Redukcja

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
OperatorTaczki
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 16 lis 2017, 20:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzień dobry. Biegam na 200m (25.5s), mam 16 lat, 179cm, i 85 kg. Muszę schudnąć, i chciałbym się dowiedzieć odpowiedzi na parę pytań:
1. Czy dobrym pomysłem byłoby jedzenie zamiast jednego obiadujeść go 2 razy w przeciągu 3-4 h? np. zamiast 4 golabkow na raz jem najpierw 2 gołąbki, i za 3-4h znowu 2 gołąbki?

2. Czy taki dzień żywienia jest wg. was okay, dla odchudzania? tzn czy wg was nie jem za dużo ani za mało żeby schudnąć? (Przez najbliższe 2 tyg. zbytnio nie trenuję ze względu na nakaz lekarza bo).
Pobudka o 9:00
9:30 - Płatki owsiane z rodzynkami (ok.150g) z mlekiem
12:30 - 10 śliwek + serek homogenizowany 200g
13:15 - 2 gołąbki z mięsem i z ryżem
16:30 - 2 gołąbki z mięsem i z ryżem
19:30 - 2 bułki + 4 plastry sera
Sen ok. 00:00
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Przykładowo w ciągu dnia przyjmujesz 2000 kcal rozbite na 3x, przykładowo: 300 + 1000 +700
Teraz chcesz te 2000 zmienić na rozbite 4x, przykładowo: 300 + 500 + 500 + 700

Przecież nadal otrzymasz ten sam rezultat w skali dnia? Redukcja byłaby gdybyś z tego jednego "gołąbka" zrezygnował.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
OperatorTaczki
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 16 lis 2017, 20:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Przykładowo w ciągu dnia przyjmujesz 2000 kcal rozbite na 3x, przykładowo: 300 + 1000 +700
Teraz chcesz te 2000 zmienić na rozbite 4x, przykładowo: 300 + 500 + 500 + 700

Przecież nadal otrzymasz ten sam rezultat w skali dnia? Redukcja byłaby gdybyś z tego jednego "gołąbka" zrezygnował.
Oki. dzięki za odp
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

OperatorTaczki pisze:Dzień dobry. Biegam na 200m (25.5s), mam 16 lat, 179cm, i 85 kg. Muszę schudnąć, i chciałbym się dowiedzieć odpowiedzi na parę pytań:
1. Czy dobrym pomysłem byłoby jedzenie zamiast jednego obiadujeść go 2 razy w przeciągu 3-4 h? np. zamiast 4 golabkow na raz jem najpierw 2 gołąbki, i za 3-4h znowu 2 gołąbki?

2. Czy taki dzień żywienia jest wg. was okay, dla odchudzania? tzn czy wg was nie jem za dużo ani za mało żeby schudnąć? (Przez najbliższe 2 tyg. zbytnio nie trenuję ze względu na nakaz lekarza bo).
Pobudka o 9:00
9:30 - Płatki owsiane z rodzynkami (ok.150g) z mlekiem
12:30 - 10 śliwek + serek homogenizowany 200g
13:15 - 2 gołąbki z mięsem i z ryżem
16:30 - 2 gołąbki z mięsem i z ryżem
19:30 - 2 bułki + 4 plastry sera
Sen ok. 00:00
Czemu chodzisz spac tak późno? Uczysz sie do pozna, pracujesz?

Jak jest mozliwosc to chodz spac jak najwcześniej.

Chodzenie pozno spac nie pomoze ci wschudnieciu ani przy nabieraniu masy mięśniowej.

****

Rodzynki nie są potrzebne to sam cukier

I nie musisz jesc co 3-4h, nie jest to potrzebne jedz wtedy gdy poczujesz głód i jest tobie wygodnie zjesc cos.

I jedz roznorodnie i nie jedz ciagle tego samego.

Bułki też nie są w miare zdrowe.
Zamiast bułek daj kilka warzyw.

No i do każdego posiłku dodawaj kolorowych warzyw.

Po co ci śliwki? I ten serek homegonizowany.
Daj ser żółty /pleśniowy /długo dojrzewający etc...

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Biegasz na 200m, awiec zacznij chodzic na siłownię i zamień tłuszcz na mięśnie schudnie i w tym czasie po mału nabieraj masy mięśniowej.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
AMF
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2018, 12:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ważna jest przede wszystkim jakość posiłków ;) bułki z serem i gołąbki to nie są dobre posiłki. W ogóle na Twoim miejscu odstawiłbym pieczywo, jedz więcej warzyw, z owocami trzeba uważać bo mają dużo cukru. Poza tym polecam w dni treningowe więcej węglowodanów (kasze, ryż) no i czystego białka - pierś z kurczaka, indyka, wersja budżetowa - mielone z indyka. Nie zapychać się rzeczami typu bułka z serem a jeść pełnowartościowe posiłki. Ta pierś z kurczaka z ryżem to bardzo oklepany tekst, ale taki jest podstawowy posiłek na redukcji ;) nie smażyć na maśle ani na oleju, a np. na oliwie lub ostatnio testowałem olej z pestek winogron. Jak poza normalnymi posiłkami musisz coś zjeść, to dobrą przekąską są kabanosy. Poza tym wiadomo, wyleczyć się z pizzy, kebaba, napojów kolorowych, słodyczy, chipsów itd. Różne są opinie co do nabiału (laktoza) ale w normalnych ilościach można spokojnie jeść na redukcji.

PS. te śliwki i serek to chyba nie najlepsze połączenie :bum:
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

AMF pisze:Ważna jest przede wszystkim jakość posiłków ;) bułki z serem i gołąbki to nie są dobre posiłki. W ogóle na Twoim miejscu odstawiłbym pieczywo, jedz więcej warzyw, z owocami trzeba uważać bo mają dużo cukru. Poza tym polecam w dni treningowe więcej węglowodanów (kasze, ryż) no i czystego białka - pierś z kurczaka, indyka, wersja budżetowa - mielone z indyka. Nie zapychać się rzeczami typu bułka z serem a jeść pełnowartościowe posiłki. Ta pierś z kurczaka z ryżem to bardzo oklepany tekst, ale taki jest podstawowy posiłek na redukcji ;) nie smażyć na maśle ani na oleju, a np. na oliwie lub ostatnio testowałem olej z pestek winogron. Jak poza normalnymi posiłkami musisz coś zjeść, to dobrą przekąską są kabanosy. Poza tym wiadomo, wyleczyć się z pizzy, kebaba, napojów kolorowych, słodyczy, chipsów itd. Różne są opinie co do nabiału (laktoza) ale w normalnych ilościach można spokojnie jeść na redukcji.

PS. te śliwki i serek to chyba nie najlepsze połączenie :bum:
Unikanie owocow bo mają cukier?
Smieszna teoria.
Owoce maja fruktoze jest inaczej metabolizowana niz sacharoza oraz maja mikroelementy i minerały ktore wyrównują "zle wlasciwosci" tej fruktozy.
To nie to samo cos bys kupil zwykły bialy cukiet czy sama frutkoze w sklepie i ja jadl.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
AMF
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2018, 12:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nigdzie nie napisałem, żeby unikać owoców, tylko, żeby uważać z ich ilością.
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

jedz wszystko, tak jak jadłeś, tylko o 1/5 mniej
i czekaj na rezultaty :hej:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
ODPOWIEDZ