Komentarz do artykułu ASICS GEL-FujiRado

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł ASICS GEL-FujiRado
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Chodzi mi po głowie, że ktoś już użył taki system sznurowania, nie? Ktoś kojarzy? Nie mówię o Salomonie, chodzi mi właśnie o ten zakręcany pierścień, nie mogę sobie przypomnieć. Tylko, że tamten był chyba na górze stopy ? Nie wiem czy tak było naprawdę czy tylko mam jakieś majaki?

W każdym razie to Asicsowe rozwiązanie testuje od kilku dni i bardzo mi się podoba.
Turecki44
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 297
Rejestracja: 15 wrz 2003, 10:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Takie systemy "jednoprzyciskowe", tzn. że jednym przyciskiem/pokrętłem, którym zaciskasz/pompujesz były już chyba znane np. w butach narciarskich lata temu. Pytanie, czy podczas biegania nie jest łatwo urwać ten wihajster z boku, bo w takim przypadku to mogiła, czyli koniec biegu chyba? Amortyzacja w porządku?
Turecki
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Chodzi mi po głowie, że ktoś już użył taki system sznurowania, nie?
Ponad 20 lat temu, w polowie lat 90tych takimi butami handlowala Puma - byly reklamy z "nowym, rewolucyjnym systemem sznurowania".

Przez pare lat to sprzedawali i zdechlo - tak samo bedzie z pokazanym tutaj "innowacyjnym systemem" - posluzy do robienia hype'u i po cichu zniknie. Jakos trudno mi wyobrazic sobie, aby ktos chcial placic wiecej (skomplikowane technicznie kółko mocujace, specjalna stalowa linka? To MUSI byc drozsze), za cos raczej zbednego.

I juz sobie wyobrazam awarie jakiegos elementu (np. pekniecie tego kółka) - moze w rozwinietych krajach Zachodniej Europy support jeszcze jakosc tam zadziala, ale jestem przekonany, ze akurat w Polsce Asics nie udzieli ZADNEJ pomocy klientowi w potrzebie (wciaz na wypadek takich sytuacji, na stronie www nie podaja zadnego kontaktu do siebie - ani maila, ani telefonu).

Szacuje okres produkcji tego dziwadełka na jakis 2- max. 3 lata - a potem po raz kolejny, kosztowne "innowacyjne rozwiazanie" polegnie w starciu ze sznurowkami za 5 PLN...
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rozwiązanie BOA jest bardzo powszechne w butach kolarskich. Ale biorąc pod uwagę, jak często na forach szosowych pojawia się wątek naprawy tych plastikowych części (a kolarstwo nie jest sportem kontaktowym i but nie powinien mieć kontaktu z niczym innym poza pedałem), to obawiam się, że trwałość wśród kamieni i przy wywrotkach może być dyskusyjna.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chyba Reebok miał takie wiązanie w swoich butach. Albo to było za coś innego odpowiedzialne (amortyzację?), nie pamiętam. Ale też jakiś taki wihajster był. ;)
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4924
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Chodzi mi po głowie, że ktoś już użył taki system sznurowania, nie? Ktoś kojarzy? Nie mówię o Salomonie, chodzi mi właśnie o ten zakręcany pierścień, nie mogę sobie przypomnieć. Tylko, że tamten był chyba na górze stopy ? Nie wiem czy tak było naprawdę czy tylko mam jakieś majaki?

W każdym razie to Asicsowe rozwiązanie testuje od kilku dni i bardzo mi się podoba.
Owszem, Zoot robi buty z BOA juz od kilku lat (model Ali'i) a Asics ma (chyba nowy) model GEL-FujiRado.
Oficjalnie na stronie BOA sa wylistowane 4 modele biegowe wyposazone w BOA:
https://www.theboasystem.com/category/run

Ja mam podwojny system BOA w butach snowboardowch i pieknie sie to sprawdza.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8798
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

A jak założyc footpoda na takie buty?

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
violino
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2017, 15:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Chodzi mi po głowie, że ktoś już użył taki system sznurowania, nie? Ktoś kojarzy? Nie mówię o Salomonie, chodzi mi właśnie o ten zakręcany pierścień, nie mogę sobie przypomnieć. Tylko, że tamten był chyba na górze stopy ? Nie wiem czy tak było naprawdę czy tylko mam jakieś majaki?

W każdym razie to Asicsowe rozwiązanie testuje od kilku dni i bardzo mi się podoba.
Tak jak pisze @Robert była to Puma a rozwiązanie nazywało się Puma Disc System.

http://oldposter.sneakerlab.net/puma/th ... 40403.html
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Turecki44 pisze: Amortyzacja w porządku?
To nie są buty bardzo wysoko profilowe, nie ma bardzo dużo materiału pod stopą, ale jest ok, tzn dla mnie bardzo dobrze.
ODPOWIEDZ