Skomentuj artykuł: „Dlaczego zabrakło mnie w Tokio”– PODCAST #67 – Adam Kszczot

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1729
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Na sukces w sporcie składa się wiele czynników. Jak pokazał przykład Adama Kszczota w kontekście Igrzysk w Tokio, nawet duże doświadczenie i świadomość treningowa nie dają gwarancji, że wszystkie one złożą się w odpowiednim momencie.

- Co dzieje się w głowie sportowca, gdy mija kolejne znaki ostrzegawcze pokazujące, że coś w najważniejszym momencie nie idzie po jego myśli?
- Jak wygląda proces budowania formy i gdzie szuka się dróg ratunku, gdy mająca prowadzić do niej autostrada zaczyna podążać w niewłaściwym kierunku?
- Czy można być spełnioną gwiazdą sportu bez udanych Igrzysk w sportowym CV?

Skomentuj artykuł: „Dlaczego zabrakło mnie w Tokio”– PODCAST #67 – Adam Kszczot https://bieganie.pl/audio/adam-kszczot-podcast/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ech te eseje zawarte w pytaniach prowadzącego ;-)

Zabrakło mi pociągnięcia tematu tych dwóch dwuletnich makrocykli w przygotowaniach do Igrzysk i jaki był pomysł na 2021 rok, gdy już było wiadomo, że nie ma Tokio w 2020. Może to temat na jakiś artykuł czy np. wywiad z trenerem? To ciekawe, bo amatorski światek myśli sobie, że do startu docelowego to wystarczy zacząć na 4 miesiące przed i luz. A tu taki Adam zaczyna od przedszkola.

To w ogóle ciekawy temat budowania zawodnika rok do roku i tego czym się różni zawodnik w okolicach 20-stki, a czym zawodnik 30+. Przypomina mi się np. Patryk Dobek, który mówi, że robotę do 800m to dopiero zaczynają na dobre po Tokio.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
hansel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 361
Rejestracja: 18 wrz 2014, 15:10
Życiówka na 10k: 39
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ogólnie wywiad fajny, ale dużo przyjemniej słuchałoby się gdyby pytania i wywody Kuby były krótsze. Gdyby zsumować czas wypowiedzi to nie wiem kogo był więcej, gościa czy prowadzącego.
Kuba Pawlak
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 11 cze 2019, 09:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję za Wasze uwagi
ODPOWIEDZ