Komentarz do artykułu Wygrała Elite Model Look Polska 2010, czy wkrótce wygrywać będzie maratony?

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1721
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8709
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ciekawy artykuł i ciekawa młoda osoba. Życzę jej dalszych sukcesów na wszystkich płaszczyznach :taktak:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To budujące wiedzieć, że przynajmniej niektóre z modelek mają pasję i poukładane w głowie.
Tekst "czułam się jak pacman" - mistrz :D. Ja co prawda raczej nie muszę biegać po zatłoczonych ulicach, ale dzięki temu wywiadowi wiem jak nazwać uczucie kiedy w gęsto obsadzonych zawodach startujesz w grupie ludzi o odmiennych aspiracjach tempowych.
Awatar użytkownika
google
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 243
Rejestracja: 11 lut 2010, 22:31

Nieprzeczytany post

Prawdopodobnie gdyby w latach nastoletnich poszła do klubu i trenowała
LA byłaby dzisiaj licząca sie zawodniczką. Ale myśle, że dokonała dobrego wyboru.
W modelingu nie ma ryzyka kontuzji, nie pojawia sie jakaś Caster Semenya czy doping.
Choć moze są inne ciemne strony, za mało znam temat. Ale bardzo ma wszystko uporządkowane, jak z książki. :)
pozdrawiam
romanlo
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 12 gru 2014, 10:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Faktycznie długi wywiad, ale widać, że praca jest chyba ciężka jak daje radę biegać 4,30/km. Ja może kiedyś do takiego poziomu dojdę jak się nie zniechęcę. :)
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Fajnie wiedziec, ze wsrod modych sa jeszcze tacy, ktorym sodowka nie udezyla do glowy.

Ciekawe jak abstrakcyjne ma BMI.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Chyba 58-59 kg przy 181 cm, wiec policz.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No i oczywiście ta niska masa ciała (i niski poziom tkanki tłuszczowej, przy dobrym poziomie sprawności mięśni) ma duże znaczenie.
Bardzo mnie interesuje co się z nią dalej wydarzy, bo łatwość z jaką osiągnęła taki poziom jest zastanawiająca i sugerująca wielkie rezerwy, będzie miała naturalne pokusy, żeby poprawić np wynik dyszki, do np 35 minut co uważam, że nie musi być dla niej bardzo trudne.
Chociaż niestety, im będzie lepiej biegać tym chyba bardziej niebezpieczne będzie się to stawać dla jej pracy; regeneracja, kontuzje, przemęczenie, podatność na infekcje itd.
jass1978
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 862
Rejestracja: 08 kwie 2009, 14:22
Życiówka na 10k: 37:42
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

No i oczywiście ta niska masa ciała (i niski poziom tkanki tłuszczowej, przy dobrym poziomie sprawności mięśni) ma duże znaczenie.
Bardzo mnie interesuje co się z nią dalej wydarzy, bo łatwość z jaką osiągnęła taki poziom jest zastanawiająca i sugerująca wielkie rezerwy, będzie miała naturalne pokusy, żeby poprawić np wynik dyszki, do np 35 minut co uważam, że nie musi być dla niej bardzo trudne.
Chociaż niestety, im będzie lepiej biegać tym chyba bardziej niebezpieczne będzie się to stawać dla jej pracy; regeneracja, kontuzje, przemęczenie, podatność na infekcje itd.
No i oczywiście ta niska masa ciała (i niski poziom tkanki tłuszczowej, przy dobrym poziomie sprawności mięśni) ma duże znaczenie.
Bardzo mnie interesuje co się z nią dalej wydarzy, bo łatwość z jaką osiągnęła taki poziom jest zastanawiająca i sugerująca wielkie rezerwy, będzie miała naturalne pokusy, żeby poprawić np wynik dyszki, do np 35 minut co uważam, że nie musi być dla niej bardzo trudne.
Chociaż niestety, im będzie lepiej biegać tym chyba bardziej niebezpieczne będzie się to stawać dla jej pracy; regeneracja, kontuzje, przemęczenie, podatność na infekcje itd.
Myślę, że ona ma bardzo dobrze poukładane w głowie i na razie bieganie jest dla niej ważne ale nie stanowi priorytetu. W jej branży dosyć szybko idzie się na emeryturę i wtedy pewno się rozkręci. A rezerwy faktycznie ma wielkie
Awatar użytkownika
Gwynbleidd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 830
Rejestracja: 07 paź 2009, 18:12
Życiówka na 10k: poniżej czterdziestu
Życiówka w maratonie: powyżej trzech

Nieprzeczytany post

jest to jeden z najdłuższych wywiadów jakie przyszło mi zrobić
Próbowałeś przeciągnąć do śniadania, nie? ;)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

:)
jass1978 pisze: Myślę, że ona ma bardzo dobrze poukładane w głowie i na razie bieganie jest dla niej ważne ale nie stanowi priorytetu. W jej branży dosyć szybko idzie się na emeryturę i wtedy pewno się rozkręci. A rezerwy faktycznie ma wielkie
Nie stanowi priorytetu, ale może zachwiać jej priorytetami. :) Przecież Ci goście z NYRR nie przypadkowo ją wyhaczyli, wiedzą, że taki rodzynek (mały staż, szybko biega, modelka) daje wielkie perspektywy dla trenera (stricte sportowe i wizerunkowe) więc ludzi którzy będą Olę wzmacniać w przekonaniu, że "wystarczy dodać jeden trening" i będzie kolejny skok wynikowy będzie dużo. Zresztą to jest na pewno dla niej ekscytujące, że weszła w tak mierzalną branżę, gdzie liczą sie po prostu wyniki zmierzone na zegarku (a nie jak w modelingu czy sie komuś spodobasz czy nie) i okazuje się, że już na samym początku jest lepsza niż 93% trenujących ludzi (włączając mężczyzn) a 99% kobiet (porównując jej wynik z połówki z wynikami np Półmaratonu Warszawskiego 2015).
Turecki44
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 297
Rejestracja: 15 wrz 2003, 10:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Czytałem, i czytałem, i czytałem, trochę oglądałem :) - ultra wywiad, faktycznie :) Ciekawe, czy gwiazda kiedyś pobiega w PL, bo jak tak dalej pójdzie to będzie w szpicy niejednych zawodów kobiecych. Fajnie, że jej nie hamuje słyszane przeze mnie kilka razy: "nie będę biegać, bo będę miała grube uda".
Turecki
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Chyba 58-59 kg przy 181 cm, wiec policz.
Ok, to "wychodzi" mi, ze gdybym mial takie samo BMI to moglbym maratony smigac po 2:43!!!
Co w mojej kategorii wiekowej byloby wiecej niz zacnym wynikiem, a i w generalce bylbym bardzo wysoko.

Tak na prawde to nie wiemy na ile mozna teoretycznie "przesunac" Ole. To jest czyste gdybanie, bo moze sie okazac, ze nie jest w stanie fizycznie (bo psychicznie raczej jest twarda) zniesc obciazej adekwatnych do treningu zawodniczego (nawet stopniowo budowanego).
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Keri, samo BMI nie biega. Skąd pomysł, że byś wykręcił 2:43?
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z prostej proporcji
(Moja Zyciówka * BMI Modelki)/(Moje BMI) = Moja Nowa Zyciowka
;)
ODPOWIEDZ