Komentarz do Felietonów Kuby Pawlaka

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

nie podyskutujemy. przede wszystkim dlatego, że używasz kategorycznych sformułowań w rodzaju "jedyne logiczne wytłumaczenie", "białe mleko", "cuda" itd. i robisz to uparcie, mimo wytłumaczenia, że nie chodzi o żadne cuda, że sprzedawca opowiadał o butach które mają oprócz cechy przyczepności inną cechę (zdolność dobrego oczyszczania się z błota), a nie jej zaprzeczenie czy brak. to wszystko sprawia wrażenie, że mimo braku wiedzy i doświadczenia jesteś przekonany o wyższości swojej teoretycznej konstrukcji, której bronisz mimo tego, że praktyczne doświadczenie temu przeczy.

ja tu nie występuję jako ja, ze swoją teorią, tylko jako rzecznik praktyki. dowolny doświadczony biegacz terenowy wie doskonale, że wiele butów ma świetną przyczepność w błocie, ale niekoniecznie podeszwa szybko się z niego oczyszcza, więc najlepsze buty to te, które potrafią jedno i drugie. i takie buty istnieją. najlepszym przykładem jet Inov-8 Mudclaw, klasyk.


dobrego wieczoru.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12436
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

O ile w butach terenowych trudno jest coś zmienić (można nacinać bieżnik, kształtować lub wycinać kostki) to już w kolcach przełajowych mamy znacznie łatwiejsze pole manewru. Można tak dobrać długość wkrętów, ich kształt i rozmieszczenie, na przykład nie wkręcając gdzieś jednego lub dwóch wkrętów, żeby uzyskać zarówno dobrą przyczepność jak i dobre oczyszczanie z tego w co przed chwilą się wdepnęło. Praktyka pozwala czuć się swobodnie zarówno na trudnej trasie jak i na forum.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2019, 22:03 przez yacool, łącznie zmieniany 1 raz.
Kuba Pawlak
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 11 cze 2019, 09:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przepraszam Cię Kuba, ale zarzucasz mi, że używam kategorycznych sformuowań, a piszesz o moim brnięciu w głupotę lub zaoraniu. Mam wrażenie, że za bardzo skupiliśmy się na formie, a za mało na istocie rzeczy. Żałuję, że wciąż nie dowiedziałem się jakim fizycznym terminem określić cechę: zdolność oczyszczania i czy aby na pewno nie ma zwiazku z fakturą i kształtem podeszwy. Liczę, że będziemy mieli szansę spotkać się i wyrozmawiać temat, w bardziej sprzyjających okolicznościach, bo tu ewidentnie nam nie idzie... i piszę to szczerze. Dobrego wieczoru
ODPOWIEDZ