Garmin f305

Awatar użytkownika
piter82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3381
Rejestracja: 31 lip 2008, 11:57
Życiówka na 10k: 40:32
Życiówka w maratonie: 3:22:xx
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

Haj przyda się taki wątek, gps chyba najbardziej popularny więc i wątpliwości i spostrzeżeń powinno być sporo :-)

Pozdrawiam
Ciągle do przodu pokonując własne słabości
10k - 40:32 - 05.10 15k - 01:04:39 - 09.10 21,097k - 1:29:57 - 09.10 42,195k - 03:22:36 - 09.09
Mój Blog Aktywni Sportowo
GG 730243
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
badacz
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 21 gru 2009, 17:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jutro mam dostać swoją 305-tkę i zanim jeszcze doszła po lekturze internetowych opinii mam pytanka:

1) Czy warto instalować dołączony soft, czy lepiej exportować do SportTrack-a?
2) Czy to prawda, że nie można usuwać z pamięci wybranych treningów (np kilkusekundowych testów)?
3) O ile może mylić się pomiar na trasie o długości ok 6km?
Awatar użytkownika
piter82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3381
Rejestracja: 31 lip 2008, 11:57
Życiówka na 10k: 40:32
Życiówka w maratonie: 3:22:xx
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

badacz pisze:Jutro mam dostać swoją 305-tkę i zanim jeszcze doszła po lekturze internetowych opinii mam pytanka:

1) Czy warto instalować dołączony soft, czy lepiej exportować do SportTrack-a?
2) Czy to prawda, że nie można usuwać z pamięci wybranych treningów (np kilkusekundowych testów)?
3) O ile może mylić się pomiar na trasie o długości ok 6km?
Ad 1 tak sporttrack zdecydowanie bije na głowę softa z garmina
Ad 2 nic mi o tym nie wiadomo i nie było nigdy z tym problemów, przynajmniej u mnie
Ad 3 maksymalny błąd do 5% w jedną i drugą stronę, przeważnie jest to kolo 1% dużo zależy też od pogody
Ciągle do przodu pokonując własne słabości
10k - 40:32 - 05.10 15k - 01:04:39 - 09.10 21,097k - 1:29:57 - 09.10 42,195k - 03:22:36 - 09.09
Mój Blog Aktywni Sportowo
GG 730243
Awatar użytkownika
PATATAJEC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2048
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:53
Życiówka na 10k: 00:44:26
Życiówka w maratonie: 04:33:53
Lokalizacja: KPN
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Hej!

[EDIT] O! Piter mnie ubiegł :) [/EDIT]
badacz pisze:Jutro mam dostać swoją 305-tkę i zanim jeszcze doszła po lekturze internetowych opinii mam pytanka:
Gratuluję! Będziesz się cieszył jak dziecko. Ja tak miałem :)
1) Czy warto instalować dołączony soft, czy lepiej exportować do SportTrack-a?
Moim zdaniem nie warto. Powinieneś zainstalować z płyty CommunicatorPlugin_281.exe (nie wiem czy akurat ta wersja będzie - można ze strony ciągnąć) i WebUpdaterForLegacyOperatingSystems_240.exe (też nie wiem czy ta wersja jest na płycie, ale analogicznie - można ściągnąć). Te dwa programiki są potrzebne. Jeden sprawia, że Sporttracks będzie widział Twojego Garmina, a druga będzie sprawdzać dla Ciebie nowy firmware. Sportracks po wyposażeniu go w darmowy Garmin Fitness Plugin (do tworzenia zaawansowanych treningów) będzie o wiele bardziej rozbudowanym i dużo bardziej przyjaznym dla użytkownika oprogramowaniem. Bardzo polecam.
2) Czy to prawda, że nie można usuwać z pamięci wybranych treningów (np kilkusekundowych testów)?
Możesz usunąć każdy trening. Nawet 4 sekundowy - przed chwilą zrobiłem test. Możesz też wykasować wszystkie, oprócz ostatniego, bądź ostatnich 3, lub każdy z osobna. Warto wiedzieć, że Garmin nie trzyma wszystkich szczegółowych danych z wszystkich treningów, a tylko podstawowe dane (jak dane pulsu, czy odległość). Dane GPS i szczegółowe dane pulsu, są przechowywane dla kilku ostatnich wybiegań. Ja zrzucam na kompa swoje bieganie zaraz po powrocie do domu. Kasuję też od razu treningi.
3) O ile może mylić się pomiar na trasie o długości ok 6km?
To zależy od wielu czynników. Od pogody, ukształtowania terenu, od gęstości zabudowy i wysokości budynków... nawet od gęstości lasu :). Przy dobrej pogodzie i niezabudowanym terenie dokładność jest olbrzymia. Jeśli biegasz po mieście (np Warszawa) nanoszenie ścieżki nie będzie tak precyzyjne. Ja biegnąc z 305 na dwóch biegach na 10 km po centrum Warszawy otrzymałem odpowiednio 10,13 km (Biegnij Warszawo) i 10,07 km (Bieg Niepodległości). Ten ostatni wynik porównałem z pewnym biegaczem, który zaraz za mną wbiegł na metę i też miał 305 - wyniki były identyczne. Wiadomo też, że podczas takich zawodów nie biegnie się w prostej linii, są zakręty, które bierze się raz ciaśniej, raz bardziej zamaszyście, jest też sporo kluczenia między ludźmi. Ktoś na forum podawał jeszcze fajny link do pracy dyplomowej jakiegoś gościa z Niemiec, który porównywał wybrane modele urządzeń pomiarowych. Garmin FR 305 wypadł tam najlepiej. Myślę, że będziesz bardzo zadowolony. A jeśli nie biegasz po mieście, to powinieneś być zachwycony.

Pozdrawiam!
krzychpl1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 14 sty 2010, 15:32

Nieprzeczytany post

Ponieważ jest to mój pierwszy post, to chciałbym przywitać wszystkich serdecznie :)

Pochwale się, że podobnie jak badacz będę miał swoją 305 lada dzień. Mam też jedno banalne pytanie dla każdego posiadacza, ale nie znalazłem info nigdzie. Czy można mieć na 305-ce wgranych kilka rodzajów treningów, tak żeby na każdy dzień był inny?
meszka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mam od niedawna tę zabawkę, biegam po małym miasteczku i odnośnie dokładności pomiaru, to dokładność dosłownie prawie 100 %. Porównywałem trasę z mapmyrun i różnice były może 10, 20 metrów, co jest błędem mniej niż statystycznym, jakieś promile. Bardzo byłem pozytywnie zaskoczony. Dodam, że biegam tą samą trasą i może gps to jakoś uśrednia, nie wiem, na razie odkrywam uroki tego cacka.
Tylko Prawda jest ciekawa - J. Mackiewicz
Awatar użytkownika
badacz
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 21 gru 2009, 17:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Gratuluję! Będziesz się cieszył jak dziecko. Ja tak miałem :)
To już teraz pewnie nie usnę do jutra :-)

Jedyne co mnie niepokoi, to dość długi czas synchronizacji z satelitami. Wg niektórych jest to do 10min - trochę długo.
Ja mieszkam na osiedlu z wielkiej płyty, więc pewnie te czasy mogą być jeszcze dłuższe.
Kilka razy testowo używałem gps z Nokii E66 - potrzebował ok 5-7 minut by zaskoczyć. Ciekawe jak będzie z Garminkiem.
Awatar użytkownika
piter82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3381
Rejestracja: 31 lip 2008, 11:57
Życiówka na 10k: 40:32
Życiówka w maratonie: 3:22:xx
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

mi łapie w ok 1-3 min w zależności od pogody, żadko zajmuje mu to więcej czasu, w tym czasie się rozciągam i robię małą rozgrzewkę, poprawiam wiązanie butów itd. w naturze nic nie ginie ;-)
Ciągle do przodu pokonując własne słabości
10k - 40:32 - 05.10 15k - 01:04:39 - 09.10 21,097k - 1:29:57 - 09.10 42,195k - 03:22:36 - 09.09
Mój Blog Aktywni Sportowo
GG 730243
Awatar użytkownika
zeli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kęty

Nieprzeczytany post

krzychpl1 pisze:Ponieważ jest to mój pierwszy post, to chciałbym przywitać wszystkich serdecznie :)

Pochwale się, że podobnie jak badacz będę miał swoją 305 lada dzień. Mam też jedno banalne pytanie dla każdego posiadacza, ale nie znalazłem info nigdzie. Czy można mieć na 305-ce wgranych kilka rodzajów treningów, tak żeby na każdy dzień był inny?
można
kiedy nie daję rady mówię sobie trzeba byc twardym
Awatar użytkownika
zeli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kęty

Nieprzeczytany post

badacz pisze: Jedyne co mnie niepokoi, to dość długi czas synchronizacji z satelitami. Wg niektórych jest to do 10min - trochę długo.
to chyba wyjątkowe sytuacje.
mój garmin łapie sygnał poniżej minuty - zawsze :taktak: . używam go już ponad dwa lata :usmiech:
kiedy nie daję rady mówię sobie trzeba byc twardym
meszka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mi też po około 3 min załapuje, ale znalazłem po tygodniu użytkowania, jak na razie, jeden minus.\
Mianowicie nie można ustawić, żeby pokazywał procent hrmax, w ogóle nie pokazuje intensywności procentowej, szkoda. Co prawda pokazuje strefę tętna.
Tylko Prawda jest ciekawa - J. Mackiewicz
Awatar użytkownika
badacz
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 21 gru 2009, 17:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mój garmin łapie sygnał poniżej minuty - zawsze
Mój przejdzie extremalny test. Startuję w samym środku osiedla z wielkiej płyty.
Dojście do miejsca startu zajmuje mi ok 6-8 minut i jest traktowane jako rozgrzewka. Jeśli do tego momentu będzie wyłapywał, to będzie super. Długie oczekiwanie na zaskok (szczególnie w tych mrozach) to nic przyjemnego a podskakiwanie w miejscu w miejscu publicznym w moim wieku... ;-)
Awatar użytkownika
AgA_G
Wyga
Wyga
Posty: 87
Rejestracja: 27 lis 2009, 23:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Pabianice

Nieprzeczytany post

Mam pytanie odnośnie 305 a dokładnie sprowadzania go z USA.
Mam możliwość sprowadzenia go (poprzez koleżankę) za około 500zł. Cenowo to się oczywiście opłaca. Ale nie wiem jakie są wady takiego sprowadzenia w porównaniu do kupna w Polsce ? oczywiście poza brakiem polskiego menu. I na co powinnam zwrócić uwagę decydując się na zakup w USA ?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PATATAJEC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2048
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:53
Życiówka na 10k: 00:44:26
Życiówka w maratonie: 04:33:53
Lokalizacja: KPN
Kontakt:

Nieprzeczytany post

meszka pisze:mi też po około 3 min załapuje, ale znalazłem po tygodniu użytkowania, jak na razie, jeden minus.\
Mianowicie nie można ustawić, żeby pokazywał procent hrmax, w ogóle nie pokazuje intensywności procentowej, szkoda. Co prawda pokazuje strefę tętna.
Jak to nie pokazuje? Pokazuje. Wystarczy popiskać... Ustawienia>Ogólne>Jednostki

Do wszystkich, którym Garmin długo łapie sygnał... Wystawcie go na parapet przed wyjściem z domu - niech tam złapie sygnał. Potem wyłączacie, zakładacie buty i zegarek na rękę, a po wyjściu Garmin startuje i łapie satelity w sekundę :)

Aga, chętnie bym odpowiedział, ale mało wiem... Wydaje mi się, że mogą być problemy z gwarancją, ale jak mówię - pojęcia za bardzo nie mam.
Awatar użytkownika
piter82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3381
Rejestracja: 31 lip 2008, 11:57
Życiówka na 10k: 40:32
Życiówka w maratonie: 3:22:xx
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

AgA_G pisze:Mam pytanie odnośnie 305 a dokładnie sprowadzania go z USA.
Mam możliwość sprowadzenia go (poprzez koleżankę) za około 500zł. Cenowo to się oczywiście opłaca. Ale nie wiem jakie są wady takiego sprowadzenia w porównaniu do kupna w Polsce ? oczywiście poza brakiem polskiego menu. I na co powinnam zwrócić uwagę decydując się na zakup w USA ?
jak wchodził to może się to opłacało ale teraz nie bardzo bo jego cena znacznie spadła a przy zakupie w stanach nie masz gwarancji lub będziesz czekać tygodniami, lepiej dołożyć trochę kasy i mieć możliwość reklamowania - ja mam 3 lata (jeszcze 2) a wiem, że bateria lubi czasem padać więc warto mieć możliwość wymiany
Ciągle do przodu pokonując własne słabości
10k - 40:32 - 05.10 15k - 01:04:39 - 09.10 21,097k - 1:29:57 - 09.10 42,195k - 03:22:36 - 09.09
Mój Blog Aktywni Sportowo
GG 730243
ODPOWIEDZ