Soki naturalne wyciskane w domowym zaciszu

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Mama Kin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1178
Rejestracja: 05 cze 2014, 23:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: somewhere else

Nieprzeczytany post

MichalJ pisze:Moglem przeceiz usunac twoje posty, ale tego nie zrobilem
przepraszam, a co to znaczy?? coś takiego jest po prostu NIEDOPUSZCZALNE!! i mówię to jako moderator i administrator innego forum internetowego.
pytanie do admina: czy to prawda, że MichalJ może usuwać niewygodne posty w tym wątku?
go get 'em tiger
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Bacio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1229
Rejestracja: 22 cze 2013, 00:11
Życiówka na 10k: 55:09
Życiówka w maratonie: 5:12:13

Nieprzeczytany post

Moderator powinien mieć zakaz moderacji w wątku, w którym bierze udział jako rozmówca. Dla niektórych to jest oczywiste, a inni potrzebują blokad w systemie.
Awatar użytkownika
Mama Kin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1178
Rejestracja: 05 cze 2014, 23:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: somewhere else

Nieprzeczytany post

najwyraźniej autor należy do tej drugiej grupy, skoro użył takiego argumentu. czekam na reakcję admina.
go get 'em tiger
run_around_the_lake
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

MichalJ pisze:Nie używałem wyciskarki z biedronki, używam huroma od lat poprostu domyślam się, że jest gorsza (...)

Plus w tej z biedronki jest, że to model poziomy w zwiazku z czym na pewno ciezko go zepsuc, ale wierz mi gdybys sprobowal soku wycisnietego prze hurom albo chociazby angel czy green star. Nie chcialbys juz pic soku z twojej wyciskarki.

(...) Mozesz myslec, ze ta wyciskarke dostalismy za darmo. To tez nie prawda bo nie wiesz ile pracy, czasu i pieniedzy kosztowalo stworzenie tego portalu, aby teraz mozna bylo takie cos pokazac i abys ty mogl z niego korzystac.
Choinka kupiona :)
Wracam do tematu:

Zacznę od końca. Tak dostaliscie tę wyciskarkę za darmo, czyli artykuł był warty 2200 pln plus podatki. Natomiast leczą mnie teksty, że coś się należy bo się stworzyło portal. Portal to biznes. Ten kto go założył wziął na siebie biznesowe ryzyko strat ale i możliwość zysków. Sam jestem przedsiębiorcą i uwierz mi, wiem co to znaczy biurokracja i podatki oraz praca po 24h i wiem tez ze nikomu nic za darmo się nie należy. Ale przez to moze nawet bardziej niż kto inny oglądam każdą wydaną złotówkę. Dlatego wszedłem w polemikę. Bo tekst od początku wyglądał na sponsorowany, cieszę się, że to przyznaleś, choć szkoda, że dopiero będąc pod ścianą.

Jezeli chodzi o smak soku w urządzeniu tego samego typu, obracjacego sie z ta sama prędkością to jest to pogranicze tzw. audiovoodoo gdzie audiofile słyszą różnice w kablach zasilajacych wzmacniacz. Piłem soki profesjonalnie wyciskane w urządzeniach za parę kafli. Różnice to czuć pomiędzy owocem z marketu a owocem z działki moich rodziców.

Cieszę się też, że przyznaleś się, że nie znasz i nie używałeś wyciskarki z biedronki. Tym samym czytam to jako wycofanie Twoich wcześniejszych słów, że to badziew.

Chyba wszystko juz wyjaśnione.

Pozdrawiam.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Upss, muszę zrobić krok do tyłu i przyznać, że moje ironiczne komentarze były na wyrost. Trochę zostałe w tej materii wyedukowany. Po pierwsze, nie rozróżniałem sokowirówki i wyciskarki. Po drugie, produkty Zelmera w tej grupie też są drogie, pow. na przykład 1200. Po trzecie, osoba zorientowana i nie będąca agentem jakiejś firmy, twierdzi, że soki z sokowirówki to nie to co soki z wyciskarki. Nie koniecznie przywołanej w artykule firmy,...
Awatar użytkownika
Gwynbleidd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 830
Rejestracja: 07 paź 2009, 18:12
Życiówka na 10k: poniżej czterdziestu
Życiówka w maratonie: powyżej trzech

Nieprzeczytany post

MichalJ pisze:1. Do testow dostalismy wybrana przez nas wyciskarke pod warunkiem, ze jak bedzie slabej jakosci to nie pokazemy jej na portalu
BRAWO!

MichalJ pisze:Mozesz myslec, ze ta wyciskarke dostalismy za darmo. To tez nie prawda bo nie wiesz ile pracy, czasu i pieniedzy kosztowalo stworzenie tego portalu, aby teraz mozna bylo takie cos pokazac i abys ty mogl z niego korzystac.
BRAWO! BRAWO! BRAWO!


Michał, następnym razem golnij sobie soku zamiast bronić się w sposób, który Ciebie nie tłumaczy, a przy okazji ciągnie na dno wiarygodność tego portalu. Po prostu szkoda zwłaszcza że tyle pracy, czasu i pieniędzy zbudowanie jego wiarygodności kosztowało.


To oczywiście bardzo częsta praktyka w dzisiejszym świecie. Trochę co prawda przykro patrzeć że niezależność dziennikarska kosztuje tylko ok dwa tysie, i to nawet nie w gotówce, ale w gadżecie. Ale Ty wzniosłeś tę praktykę na co najmniej dwa poziomy wyżej: nawet tekst w większości zerżnąłeś z materiałów reklamowych Huroma :hahaha: A na końcu głośno przyznałeś, że Ci się należy. Chapeau bas!
Awatar użytkownika
Juannita
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2014, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiecie co? Po prostu brak słów.

Tak sobie porównać zdanie z artykułu "U mnie w domu wyciskarka to najważniejsze urządzenie AGD, możemy nie mieć lodówki, piekarnika czy blendera, ale wyciskarka musi być." i z forum "1. Do testow dostalismy wybrana przez nas wyciskarke pod warunkiem, ze jak bedzie slabej jakosci to nie pokazemy jej na portalu"...

Czyli święty Michał pod wezwaniem MegaJarosza jest tak vege, że oszczędza nawet na lodówce, byle mieć wyciskarkę, tylko, że nie. Bo to nieprawda (tak się to pisze, tak przy okazji). Więc nie ma się co dziwić, że dla kolegi nie ma sensu kupowanie tanich produktów, skoro może dostać drogie. Ktoś tu przytoczył świetny przykład z Mercedesem, który notabene kolega Jarosz pochwalił. Mam pewne wątpliwości, czy pojął głębię sarkazmu i ironii, jaka kryła się za tą wypowiedzią. Sądzę, że wątpię.

Aha, i cieszy mnie przekazana mi wiedza, że w wyciskarce można robić też zupy i desery, sama bym na to nie wpadła (tak, to też ironia).
A i jeszcze jedno - skoro kolega taki vege, to uprzejmie informuję, że z pulpy marchewkowej po wyciśnięciu soku w mojej sokowirówce, ordynarnej marki Philips, robię wyborne ciasto marchewkowe. Odpada tarcie marchewki ;).
adku
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 04 gru 2014, 23:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na forach technologicznych kłótnie o to, że jak ktoś ma iPhone'a to "goopi lanser", bo iPhone to drogi szajs i lepszy jest Samsung za złotówkę.
Na forach samochodowych, jak ktoś pochwali się że jeździ do pracy nową M6 albo CLSem, to burżuj i palant bo równie dobrze mógłby jeździć Thalią.
I tutaj też dotarła ta zaraza?

Co jest z wami ludzie nie tak?
run_around_the_lake
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

adku pisze:Na forach technologicznych kłótnie o to, że jak ktoś ma iPhone'a to "goopi lanser", bo iPhone to drogi szajs i lepszy jest Samsung za złotówkę.
Na forach samochodowych, jak ktoś pochwali się że jeździ do pracy nową M6 albo CLSem, to burżuj i palant bo równie dobrze mógłby jeździć Thalią.
I tutaj też dotarła ta zaraza?

Co jest z wami ludzie nie tak?
Chodzi o to, że stosując analogię, ten co jeździ CLSem nie powinien nazywać tych co jeżdżą Thalia że są badziewiakami i namawiają do jeżdżenia innych badziewiem. Ja nikomu nie zazdroszczę, wszystko jest kwestią priorytetów i pieniędzy, albo pieniędzy i priorytetów.

A w tej dyskusji, ten co dostał wyciskarke w zamian za laurkę napisał, że tańsze to buble i badzieiwe, nie testując nawet tej z biedronki. Nie na odwrót!! Kazdy z nas chcialby miec droższą i lepszą. Chodzi tylko o dzinnikarską uczciwość.

Kiedys sie śmiałem na Truman Show.

Pozdrawiam
gl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 522
Rejestracja: 19 lip 2009, 18:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

run_around_the_lake pisze:, ten co dostał wyciskarke w zamian za laurkę napisał, że tańsze to buble i badzieiwe, nie testując nawet tej z biedronki.
idą Święta, więc może już nie kopcie leżącego/cych;)

BTW: od ~roku używam wyciskarki Omega, wcześniej używałem sokowirówki Zelmera-
niestety, oba urządzenia dostałem - par excellence - w prezencie , więc raczej - sami rozumiecie - nic o nich tu nie napiszę;)
pzdr
gl
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Mama Kin pisze:
MichalJ pisze:Moglem przeceiz usunac twoje posty, ale tego nie zrobilem
przepraszam, a co to znaczy?? coś takiego jest po prostu NIEDOPUSZCZALNE!! i mówię to jako moderator i administrator innego forum internetowego.
pytanie do admina: czy to prawda, że MichalJ może usuwać niewygodne posty w tym wątku?
Michał ma takie uprawnienia, ja też mam. Ale czy to oznacza, że nie możemy brać udziału w dyskusjach?
Niewygodnych postów nie wycinamy, tym bardziej uwaga Michała była niepotrzebna i przepraszam za nią.
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

(...) Mozesz myslec, ze ta wyciskarke dostalismy za darmo. To tez nie prawda bo nie wiesz ile pracy, czasu i pieniedzy kosztowalo stworzenie tego portalu, aby teraz mozna bylo takie cos pokazac i abys ty mogl z niego korzystac.
I jednym "niby niesponsorowanym" artykulem duzo tej pracy poszla do kosza. Proponuje zamknac ten watek, zeby wiarygodnosc portalu jeszcze bardziej nie spadla.
pehop
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 449
Rejestracja: 14 sie 2012, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mazowsze

Nieprzeczytany post

Aż tak bardzo bym nie przesadzał i nie uogólniał. Każdy ma swojego pierdolca :bum: Gdy się zaczyna go głosić wszem i wobec, to mogą z tego wyjść brzydkie bąki.
Fascynuje mnie ten wątek, bo większość próbuje dyskutować merytorycznie z wiarą i przekonaniami autora. Normalnie dawno nie było tak fajnego flejma, gdzie jedna strona robi z siebie idiotę. Idą Święta, więc miejcie litość i nie znęcajcie się więcej :bum:
"Niezależnie od okoliczności zewnętrznych, każdy ma niezbywalne prawo spieprzyć swoje życie tak, jak uważa to za stosowne" - by mój ojciec
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Juannita pisze:(...) uprzejmie informuję, że z pulpy marchewkowej po wyciśnięciu soku w mojej sokowirówce, ordynarnej marki Philips, robię wyborne ciasto marchewkowe. Odpada tarcie marchewki ;).
Przyznaję, że ja też czasami wykorzystuję nie-do-końca suche wióry z mojej sokowirówki (również firmy na Ph) do innych celów kulinarnych.

~~

Myślę nad kupnem wyciskarki, dlatego przeglądam ten wątek. Ale jak na razie zupełnie dobrze sobie radzę w życiu bez garmina (zwykłego stopera używam rzadko) i podobnie jest z pomysłem na zakup wyciskarki. Póki zwykła tarka oraz sokowirówka, a przede wszystkim własne zęby dają radę, to zakup odsuwam gdzieś w niekreśloną przyszłość. (Po cichu liczę, że może jakiś Dziadek Mróz mi przyniesie kiedyś pod choinkę albo rodzina się zrzuci na prezent urodzinowo-imieninowy).
Marconinho
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:08

Nieprzeczytany post

Witam.

Zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie co zyskam kupując reklamowaną tutaj wyciskarkę z firmy na H. lub wyciskarkę pionową z Biedronki (ile procent zyskam w stosunku do tego co mam).

Używam do wykonywania soków blender w miare dobrej klasy. Produkcja soku polega na włożeniu do pojemnika (mam dwa - jeden około 0,3-0,4l, drugi około 1,5-2l, cześciej uzywam małego pojemnika) noży, po czym wrzucam owoce na sok (tak max do 3/4 pojemności), zakładam wieko, na które wkładam silnik blendera. Miksuje około 30 sekund. Jak sok jest za gęsty dodaje 10% wody.

Dobrze wychodzą mi soki z wszelkich cytrusów (pomarańcze, mandarynki, grejfruty), banany, ananas, porzeczki (czarne, czerwone, białe).Można dodać 20% marchewki/selera i też jest ok.
Natomiast przy miksowaniu samej marchewki, jabłka wychodzi pulpa, którą trzeba zjeść łyżeczką (dlatego wolę dodać 20% marchewki/jabłka do soku z cytrusa, bo lepiej mi to smakuje).
Super smakuje mi mix banana, rodzynek/suszonej żurawiny, otręb/musli/innych nasion z niewielkim dodatkiem mleka.

Zdecydowałem się mixować owoce/warzywa, gdyż lepiej jest mi wypić sok, niż zjeść całe warzywo.

Blender pełni też inne funkcje - robią w nim ciasta na naleśniki, kremy z zup etc.

Zastanawiam się, czy w moim wypadku warto zakupić wyciskarkę (wydać $) mając blender.Co zyskam w stosunku do tego co mam.
ODPOWIEDZ