Ćwiczenia rozgrzewkowe przed bieganiem- robić,czy nie ?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
wrobeladam31
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 18 cze 2018, 14:40
Życiówka na 10k: 55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzień Dobry,

Biegam 3x w tygodniu (przygotowanie pod 10km)

Zazwyczaj robię 1km rozgrzewki i później daję kilka ćwiczeń rozgrzewkowych (półprzysiady,wieloskok,przeplatanka,krążenia bioder,kolan itd. )

Zazwyczaj podczas biegu dość sporo czasu (ok. 2-3km) zajmuje mi dojście do optymalnej prędkości.

Inaczej mówiąc czuję się niezbyt dobrze rozgrzany.

Czy rozwiązaniem będzie wydłużenie truchtu do 2km,czy lepiej zamienić kolejność (najpierw ćwiczenia,a potem trucht) ?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 20:36 przez wrobeladam31, łącznie zmieniany 1 raz.
New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

wrobeladam31 pisze:Dzień Dobry,

Biegam 3x w tygodniu (interwały,bieg tempowy,wybieganie) i raz trenuję FBW

Ile razy w tygodniu i po których treningach najlepiej byłoby się rozciągać ?

Pozdrawiam
Zdecyduj sie! 3 razy czy 4 razy! :ojoj:
wrobeladam31
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 18 cze 2018, 14:40
Życiówka na 10k: 55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sorkii,już poprawione ;)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

wrobeladam31 pisze:Zazwyczaj podczas biegu dość sporo czasu (ok. 2-3km) zajmuje mi dojście do optymalnej prędkości.
Ale chodzi o jakieś akcenty, tak? Dłużej musisz truchtać. Tak jak w biegach długodystansowych bieganych w strategii Negative Split, mozliwosci szybkiego biegu ujawniają sie w pełni po długim, spokojnym wprowadzeniu.
wrobeladam31
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 18 cze 2018, 14:40
Życiówka na 10k: 55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli akcent oznacza ciągły bieg w podobnym tempie to tak (np. 5km w tempie).Co oznacza Negative Split ?

2 km jako wprowadzenie będzie optymalne ?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Akcent, to coś mocniejszego, nie spokojny bieg.
Pytasz sie, czy 2 km bedą Ok :) Nie ma reguły. Jednemu nic nie jest potrzebne a inny dopiero po 20 km czuje, że żyje. Poradziłem Ci więcej truchtu na podstawie twoich odczuć, że po jakims czasie biegnie Ci sie szybciej.
Negative Split, to generalnie koncepcja zakładająca, że w pierwszej części biegu, zawodów, treningu, biegniesz wolniej, a potem szybciej.
Mozesz poczytać to: https://bieganie.pl/?show=1&cat=2&id=2591
wrobeladam31
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 18 cze 2018, 14:40
Życiówka na 10k: 55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rozumiem,wprowadzę 2km i zobaczymy jak to będzie Dzięki
krzysfizjobiega
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 785
Rejestracja: 13 paź 2015, 21:00
Życiówka na 10k: 47:21
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biegam o praktycznie każdej porze czasami zaczynam o 4 rano a czasami po 22. Sam na swoim przykładzie mogę napisać, że rozbiegania trwają różnie. Najgorzej jest rano potrzeba około 3 - 4 km żeby wejść na odpowiednią intensywność. Czasami 5 km. W nocy jest trchę lepiej około 2 km to już jest max. co mi jest potrzebne. W ciągu dnia to tylko tyle żeby nie zaczynać od niczego, na siłę około 1 km. Zawsze u mnie bywa to różnie i nigdy nie napiszę czy w danej chwili potrzeba mi 1 km czy 5 km. Ja robię tak. Bez względu na porę w której biegam zaczynam wolno. Później po kilometrze robię przebieżkę jak wchodzię w tempo akcentu to zaczynam akcent. Jak nie to kolejny kilometr rozgrzewam nogi i znowu przebieżki. Może tylko bardzo wcześnie rano do pierwszej próby robię około 2 km.
[url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=53810][color=#BF0000]BLOG[/color][/url]
[url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=53812][color=#4000BF]KOMENTARZE[/color][/url]
[url=https://run-log.com/profiles/profile/KaliGr/][color=#4000FF]run-log.com[/color][/url]
ODPOWIEDZ