Czas na maraton?

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Irkowa
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lędziny

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie :)
Nie wiem od czego zacząć... To mój pierwszy post (jak widać) :ojoj:
Postanowiłam zacząć biegać, by spalić tłuszcz. Zapoznałam się z planami pt. "30 min. biegu...". 16go lutego ubrałam się, zapodałam Endomondo i poszłam w teren. Pomyślałam sobie, że pobiegnę tak długo, jak dam radę, a później chwilę pójdę, bo chciałam sprawdzić na jakim poziomie jest moja kondycja. Po rozgrzewce i kilku minutach chodu zaczęłam biec... No i biegłam nieprzerwanie przez 35 min. :szok: Zrobiłam w tym czasie 5,5 km. No i co teraz? Nie byłam biegać drugi raz. W ten weekend planuję znowu wyjść i zamierzam już od tego weekendu robić to regularnie (na ile pozwoli mi czas). Tylko nie wiem jaki cel obrać?
Mieszkam niedaleko Tychów, więc zastanawiałam się nad wzięciem udziału w tym biegu http://www.perlapaprocan.pl/
Ale na październik, by mieć czas na przygotowanie się. Tylko nie wiem jak i na ile? :niewiem:
Tak zaskoczyły mnie moje możliwości, że nie wiem co robić.
Generalnie chciałabym wychodzić biegać 2-3 razy w tyg. W weekend mogłabym jeździć do Tychów, ale w tyg. mam tylko 30 min. czasu na bieganie (oczywiście plus rozgrzewka i zakończenie = ok 60 min. ).
Czy dam radę do października przygotować się na chociażby dwa okrążenia (14km), ćwicząc 2-3 razy w tyg.?
Czy może lepiej rekreacyjnie truchtać? Tylko tak bez celu?
pozdrawiam
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.
New Balance but biegowy
Mar.co
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 685
Rejestracja: 17 lis 2012, 17:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

W bieganiu nie sztuką jest przebiec raz 5,10,...20km. Sztuką jest robić to systematycznie.
Zaplanuj tak tydzień żeby biegac minimum 3 razy. Zacznij od tych 30 min i zwiększaj czas treningu o 10% tygodniowo.
Reszta przyjdzie sama.
Irkowa
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lędziny

Nieprzeczytany post

Dziękuję :)
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.
Irkowa
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lędziny

Nieprzeczytany post

paktofonika pisze:Dobrze wiedzieć. Też zastosuje podobne metody w swoim treningu.
Czyli systematyczność i wydłużanie czasu :)
Jutro zaczynam :hej:
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.
ODPOWIEDZ