Teraz jest Wt, 23 października 2018, 03:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Wrastający paznokieć
Nowy postNapisane: Śr, 13 czerwca 2018, 11:53 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

od jakiegos miesiaca zaczal mi wrastac paznokiec palucha stopy... na poczatku bylo troszeczke opuchniete i czerwone... czesto tak mialam... ale pierwszy raz zrobilo sie tak ze mi tak jakby mieso wyszlo na wierzch... mam aktualnie duzy stan zapalny( skóra obok na górze i na dole paznokcia) .bylam na pogotowiu u chirurga: przepisal mi antybiotyk na zmniejszenie stanu zapalnego i powiedzial zebym do niego przyszla i zabieg by mi przeprowadzil....w czasie brania antybiotyków poszlam do dermatologa, powiedziala ze sprobojemy cos z tym zrobic... dzisiaj bylam u lekarza rodzinnego i napisal mi skierowanie do chirurga , powiedzial ze koniecznie musze to wyciac i przepisal mi antybiotyk... powiedzial tez ze jak wejdzie mi to wszystko na kość to bede musiala miec ucinanego palca(nie wiem co mam o tym myslec...)

do tej pory mialam leki: rywanol, Unidox, dexapolcort n, laticort ch, neomycyne, nadmanganiam potasu, borasol jak narazie nic mi nie pomoglo..

moze znacie jakies domowe sposoby zeby ten stan zapalny chociaz troszke zaczal znikac? jezeli pujde do chirurga to co on mi zrobi z tym palcem?
na wtorek jestem umuwiona do chirurga-chyba tylko konsultacja, chyba ze bedzie chcial od razu ciąć

prosze o pomoc i z góry dziekuje

Tytuł: Re: Wrastający paznokieć
Nowy postNapisane: Śr, 13 czerwca 2018, 23:42 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

tarli napisał(a):
moze znacie jakies domowe sposoby zeby ten stan zapalny chociaz troszke zaczal znikac?

Można włożyć do rozgrzanego pieca na 3 "zdrowaśki".
tarli napisał(a):
jezeli pujde do chirurga to co on mi zrobi z tym palcem?

Prawdopodobnie nic bez twojej zgody. Chyba że będziesz w stanie agonalnym i będzie musiał przeprowadzić zabieg ratujący życie.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]