem:
tuzikabc
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 04 cze 2008, 20:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia

Nieprzeczytany post

Stosuje również "samoróbkę", tzn. woda z miodem i cytryną, jednak moja mama jako wytrawna czytelniczka wszelkiej literatury zdrowotnej przestrzega mnie, iż łączenie miodu z wszelkimi cytrusami jest dla organizmu bardzo szkodliwie. Pije dalej z cytryną bo smak lepszy, a czuć się gorzej po tym nie czuje. Może kiedyś zmienię nawyk...
tuzikabc
Awatar użytkownika
Friend
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1683
Rejestracja: 22 mar 2002, 09:25
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:04
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

tuzikabc pisze:Stosuje również "samoróbkę", tzn. woda z miodem i cytryną, jednak moja mama jako wytrawna czytelniczka wszelkiej literatury zdrowotnej przestrzega mnie, iż łączenie miodu z wszelkimi cytrusami jest dla organizmu bardzo szkodliwie. Pije dalej z cytryną bo smak lepszy, a czuć się gorzej po tym nie czuje. Może kiedyś zmienię nawyk...
Zapytaj się swojej mamy co ma dokładnie na myśli.

PS
Izotonik na miodzie jest świetny !
Energia podąża za myślą, a myśl podąża za energią…
Awatar użytkownika
Dreamer
Wyga
Wyga
Posty: 66
Rejestracja: 03 wrz 2008, 18:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: London

Nieprzeczytany post

tuzikabc pisze: jednak moja mama jako wytrawna czytelniczka wszelkiej literatury zdrowotnej przestrzega mnie, iż łączenie miodu z wszelkimi cytrusami jest dla organizmu bardzo szkodliwie..
Zdradz wiecej szczegolow na ten temat.
"The more I run, the more I want to run, and the more I live a life conditioned and influenced and fashioned by my running. And the more I run, the more certain I am that I am heading for my real goal: to become the person I am."
OlekB
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 683
Rejestracja: 04 maja 2008, 21:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Z lasu w TG

Nieprzeczytany post

izotonik jest sprecyzowany dokładnie, jest też napojem regeneracyjnym wystarczy poszukaćw google...
ogólnie to cukier + sód

pozdro
bartbart
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2008, 13:40

Nieprzeczytany post

tuzikabc pisze:łączenie miodu z wszelkimi cytrusami jest dla organizmu bardzo szkodliwie...
Z tego co wiem łączenie cytryny z miodem i herbatą jest szkodliwe. Nic mi nie wiadomo o połączeniu cytryna-miód. Tuzikabc poproszę o więcej informacji. Co jak i dlaczego :)?
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Również poproszę bo o tym nie wiedziałem. I czy faktycznie tak jest?
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
tuzikabc
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 04 cze 2008, 20:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia

Nieprzeczytany post

Już odpowiadam i przepraszam za małe opuźnienie. Pytając się mojej mamy, ta odesłała mnie do książki autorstwa, być może niektórym z was znanemu, Michała Tombaka, który w jednym ze swoich rozdziałów książki pt. "Jak żyć długo i zdrowo", pisze: "Nie należy jeść chleba, ziemniaków, kasz, cukru, miodu razem z owocami cytrusowymi i pomidorami, ponieważ niszczą one fermenty niezbędne do trawienia węglowodanów". Jak wiadomo węglowodany to podstawowe paliwo dla nas, biegaczy, więc myślę, iż trening będzie efektywniejszy i przyjemniejszy, gdy pozwolimy zjedzonym przez nas węglowodanom w jak największej liczbie wchłonąć do organizmu :oczko:
tuzikabc
bartbart
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2008, 13:40

Nieprzeczytany post

Wszystkie książki Tombaka to wartościowe i godne polecenia pozycje (mama ma dobre zainteresowania:) ). W tym przypadku myślę jednak że autor pisze konkretnie o jedzeniu, czyli ciałach stałych, które podlegają procesom trawienia w żołądku i tu się jak najbardziej zgodzę. Jedzenie skrobi z jakimikolwiek owocami niezwykle komplikuje proces trawienia.

Myślę, że to nie dotyczy płynów, ponieważ przyswajają się w inny sposób, bardziej bezpośrednio do krwi. Nie zachodzą procesy trawienne tak jak w przypadku skrobi w postaci chleba czy białka w postaci jaj. Zakładam że nie popijamy jedząc jednocześnie, bo może (ale nie musi) nastąpić osłabienie kwasów potrzebnych do trawienia. W swoich książkach Tombak w wielu miejscach podaje przepisy w których miód występuje razem z cytryną.

Ostatecznie o zdanie warto zapytać samego autora.
ODPOWIEDZ