Trening wyobrażeniowy. Jakie ma znaczenie w przygotowaniach?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Ludzki umysł to wciąż jedno z najbardziej tajemniczych zagadnień naukowych. Wiemy już o nim sporo, ale ciągle jego możliwości potrafią nas zaskoczyć. To właśnie nasza głowa ma największe znaczenie w sporcie. I nie chodzi tutaj tylko o odpowiednie nastawienie, pozytywne myślenie, radzenie sobie z presją czy ze stresem. Naszym umysłem również możemy trenować! Mowa tutaj o treningu wyobrażeniowym – bardzo ważnym aspekcie przygotowania sportowego.
https://bieganie.pl/zdrowie/trening-wyo ... towaniach/
New Balance but biegowy
PiotrSn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 151
Rejestracja: 15 sie 2022, 08:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W badaniu Reiser, Busch i Munzert z 2011 roku wykazano, że grupy wykonujące mieszany trening (fizyczny plus wyobrażeniowy) odnotowały wzrost siły mięśni na podobnym poziomie, co osoby ćwiczące tylko fizycznie.
Nie powiem, żeby mnie to zaskoczyło...
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

dowiedziono, że sam TW może zwiększyć siłę zginacza małego palca o 35%. W podobnym badaniu Bahari i in. z 2011 roku wykazano, że sam TW mięśnia zginacza łokcia zwiększył jego siłę o 30%. Niech te kilka przykładów ze świata naukowego pomoże nam zrozumieć, że TW faktycznie działa i przynosi namacalne, pozytywne rezultaty.
Problem w tym, że są to przykłady na bardziej lub mniej dystalne ruchy precyzyjne, które łatwo sobie wyobrazić i łatwo wykonać w realu.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W grze na instrumencie czy plywaniu wyprobowalem (wciaz uzywam) i to dziala naprawde dobrze. Polecam szczerze :taktak:

W bieganiu troche tez kombinowalem, ale jednak mniej.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3894
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

No. W judo pomagało, a w bieganiu czy ciężarach, to mi cyferki pomagają, znaczy wizualizacja cyferek. Tylko nie wiem jak to się nazywa, trening algebraiczny, czy jakoś tak. :niewiem:
ODPOWIEDZ