Komentarz do artykułu Solo Klosterhalfen i norweskie trio

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1737
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13295
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Klosterhalfen jak na razie najszybsza (etniczna) Europejka wszechczasow... To Rosjanke jakoś nie potrafię wziasc pod uwagę.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Mega wynik. Też trochę w temacie Tego artykułu
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Waga nie jest kluczowym czynnikiem w bieganiu. I nie wiemy czy gdyby Klosterhalfen byłaby cięższa to coś by to zmieniło i w którą stronę. W tych badaniach zawodniczka ma BMI 18 i startowała na 1500m. Taka zawodniczka jak Hellen Obiri waży 50 kg (przy 160cm) i ma BMI 19.5, Kipchoge 56 kg (przy 167 cm) ma BMI 20.0 . To pokazuje, że BMI może się bardzo różnić (oczywiście w jakiś granicach) i nie przeszkadza to w osiąganiu najlepszych wyników.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dla porównania da jeszcze dwóch zawodników. Craig Mottram 188cm, 75 kg (BMI 21.22), Yomif Kejelcha 186cm, 58 kg (BMI 16.76). Mamy tutaj dwie skrajności, ale myślę, że optymalna waga byłaby gdzieś pomiędzy.
Tark
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 165
Rejestracja: 27 cze 2013, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Mega mocny wynik Johaug biorąc pod uwagę że na nartach bardzo mocno umięśniona jest cała góra zawodnika.A nogi ze względu na dużą ilość podbiegów też są obudowane na siłowo.Całość daje spory nadbagaż wagi.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Johaug niedawno wróciła po 1,5 rocznej banicji za doping więc ma mocną podbudową i jej wynik można potraktować jako ciekawostkę ale bez gloryfikacji ;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3271
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Dla Artiego to z dopingiem tak, że nie ważne co, ile, kiedy. Po prostu osoba spalona XD
Dobrze, że w policji nie pracuje i za narkotyki łapie, bo byłoby zero różnicy czy ziomka z jointem złapał czy krewnego Escobara z 10tonami :D A wyrok i tak ten sam.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Niewinnego zawodnika chyba się nie dyskwalifikuje na 18 miesięcy. I coś ciężko mi uwierzyć przez posmarowanie ust wykryto to później w organizmie. I ta sprawa z lekami na astmę. Jak tam nikoga nie znał kto bierze coś takiego na przeziębienie. Może się okaże, że ona jest cały sezon przeziębiona.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:Dla Artiego to z dopingiem tak, że nie ważne co, ile, kiedy. Po prostu osoba spalona XD
Dobrze, że w policji nie pracuje i za narkotyki łapie, bo byłoby zero różnicy czy ziomka z jointem złapał czy krewnego Escobara z 10tonami :D A wyrok i tak ten sam.
Ale jakie mogą być wątpliwości? Był ban 1,5 roku przecież nie za niewinność. Co do ile i kiedy to ma o tyle znaczenie ,że można dostać np. 4 lata.

Nie można tolerować,że jak ktoś brał doping i dostał bana to w zasadzie nic się nie stało...

Porównanie z Eskobarem jest nietrafne ponieważ tak jak tu tak i w narkotykach są różne kary. Ale to nie zmienia czy się jest dopingowiczem czy nie. Brała środek z listy WADA.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3271
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

A czy ja piszę, że została skazana za niewinność, bądź, że się nic nie stało? Nie.
Jedynie napisałem, jak ja osobiście odbieam Twoje posty nt. zawodników zalapanyci na jakimkolwiek dopingu.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Myślę sobie, że nie rzecz w dopingu. Podejrzewam, że cierpi na astmę. Jej tego dopingu, nigdy nie zapomnimy. Co innego Kowalczyk. Tu przymkniemy nasze słowiańskie oko.
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:Myślę sobie, że nie rzecz w dopingu. Podejrzewam, że cierpi na astmę. Jej tego dopingu, nigdy nie zapomnimy. Co innego Kowalczyk. Tu przymkniemy nasze słowiańskie oko.
Marne porównanie. Powyżej nie było ani słowa o Justynie Kowalczyk. Mało tego, słyszałem, że lubi biegać, ale na nartorolkach.

Wracając do tematu, wynik mocny, ale kontekst słaby.
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:A czy ja piszę, że została skazana za niewinność, bądź, że się nic nie stało? Nie.
Jedynie napisałem, jak ja osobiście odbieam Twoje posty nt. zawodników zalapanyci na jakimkolwiek dopingu.
W sensie ,że nie akceptuję dopingu i nie podoba mi się jak dopingowicz startuje ponownie i ludzie się rajcują wynikiem? Już tyle było podwójnych wpadek ,że wynik dopingowicza zupełnie mnie nie rusza.

Trzeba by jeszcze sprawdzić czy podczas 1,5 roku banicji była sprawdzana czy miała wolną rękę podczas przygotowań.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Jelon
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 07 sty 2008, 21:44
Życiówka na 10k: 39.49 (chodem:)
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Bieg na 10000 m można obejrzeć tutaj:
https://youtu.be/ytOTNq5q6To
Keep walking...

Więcej o mnie: http://jelon.blog

To give anything less than your best is to sacrifice the gift. Steve Prefontaine
ODPOWIEDZ