Podwyższone tętno czy to moze być koronawirus?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Może!
ale nie musi! ;)

Podczas choroby, np. infekcji - tętno rośnie, jest to napisane wszędzie gdzie dotyczy tego tematu. Również po wyzdrowieniu pozostaje przez pewien czas podwyższone.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2020, 16:48 przez jarjan, łącznie zmieniany 1 raz.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13305
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

jarjan pisze:Może!
ale nie musi! ;)
Ja to widzę całkiem inaczej: nie musi ale moze. :oczko:
mihmih
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2019, 14:02
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A może tak powinniśmy diagnozować covida ;) Testy? A komu to potrzebne.
A tak serio to może przez tą sytuację udało Ci się lepiej wypocząć i puls lepiej reaguje.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

21km10km pisze:Nie chcę wyjść na jakiegoś panikarza, po prostu mam podwyższone tętno podczas BS, BC1 i BC2. Powiedzmy że o jakieś 7-10 uderzeń. Przetrenowanie? Nikt nigdzie nie napisał, jak zachowuje się tętno podczas choroby.Ktoś coś?
Stawiam na 100%, że to jest koronawirus. Prawdopodobnie jest to wersja tętniczo-jelitowa. Obok podwyższonego tętna może skutkować nocnymi, łagodnymi biegunkami nie zakłócającymi snu.
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przymykając oko na to, że sam wątek niemądry i na poziomie mema, to oczywiście może to być infekcja, dlaczego nie. Tylko jaka? W ostatnich tygodniach stwierdza się w Polsce tygodniowo po 200 tys zwykłych infekcji grypopodobnych, a dodatkowo w ostatnim tygodniu 250 koronawirusowych + wg specjalistów 80% przypadków tego ostatniego pozostaje ukrytych.

Czyli 200000 ludzi złapało zwykłą infekcję, 1250 - koronawirusa :lalala: jeśli cię coś bierze, a nie masz przesłanek w stylu spotykałem się z tym i tamtym, spróbuj oszacować prawdopodobieństwo z lewej i prawej strony.
ODPOWIEDZ