Teraz jest Wt, 2 czerwca 2020, 13:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Zwrot towaru w Decathlonie
Nowy postNapisane: N, 26 stycznia 2020, 11:16 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Czy może ktoś z was oddawał jakiś zakup do tego sklepu? W regulaminie jest, że można to zrobić z kartą Deca bezterminowo. Chciałbym oddać zegarek, jak dla mnie dość drogi, który po 6 tygodniach użytkowania okazał się całkowitym szmelcem i jest wadliwy. Nie chciałbym naprawy, tylko zwrot gotówki.
Kiedyś w sklepie Euro-agd udało mi się oddać wadliwą komórkę, która przestała spełniać swoje zadania po jakiś 2 miesiącach.
Idę dziś lub w poniedziałek do Deca, nie wiem, czego się spodziewać.

Tytuł: Re: Zwrot towaru w Decathlonie
Nowy postNapisane: N, 26 stycznia 2020, 12:35 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Kurczę... Ty naprawdę masz 50lat? :lalka:

Skoro jest wadliwy to bez go pewnieprzyjmą i zwykłe masz do wyboru czy wymiana czy gotówka.

Wysłane z mojego A5_Pro .

Nowy postNapisane: N, 26 stycznia 2020, 13:16 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Raczej przyjmą jako zgłoszenie reklamacyjne - do rozpatrzenia.
Przy czym, jeżeli podstawą roszczenia będzie nieprawidłowy pomiar tętna, tzn. raz dobry a raz nie - to szanse oceniam marnie.

pozdrawiam
Jarosław

Nowy postNapisane: N, 26 stycznia 2020, 14:03 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Padła bateria, więc jest teraz kompletnie bezużyteczny. Oddanie do naprawy to dla mnie strata pewnie 3 tygodni bycia bez zegarka.

Nowy postNapisane: N, 26 stycznia 2020, 14:45 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Z moich z nimi doświadczeń:
Jeśli bateria jest standardowa i wymienna przez użytkownika, to może być ciężko z reklamacją. Kilka razy oddawałem zepsuty licznik rowerowy i zawsze najpierw sprawdzali baterię.
Jeśli bateria jest wbudowana, np. jest to akumulator, to raczej uznają to za towar wadliwy i zwrócą pieniądze.
Jest jeszcze kwestia ceny tego zegarka. Tam jest chyba tak, że różni pracownicy mają różną decyzyjność i gdy wartość albo stopień skomplikowania rośnie, to już decyduje pracownik danego działu a na końcu jest jeszcze opcja zatrzymania do rozpatrzenia reklamacji w ciągu 14 dni.
Jeśli rzeczywiście jest wadliwy, to prawie na pewno dostaniesz zwrot pieniędzy w jednym albo w drugim trybie.

Nowy postNapisane: N, 26 stycznia 2020, 15:45 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Masz Polara. Robisz zgłoszenie reklamacyjne w Sport Konsulting. Jak im wyślesz zegarek w ramach gwarancji, to naprawiony lub nowy otrzymasz w kilka dni.
Wysylalem ze Szczecina w poniedziałek a w czwartek miałem już nówkę przysłaną z serwisu z Krakowa.
Nie wiem jak podejdzie do tego Decathlon, tzn. reklamację na pewno uznają, ale nie wiem jak długo to u nich trwa.
Oddanie sprzętu po takim czasie i żądanie kasy raczej nie wchodzi w rachubę. Musisz pytać u źródła.

Wysłane z mojego SM-G950F .

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.

Nowy postNapisane: N, 26 stycznia 2020, 17:49 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

keiw napisał(a):
Masz Polara. Robisz zgłoszenie reklamacyjne w Sport Konsulting. Jak im wyślesz zegarek w ramach gwarancji, to naprawiony lub nowy otrzymasz w kilka dni.Wysylalem ze Szczecina w poniedziałek a w czwartek miałem już nówkę przysłaną z serwisu z Krakowa.

No niestety, byłem już w Decathlonie (mam go rzut beretem), przy okazji oddałem buty kupione na początku grudnia , które nijak nie mogły się dopasować do moich szerokich stóp.

@Kangoor5
mam Polara 430, nie wiem jaka tam jest bateria, chyba wbudowana. A jakby była wymienna to co , uznaliby, że sobie wymieniałem na wadliwą i chce naciągnąć? Nie łapie. Cena była 549, teraz już widzę 599. Ale i tak mam nadzieję, że mi zwrócą gotówkę. W Euro-agd miałem tak z padnięta bateria w komórce (ale to była naprawdę tania i szajsowata komórka kupiona dodatkowo), to zwrócili gotówkę. Sprzęt firmy, w którym bateria pada po paru tygodniach mało intensywnego użytkowania nie jest warty moich pieniędzy. Jaka mam gwarancję, że nie padnie potem tuż po gwarancji.

Nowy postNapisane: N, 26 stycznia 2020, 19:07 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Nie. Nie miałem na myśli niczego złego z ich strony. Pisałem na przykładzie licznika rowerowego, w którym bateria jest elementem eksploatacyjnym, wymienianym przez użytkownika.
Rozumiem, że złożyłeś reklamację i czekasz na rozpatrzenie. Tak?

Nowy postNapisane: Wt, 28 stycznia 2020, 09:47 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

50 latek Keiw napisał do kogo należy napisać jeśli chodzi o produkty polara. Ja u nich też wysyłam na gwarancję sprzęt i zawsze w ciągu tygodnia odsyłali mi naprawiony zegarek i problem się nuż nie powtórzył.
Co do deca. Ja mam kartę stałego klienta i wiele razy oddawałam u nich różne rzeczy po nawet 3 miesiącach. Nigdy nie miałam problemów z tym. Tylko ja mam tę kartę a sprzęt widać, że był w idealnym stanie.

5km - 31:00 02.11.2019 - parkrun
10km - 1:17:32 14.08.2019
Link do bloga: https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=57&t=57758
Komentarze: - https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=57794&p=942681#p942681

Nowy postNapisane: Śr, 29 kwietnia 2020, 16:07 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

50latek napisał(a):
Czy może ktoś z was oddawał jakiś zakup do tego sklepu? W regulaminie jest, że można to zrobić z kartą Deca bezterminowo. Chciałbym oddać zegarek, jak dla mnie dość drogi, który po 6 tygodniach użytkowania okazał się całkowitym szmelcem i jest wadliwy. Nie chciałbym naprawy, tylko zwrot gotówki.
Kiedyś w sklepie Euro-agd udało mi się oddać wadliwą komórkę, która przestała spełniać swoje zadania po jakiś 2 miesiącach.
Idę dziś lub w poniedziałek do Deca, nie wiem, czego się spodziewać.

Witaj!
Jakiego sprzętu dotyczy ten post?
Czy udało Ci się rozwiązać swój problem? Jak wygląda obecna sytuacja? Chętnie pomogę :)
Pisz tu bądź priv.

pozdrawiam

Ziomal on the Run Garmin Connect
⚡️5 KM: 17:45
⚡️10 KM: 37:08
⚡️HM: 1:27:30
⚡️M: 3:45:33
⚡️Ultra:1x Bieg Rzeźnika, 1x Bieg 7 Dolin (64km), 1x Transgrancanaria (64km)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]