Książki o bieganiu wydane w 2023 roku

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Choć 2024 rok trwa już w najlepsze, to warto na chwilę wrócić do 2023 i zapoznać się z pozycjami literatury biegowej, które trafiły na półki w księgarniach. Lista książek o tematyce sportowej, motywacyjnej i biegowej wydłuża się rokrocznie. W 2023 roku w ręce czytelników trafiły zupełnie nowe pozycje książkowe, które opowiadają biegowe lub motywacyjne historie zarówno tych znanych, jak i mniej znanych biegaczy oraz trenerów z całego świata, jak naszego krajowego podwórka. Wydane autobiografie, biografie lub po prostu zbiory porad i planów treningowych stanowią zawsze dobre źródło motywacji oraz wiedzy.
https://bieganie.pl/lifestyle/ksiazki-o ... rzeczytac/
New Balance but biegowy
Amadeusz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Świetny artykuł, wielkie dzięki, mam nadzieję że takie zestawienia będą przygotowywane częściej, no i że pozwoli na to ilość wypuszczanych książek.

Niestety "running adventures" to nadal dość niszowy temat.

Mamy Scotta Jurka (Północ, Biegaj i Jedz), Finna (Rise of the Ultra Runners, Running with the Kenyans), nawet rodzimego Hercoga (dla którego mam ogromny szacunek), niestety jak się przeczyta te kilka najsłynniejszych książek to zaczyna występować posucha bo nowe książki nie pojawiają się zbyt często, a repozytorium "klasyków" jest bardzo ograniczone. Są też pojedyncze perły (jak np. 26 maratonów które bardzo fajnie mi się czytało) ale są to raczej książki typu "one and done", nie sądzę żeby autor wrócił z kontynuacją, tym bardziej że jest już na biegowej emeryturze.

Jak ktoś zna jakieś książki tego typu to dzielcie się, pogoda się poprawia więc i sezon czytelniczy ulegnie skróceniu, dawać rekomendacje!
ODPOWIEDZ