Teraz jest Cz, 14 listopada 2019, 22:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Quo Vadis Forum?
Nowy postNapisane: N, 10 listopada 2019, 11:54 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Tego niestety nie będzie. Naczelny chce mieć rzeczy po "dziennikarsku" i krótki opis z artykułem/newsem/filmikiem nie wystarcza. Napisał, że robię to blogowo, co jest prawdą, bo sam nie piszę żadnych długich artykułów. Może założę swoją stronę/bloga o tematyce zawodników/biegów wyczynowych, ale na razie nie mam tyle czasu. Zobaczymy:)

Nowy postNapisane: N, 10 listopada 2019, 18:22 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Reorganizacja forum - generalnie na plus. Jednak Bianka16 podniosła pewną kwestię (https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=60815), o której chyba wcześniej nikt nie pomyślał. Może warto się zastanowić nad jakimś sposobem wyszczególnienia blogów kobiet, jeśli panie tego sobie życzą. Osobiście wolę wszystkie blogi w jednym miejscu (i męskie i kobiece), ale można wysłuchać argumentów i w razie czego zrobić lekkie zmiany z tym związane.

Naprawdę uważam, że reorganizacja na plus. I nawet jeśli są pewne niedociągnięcia, to lepiej po prostu teraz małymi krokami dostroić działy niż trwać przy tym, co było poprzednio i nie do końca spełniało swoją rolę.

Aha, ten temat powinien chyba trafić do działu Rozwój serwisu, działanie forów, HelpDesk, gdzie wydaje się lepiej pasować.

Nowy postNapisane: N, 10 listopada 2019, 19:39 
Honorowy Red.Nacz.

No tak, jakoś to trzeba przemyśleć.
I żeby było jasne - ja tutaj jestem takim samym użytkownikiem jak wy, w sensie "praw". Ze względu na znajomość mechanizmów (technicznych) po prostu pomagam redakcji wdrażać bądź zmieniać pewne rzeczy, zgłaszane przez oddolny, obywatelski ruch, więc śmiało artykułujcie wasze pomysły :) (Arti, Ty możesz nie artykułować)

Nowy postNapisane: N, 10 listopada 2019, 22:15 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Nie sadzę aby jakakolwiek reorganizacja zmieniła zasadniczo jakość forum, o ile ktoś uważa, że zmierza w złym kierunku.
Wszystko jest, wszystko można umieścić i wszystko znaleźć ("szukaj") gdy są wątpliwości gdzie szukać etc.

Żadna reorganizacja nie zmieni jakości sporej części ludzi tworzących to forum - ich upierdliwości, uszczypliwości, małostkowości, nieumiejętności/niechęci czytania ze zrozumieniem, egocentryzmu, braku tolerancji, grilowania własnego ego itd. itp. (mógłbym wymieniać długo).
Prawda jest tak, ze bieganie, a szczególnie bieganie mocno zafiksowane na wynik (czas/dystans) to czysty eskapizm życiowy, i pokłosie tej postawy jest momentami silnie odczuwalne na tym forum.

pozdrawiam
Jarosław

Nowy postNapisane: Pn, 11 listopada 2019, 02:57 
Honorowy Red.Nacz.

Tak i nie. To znaczy czas płynie i się wszyscy zużywamy, także nasze zaangażowanie w jakieś tematy. Lepsza organizacja forum pozwoli przyjść tutaj większej ilości "świeżej krwi". Ta świeża krew bierze się stąd, że trafiają tutaj początkujący który zadają pytania i jeśli otrzymają sensowną odpowiedź, widzą gdzie co jest, to zostają i następuje naturalna wymiana pokoleń. Lepsze zorganizowanie forum to jednak ułatwia.

Nowy postNapisane: Pn, 11 listopada 2019, 13:27 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Nie wiem jak taka reorganizacja miałaby wyglądać, żeby powstrzymała "świeżą krew" od prostego zadawania pytań np. jakie buty albo jak trenować pod-coś-tam, zamiast skorzystać z wyszukiwarki na forum i samej stronie www.
Oczywiście jeśli są pomysły jak odświeżyć forum - to na pewno nie zaszkodzi, ale jakichś wielkich oczekiwań bym z tymi działaniami nie wiązał.

pozdrawiam
Jarosław

Nowy postNapisane: Pn, 11 listopada 2019, 13:51 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

jarjan napisał(a):
Nie wiem jak taka reorganizacja miałaby wyglądać, żeby powstrzymała "świeżą krew" od prostego zadawania pytań np. jakie buty albo jak trenować pod-coś-tam, zamiast skorzystać z wyszukiwarki na forum i samej stronie www.
Oczywiście jeśli są pomysły jak odświeżyć forum - to na pewno nie zaszkodzi, ale jakichś wielkich oczekiwań bym z tymi działaniami nie wiązał.

Przypięcie wątków w danych działach - buty do 200zł, zegarek do 500zł etc. Takie wątki musiałby powstać jeszcze.
Oczywiście znajdą się i tak nowo przybyłe osoby które będą zakładać takie posty, ale wtedy odesłanie ich tam.

Blog
Komentarze
5 km - 19:20
10 km - 39:42
HM - 01:30:48
M - 3:42:13

Nowy postNapisane: Wt, 12 listopada 2019, 17:42 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Ricardo napisał(a):
Tego niestety nie będzie. Naczelny chce mieć rzeczy po "dziennikarsku" i krótki opis z artykułem/newsem/filmikiem nie wystarcza. Napisał, że robię to blogowo, co jest prawdą, bo sam nie piszę żadnych długich artykułów. Może założę swoją stronę/bloga o tematyce zawodników/biegów wyczynowych, ale na razie nie mam tyle czasu. Zobaczymy:)

Ja wiedziałem ,że tak będzie ;/

Nowy postNapisane: Wt, 12 listopada 2019, 17:45 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

jarjan napisał(a):

Obawiam się,że na słynne już hasło: "od tej chwili off-topy będę kasował, pozdrawiam"

żadna świeża krew nie napłynie bo albo wybuchnie śmiechem albo popuka się po głowie i wróci na FB.

Nowy postNapisane: Wt, 12 listopada 2019, 18:32 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Temat z zapowiedziami biegów długich - https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=60813. Czy można go przykleić, żeby nie spadał na dalsze strony działu?

Nowy postNapisane: Śr, 13 listopada 2019, 01:11 
Honorowy Red.Nacz.

Redakcja na pewno to rozważy :) (uśmiecham się, bo ktoś jeszcze pomyśli, że jestem jakimś rzecznikiem).
Ale tytuł "Najlepszych biegów długich" ?? Co to znaczy ?

Nowy postNapisane: Śr, 13 listopada 2019, 10:12 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

"MŚ, IAAF Gold Label, Majorsy i biegi przełajowe z IAAF Permit"

Czyli mój subiektywny wybór. Jak masz jakąś propozycje na inny tytuł to chętnie zobaczę:).

Ps. Chyba dodam jeszcze inne, bo np 1 grudnia Joshua Cheptegei biegnie po WR na 10km w Walencji,a bieg nie należy do żadnych z powyższych.

Nowy postNapisane: Śr, 13 listopada 2019, 12:33 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Trzymam kciuki Ricardo mimo,że przez obecnych i byłych moderatorów jesteś zniechęcany ;) Ale masz pasję i chcesz urozmaicić forum.

W nocy padła propozycja ze strony Adama Kleina aby mnie usunąć z forum. Czekam lajtowo nastawiony czy dołączę do tych co sami w zasadzie zrezygnowali ;) Widocznie tylko tak ego można sobie podbudować, zostaną 3-4 osoby intensywnie ze sobą dyskutujące i tak śmiercią naturalną forum zejdzie na plan dalszy ustępując FB itp

Nowy postNapisane: Śr, 13 listopada 2019, 12:49 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Arti napisał(a):
W nocy padła propozycja ze strony Adama Kleina aby mnie usunąć z forum. Czekam lajtowo nastawiony czy dołączę do tych co sami w zasadzie zrezygnowali Widocznie tylko tak ego można sobie podbudować, zostaną 3-4 osoby intensywnie ze sobą dyskutujące i tak śmiercią naturalną forum zejdzie na plan dalszy ustępując FB itp
Trudno uwierzyć w to lajtowe nastawienie skoro śledzisz forum po nocy zamiast spokojnie śnić o jego rychłej śmierci. Jeśli padnie decyzja o usunięciu, to masz w opcji fb i możesz tam sobie pisać pierdoły o ego i niedojrzałości. Z pewnością znajdziesz duże grono słuchaczy.

Warsztaty techniczne:

Nowy postNapisane: Śr, 13 listopada 2019, 13:33 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Arti napisał(a):
Trzymam kciuki Ricardo mimo,że przez obecnych i byłych moderatorów jesteś zniechęcany ;) Ale masz pasję i chcesz urozmaicić forum.

W nocy padła propozycja ze strony Adama Kleina aby mnie usunąć z forum. Czekam lajtowo nastawiony czy dołączę do tych co sami w zasadzie zrezygnowali ;) Widocznie tylko tak ego można sobie podbudować, zostaną 3-4 osoby intensywnie ze sobą dyskutujące i tak śmiercią naturalną forum zejdzie na plan dalszy ustępując FB itp

Artur, kojarzę Cie przez pryzmat internetu zaś dowiedziałem się o Tobie od ludzi którzy interesuje się jako tako o bieganiu w mojej okolicy. Kwestia historii biegania wokół stołu, jakieś tam relacje o ultra czy kwestia filmu badwater(który ciągle nie miał premiery?). Czytam sobie ten wątek raczej biernie i nie dowierzam.

Jestem jednym z najświeższych użytkowników tego forum. Poznałem parę osób z tego forum, o tej samej pasji. Pasji biegowej. Nawet całkiem niedawno udało się poznać kolejne osoby bezpośrednio i pobiec w jednym z biegów. Nie zapowiada się też, by coś w dziale blogów/komentarzy miało umierać. W każdym razie, na pewno w dalszym ciągu mam najmniej skażone i spaczone postrzeganie tutaj obecnych. Nie jestem ani po jednej, ani po drugiej stronie barykady. Natomiast, naprawdę nie potrafię zrozumieć po co te uszczypliwe komentarze z Twojej strony (?). Rozumiem, że jest wolność wypowiedzi i każdy ma prawo do swojego zdania. Tylko Ty jakby "nakręcasz" Siebie oraz innych użytkowników. Zamiast przysłowiowo ugryźć się w język.

Tym usunięciem, chwalisz się czy żalisz? Jaki jest sens tej wypowiedzi? Ricardo zniechęcany - mimo wszystko, wysuwa jakieś pomysły a Ty próbujesz coś dodać. Jesteś jego adwokatem(?) Czy po prostu chciałeś jakieś atencji i możliwości wypowiedzenia się w wątku(?). Jeśli jest Ci tutaj tak źle, dlaczego samodzielnie nie podejmiesz tej decyzji o owym odejściu.

Założenie tego prześmiewczego wątku które miało jakiś czas temu miejsce nie było najlepszym rozwiązaniem (nie popieram), aczkolwiek zaczynam powoli dostrzegać powód z którego powstał.

Ricardo napisał(a):
"MŚ, IAAF Gold Label, Majorsy i biegi przełajowe z IAAF Permit"
Czyli mój subiektywny wybór. Jak masz jakąś propozycje na inny tytuł to chętnie zobaczę:).
Ps. Chyba dodam jeszcze inne, bo np 1 grudnia Joshua Cheptegei biegnie po WR na 10km w Walencji,a bieg nie należy do żadnych z powyższych.

Na innym portalu biegowym, są przeważnie artykuły Biegiem przez... gdzie są wymieniane właśnie duże biegi jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Kilka słów o wynikach czy link do video. Uważam, że taki wątek i zamieszczanie tam informacji będzie na plus :taktak:

Straszny jad tutaj się leje, nakręcanie się nawzajem. Niech tutaj zaczną pojawiać się konkretne propozycje, sugestie w innym wypadku wątek naprawdę powinien zacząć dobiegać końcowi.

Blog
Komentarze
5 km - 19:20
10 km - 39:42
HM - 01:30:48
M - 3:42:13

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]