Reklamacje obuwia

LolaRun
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2015, 21:23
Życiówka na 10k: biegam godzinówkami

Nieprzeczytany post

Witam.
Mam pytanie do zaawansowanych biegaczy.
około 4 miesięcy temu zakupiłam Puma Faas 350, z których jestem bardzo zadowolona. Biegam co drugi dzień po około 10 km.
Na siatce w okolicach małych palców w obu butach już widoczne są duże przetarcia siatki.
Czy jest to "normalne zużycie" czy powinnam towar reklamować? Słowem: jak szybko zużywacie buty do biegania?
Pozdrawiam
New Balance but biegowy
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

LolaRun pisze:Witam.
Mam pytanie do zaawansowanych biegaczy.
około 4 miesięcy temu zakupiłam Puma Faas 350, z których jestem bardzo zadowolona. Biegam co drugi dzień po około 10 km.
Na siatce w okolicach małych palców w obu butach już widoczne są duże przetarcia siatki.
Czy jest to "normalne zużycie" czy powinnam towar reklamować? Słowem: jak szybko zużywacie buty do biegania?
Pozdrawiam
Reklamować.
Awatar użytkownika
embe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 659
Rejestracja: 26 mar 2015, 23:18
Życiówka na 10k: 42:52
Życiówka w maratonie: 3:23:30
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Od dnia zauważenia przetarć masz 2 miesiące na reklamację. Nie powinnaś biegać w uszkodzonych butach, bo reklamacja nie będzie uznana.
Buty do biegania, tak samo jak inne buty, objęte są dwuletnią rękojmią sprzedawcy. Nie mają zamontowanego licznika kilometrów.
Obrazek
LolaRun
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2015, 21:23
Życiówka na 10k: biegam godzinówkami

Nieprzeczytany post

Dzięki za odpowiedź panowie. Złożyłam reklamację i oby wszystko poszło dobrze. Inaczej będę musiała kupić jakiś pancerny model.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
embe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 659
Rejestracja: 26 mar 2015, 23:18
Życiówka na 10k: 42:52
Życiówka w maratonie: 3:23:30
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

krzys1001 pisze:
LolaRun pisze:Witam.
Mam pytanie do zaawansowanych biegaczy.
około 4 miesięcy temu zakupiłam Puma Faas 350, z których jestem bardzo zadowolona. Biegam co drugi dzień po około 10 km.
Na siatce w okolicach małych palców w obu butach już widoczne są duże przetarcia siatki.
Czy jest to "normalne zużycie" czy powinnam towar reklamować? Słowem: jak szybko zużywacie buty do biegania?
Pozdrawiam
Reklamować.
??
"Opony w samochodzie też reklamujesz jak Ci się zetrą?", że tak zacytuję Twoje własne słowa skierowane do mnie w wątku dotyczącym identycznej sytacji
Obrazek
Awatar użytkownika
jarek_bb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:49
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: 3:36:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

embe pisze:Od dnia zauważenia przetarć masz 2 miesiące na reklamację.
Reklamację należy zgłosić "niezwłocznie po stwierdzeniu wady".

A co do zużycie butów - 4 razy w tygodniu po 10km przez 4 miesiące to całkiem sporo - jakieś 640 kilometrów. Mam buty które wytrzymywały 600km i się porozwalały, ale mam takie w których przebiegłem 1500km i są w świetnym stanie - Nike Pegasus. W Nike Wild Horse przebiegłem 800km zanim dokonały żywota.
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

No nie policzyłem km. 600 km to już sporo. Chociaż ja mam nike free które mają przebieg około 1500 km i wyglądają naprawdę świetnie poza kilkoma przetarciami które się pojawiły jakiś czas temu ale na szczęście się nie powiększają.
Awatar użytkownika
embe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 659
Rejestracja: 26 mar 2015, 23:18
Życiówka na 10k: 42:52
Życiówka w maratonie: 3:23:30
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

jarek_bb pisze:Reklamację należy zgłosić "niezwłocznie po stwierdzeniu wady".
Dotyczy to sprzedaży pomiędzy przedsiębiorcami (producent-hurtownik, hurtownik-sklep itp). "Niezwłocznie" nie dotyczy konsumenta
Ale rzeczywiście się pomyliłem z tym terminem. Dwa miesiące obowiązuje dla rzeczy nabytych przed 25 grudnia 2014 (data wejścia w życie ustawy o prawach konsumenta). Dla rzeczy nabytych po tej dacie, konsument ma... TADAAAM! rok na złożenie reklamacji. Licząc od dnia stwierdzenia wady.
Obrazek
ODPOWIEDZ