SPOTKANIE - Cracovia Maraton 2010 !!!

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
PATATAJEC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2048
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:53
Życiówka na 10k: 00:44:26
Życiówka w maratonie: 04:33:53
Lokalizacja: KPN
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Hej!

Przepraszam za nowy wątek, ale tutaj się nie rozmydli. Jako, że sporo z nas będzie biec na tej imprezie proponuję byśmy się tam spotkali i to jeszcze przed rozpoczęciem biegu. Są dwie opcje i dwie do wykorzystania. W wieczór poprzedzający maraton będzie EXPO na Błoniach, a dla uczestników (teraz nie mogę tego znaleźć na stronie) ma ponoć być Pasta Party. To będzie pierwsza okazja do spotkania się i poznania, a jako że ładowanie węglowodanami to ważna rzecz, więc przydałoby się tam spotkać już w sobotę :). Druga opcja, to spotkanie się bezpośrednio przed samym biegiem. Może niektórzy z nas zdecydują się na start z kimś o podobnym poziomie biegowym - grupa wsparcia to ważna rzecz :).

Jako, że Krakowa nie znam zupełnie, nie będę proponował konkretnego miejsca. Liczę, że dojdziemy w drodze dyskusji, które to miejsce będzie wystarczająco rozpoznawalne i spotkamy się tam. Ja będę "rezydował" w Hotelu Żaczek (rzut beretem od Błoń) wraz z Mimikiem (Piotrek) i Markiem81 (Marek ha ha). Planowo pojawimy się w Krakowie około 18-tej, więc wieczór będzie wolny. Proponuję też wymianę numerów telefonów by się tam odnaleźć! Mogę zająć się ich dystrybucją ;)... To znaczy, żeby nie podawać ich na boardzie, po prostu kto jest zainteresowany spotkaniem (jak może być inaczej?) niech wyśle mi numer na PW, a ja zbiorę je w jedną wiadomość i wyślę do wszystkich.

Mogę też w jakiś sposób koordynować to spotkanie na miejscu... Ale to do dogadania, bo przyjezdny jestem i nie wiem jak się w tej sytuacji ogarnę. W każdym razie telefony wydają się najlepszą drogą komunikacji w tym przypadku.

Czekamy więc na potwierdzenie chęci spotkania się i ewentualne PW z telefonami!

LISTA OBECNOŚCI:

Pozwolę sobie luźno tutaj robić taką listę wstępną. Bez ciśnień. Mimika, Marka i siebie zapisuję w ciemno, bo razem mieszkać będziemy, więc pewnie będziemy się razem trzymać. Listę będę uzupełniać w miarę jak będziecie pisać. Kolejność alfabetyczna :P

Sobota wieczór:
  • Bleez (Marcin) - do potwierdzenia :)
  • Flądra (Basia)
  • Marek81 (Marek)
  • Mimik (Piotrek)
  • PATATAJEC (Krzysiek)
Niedziela przed biegiem:
  • Alexia (Ola)
  • Bleez (Marcin)
  • Flądra (Basia)
  • Marek81 (Marek)
  • Mimik (Piotrek)
  • PATATAJEC (Krzysiek)
Niedziela po biegu:
(tak naprawdę to się wszystko okaże jak pogadamy, na pewno... Nie wiadomo czy przeżyjemy sam bieg :D - więc orientacyjnie na razie)
  • Alexia (Ola)
  • PATATAJEC (Krzysiek)
Ten post będzie edytowany. Znajdą się tutaj najważniejsze informacje :).
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 15:11 przez PATATAJEC, łącznie zmieniany 2 razy.
New Balance but biegowy
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Ale Wam zazdroszczę... W październiku zapraszam do Poznania :hej:
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Alexia
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Już odpisałam na PW.
Ja niestety nie dam rady w sobotę. Jak pisałam w blogu, wybieram się na wesele. Z chęcią natomiast spotkam się przed startem. Może jakaś wspólna rozgrzewka? I na mecie, jeśli ktoś będzie miał czas i siły (o ile sama znajdę siły ;) ). Nie bardzo mam pomysł na miejsce spotkania. Może na przykład któreś z wejść do Parku Jordana?

Fajnie będzie was poznać osobiście :hej: .
"Ja biegnę beztrosko, bieg biorę za żart
Lecz ci co żartują zostają gdzieś w tyle."

Blog treningowy

Obrazek
Awatar użytkownika
PATATAJEC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2048
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:53
Życiówka na 10k: 00:44:26
Życiówka w maratonie: 04:33:53
Lokalizacja: KPN
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mamy już kilka osób :)... Edytowałem pierwszego posta.

Co do miejsca spotkania, to niech się Krakusi wypowiedzą, bo znają teren. Któreś z wejść do Parku Jordana, na razie brzmi dla mnie enigmatycznie, ale ogarnę to :).
Awatar użytkownika
mimik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4097
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:42
Życiówka na 10k: 38:56
Życiówka w maratonie: 03:44:08
Lokalizacja: okolice wrocławia

Nieprzeczytany post

to ja się od razu może spytam, jak wygląda sytuacja na A4... będę jechał z kierunku Wrocka... jak wjechać do Kraka w okolice błoń (3 maja, tam mamy zaplanowany nocleg)... planuje zjechać z autostrady prosto i trasą Nr 7 dojechać do ronda Ofiar Katynia, potem Armii Krajowej,Nawojki, Czarnowiejska i do Mickiewicza.. są jakieś przeciwskazania, jechać może jakąś ina drogą?? :)
bleez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1398
Rejestracja: 02 paź 2007, 08:25
Życiówka na 10k: 39:38
Życiówka w maratonie: 3:25:27
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Ja będę na pewno przed biegiem. W sobotę wieczorem to się okaże, wszystko zależy od tego jak mi się uda moje dziewczyny położyć spać :oczko: Mam telefon do Krzyśka wiec w razie czego to będę dzwonił.
Awatar użytkownika
Alexia
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

mimik pisze:to ja się od razu może spytam, jak wygląda sytuacja na A4... będę jechał z kierunku Wrocka... jak wjechać do Kraka w okolice błoń (3 maja, tam mamy zaplanowany nocleg)... planuje zjechać z autostrady prosto i trasą Nr 7 dojechać do ronda Ofiar Katynia, potem Armii Krajowej,Nawojki, Czarnowiejska i do Mickiewicza.. są jakieś przeciwskazania, jechać może jakąś ina drogą?? :)
To chyba najprostsza trasa. Też bym pewnie tak pojechała. Nie wiem tylko jak tam z parkowaniem pod Żaczkiem. Jedyny minus tej trasy, to przebudowa ronda Ofiar Katynia. Nie wiem jak to teraz wygląda, ale zapowiadali potężne korki w tym miejscu. Chociaż w sobotę, to pewnie ludzi z miasta wywieje i da się przejechać bez problemów.
PATATAJEC pisze: Co do miejsca spotkania, to niech się Krakusi wypowiedzą, bo znają teren. Któreś z wejść do Parku Jordana, na razie brzmi dla mnie enigmatycznie, ale ogarnę to :).
Park, jak park - wejść ma kilka. Przy Błoniach, między Żaczkiem a linią startu są trzy wejścia. Taki mały plan sytuacyjny:
Obrazek
Czerwone kropki, to wejścia do parku. Niebieska, to kamień papieski, przy którym też jest start/meta. Tłum ludzi będzie wszędzie. Może najłatwiej będzie się znaleźć przy tym wejściu najbliżej startu. Wejście jest z boku, a ulica zamknięta, bo budują stadion Wisły. A może ktoś ma jakiś lepszy pomysł? :)
"Ja biegnę beztrosko, bieg biorę za żart
Lecz ci co żartują zostają gdzieś w tyle."

Blog treningowy

Obrazek
Awatar użytkownika
Fladra
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2009, 16:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: KRK

Nieprzeczytany post

mimik pisze:to ja się od razu może spytam, jak wygląda sytuacja na A4... będę jechał z kierunku Wrocka... jak wjechać do Kraka w okolice błoń (3 maja, tam mamy zaplanowany nocleg)... planuje zjechać z autostrady prosto i trasą Nr 7 dojechać do ronda Ofiar Katynia, potem Armii Krajowej,Nawojki, Czarnowiejska i do Mickiewicza.. są jakieś przeciwskazania, jechać może jakąś ina drogą?? :)
Sytacji na A4 nie znam obecnie, ale powinno być OK. Z Wrocławia tez pojechałabym autostradą prosto do Krakowa.
Natomiast pomysł aby jechac poprzez Rondo Katynia musze odradzić. Trwa (rozpoczął) sie tam generalny remont i tworzą się gigantyczne korki.
Polecam zjechac w prawo pierwszym zjazdem za bramkami w stronę Balic, a potem na Kryspinów(droga 774), z tym, że przed Kryspinowem zjechałabym w ul Olszanicką, która jest przedłużeniem ul. Królowej Jadwigi i prowadzi bezposrednio do krakowiskich Błoni.

W szczegółach:

z ul. Królowej Jadwigi, zjedź w ul. Pistowską, która doprowadzi Cię skręcając w prawo do Reymonta a nią aż do Alei Mickiewicza i nastepnie w Al 3 Maja (musisz objecha poprzez ul. Reymonta, bo ul. 3 Maja jest jednokierunkowa i można w nią wjechać tylko od Al Mickiewicza) :oczko:

Albo inna szybsza opcja przyszla mi do głowy, z ul Królowej Jadwigi wjedż bezposrednio w Al Focha, pojedziesz sobie wzdłuż Błoni i potem masz możliwość na wysokości Hotelu Cracovi skrecić (przed Alejami Trzech Wieszczy) ostro w lewo w ul 3 Maja - TAK BEDZIE SZYBCIEJ i ładniej z widokiem na Wawel!!!!
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 12:43 przez Fladra, łącznie zmieniany 1 raz.
Biegam bo Lubię Kraków

10 km - 47 min
21 km - 1h46
42,1 km- 3h43
Awatar użytkownika
Fladra
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2009, 16:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: KRK

Nieprzeczytany post

Alexia pisze: Park, jak park - wejść ma kilka. Przy Błoniach, między Żaczkiem a linią startu są trzy wejścia. Taki mały plan sytuacyjny:
Obrazek
Czerwone kropki, to wejścia do parku. Niebieska, to kamień papieski, przy którym też jest start/meta. Tłum ludzi będzie wszędzie. Może najłatwiej będzie się znaleźć przy tym wejściu najbliżej startu. Wejście jest z boku, a ulica zamknięta, bo budują stadion Wisły. A może ktoś ma jakiś lepszy pomysł? :)
Jestem za aby spróbowac się znależć przy czerwonej kropce najbardziej na lewo :oczko:
Zamknięta ulica (na rogu).
Biegam bo Lubię Kraków

10 km - 47 min
21 km - 1h46
42,1 km- 3h43
bleez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1398
Rejestracja: 02 paź 2007, 08:25
Życiówka na 10k: 39:38
Życiówka w maratonie: 3:25:27
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

To może mi doradzicie jak dojechać na ulicę Starowiślną bo tam nocuję. Będę zjeżdżał z A4 albo przyjadę od strony Olkusza jeszcze nie wiem. I jeszcze jak by ktoś podpowiedział gdzie tam w okolicy zaparkować to byłoby już super hiper :)
Awatar użytkownika
piter82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3381
Rejestracja: 31 lip 2008, 11:57
Życiówka na 10k: 40:32
Życiówka w maratonie: 3:22:xx
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

trzymam kciuki za startujących :-) ja w tym roku wawa i poznań więc z niektórymi na pewno tam się spotkamy :-)
Ciągle do przodu pokonując własne słabości
10k - 40:32 - 05.10 15k - 01:04:39 - 09.10 21,097k - 1:29:57 - 09.10 42,195k - 03:22:36 - 09.09
Mój Blog Aktywni Sportowo
GG 730243
Awatar użytkownika
Fladra
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 818
Rejestracja: 07 paź 2009, 16:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: KRK

Nieprzeczytany post

bleez pisze:To może mi doradzicie jak dojechać na ulicę Starowiślną bo tam nocuję. Będę zjeżdżał z A4 albo przyjadę od strony Olkusza jeszcze nie wiem. I jeszcze jak by ktoś podpowiedział gdzie tam w okolicy zaparkować to byłoby już super hiper :)
Szczegółowa trase przygotuję Ci wieczorem w domu :oczko:
Powiem tylko, że Starowiślna to scisłe centrum (pierwsza strefa), wiec parking tylko za opłatą....- podaj jeszcze numer ul. lub rejon tej Starowiślej bo ona jest dość długa i w jednym odcinku jednokierunkowa.

Nie masz możliwosci noclegu bliżej "Mistaeczka AGH" miałbys bardziej po drodze....?
Biegam bo Lubię Kraków

10 km - 47 min
21 km - 1h46
42,1 km- 3h43
Awatar użytkownika
mimik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4097
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:42
Życiówka na 10k: 38:56
Życiówka w maratonie: 03:44:08
Lokalizacja: okolice wrocławia

Nieprzeczytany post

Alexia, Flądra dzięki ślicznie za info... zaatakuję Kraków zgodnie ze wskazówkami Flądry... niestety 24-25 kwietnia 3 maja będzie zamknięta... rekomendują parkowanie przed Hala Wisły na Reymonta lub przed Stadionem Zwierzynieckim na Focha.. gdzie lepiej? od której ulicy zacząć szukać miejsca do parkowania? pozdro
bleez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1398
Rejestracja: 02 paź 2007, 08:25
Życiówka na 10k: 39:38
Życiówka w maratonie: 3:25:27
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Fladra pisze:
bleez pisze:To może mi doradzicie jak dojechać na ulicę Starowiślną bo tam nocuję. Będę zjeżdżał z A4 albo przyjadę od strony Olkusza jeszcze nie wiem. I jeszcze jak by ktoś podpowiedział gdzie tam w okolicy zaparkować to byłoby już super hiper :)
Szczegółowa trase przygotuję Ci wieczorem w domu :oczko:
Powiem tylko, że Starowiślna to scisłe centrum (pierwsza strefa), wiec parking tylko za opłatą....- podaj jeszcze numer ul. lub rejon tej Starowiślej bo ona jest dość długa i w jednym odcinku jednokierunkowa.

Nie masz możliwosci noclegu bliżej "Mistaeczka AGH" miałbys bardziej po drodze....?
yyyy zmiana planów będę nocował na Krakowskiej, dokładny adres dostanę jak mi prześlą mailem. Będę bardzo wdzięczny Flandra za pomoc. Pozdro
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 15:50 przez bleez, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PATATAJEC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2048
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:53
Życiówka na 10k: 00:44:26
Życiówka w maratonie: 04:33:53
Lokalizacja: KPN
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Alexia - dzięki za zaznaczenie punktów. Są charakterystyczne - na pewno się znajdziemy. Czy ten punkt, który zasugerowała Flądra możemy obrać jako ten niedzielny przed biegiem!? Chodzi o czerwoną kropkę najbardziej na lewo (tam jakiś chodnik chyba jest). Ja jestem za.
ODPOWIEDZ