Suunto Ambit 3

poirot
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 08 sty 2015, 12:20
Życiówka na 10k: wpiszę gdy <43.00
Życiówka w maratonie: wpiszę jak <3.40
Lokalizacja: szczecin

Nieprzeczytany post

jestem po pierwszym dłuższym bieganiu (WTE 2015 - nocny bieg na orientację) - prawie 8 godzin ruchu (nie używałem paska HR), GPS na zapisie 1 sekundowym, 75 % trasy w lasach
- zużyło się 38% baterii.
szok :bum:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
spietrza
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 27 cze 2014, 11:09
Życiówka na 10k: 48:50
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja mam wersję Sport i przy wybieganiu 30km z GPS, foot pod, pasek znika 31%baterii. W tygodniu mam około 15h treningu i zawsze w niedziele zostaje mi około 2-3% baterii

Mam zegarek od około 4 miesięcy i właśnie padł pasek HR, tzn zawyża tętno. Potrafi skoczyć z 140 na 190 co dwie sekundy. Dodatkowo po wysyłce trzeba pisać regularnie z serwisem bo inaczej o tobie zapomną i wyślą ci zegarek po dwóch tygodniach. Dostali zegarek w poniedziałek, otrzymałem potwierdzenie ze w ciągu 7 dni roboczych zostanie usterka rozwiązana, pisze o 4 dniach a oni odpowiadają ze jeszcze się moim zegarkiem nawet nie zajęli. Czeka w kolejce i ze nie wcześniej niż za 7 dni nie będzie naprawiony. Po interwencji czyli napisaniu kilku mail informując ze pisali o 7 wcześniej i tym ze zegarek mi jest potrzebny ktoś znalazł czas i dostane go dokładnie we wtorek :)
Triathlon to moje hobby
Awatar użytkownika
ToM78
Wyga
Wyga
Posty: 120
Rejestracja: 16 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Żory

Nieprzeczytany post

Witam. od dziś do oferty wchodzi nowy Suunto Ambit 3 Run, z tego co czytam jest tańszy niż wersja Sport i ma deczko obcięte funkcje pływania na basenie.
Ale co fajnego da nam Suunto wraz z nową aktualizacją w marcu (v1.5) a na wiosnę (v2.0 z językiem PL).
Ambit 3 Sport ma aż trzymać na baterii 10h,15h,100h (1s,5s,60s) zapis trasy.
Maciejunio
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Panowie, gdzie kupić? Gdzie najlepiej biją ceny? :hejhej: :hejhej:
Awatar użytkownika
GoUltra.pl
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 19 paź 2014, 17:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zapraszam do lektury recenzji Suunto Ambit3. Mam nadzieję, że to wszystko co chcecie wiedzieć o części treningowej tego zegarka.
http://www.goultra.pl/suunto-ambit-3-czesc-pierwsza/
Biegi Ultra i testy sprzętu www.GOULTRA.pl
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Mala poprawka. Użycie bluetooth smart bezpośrednio nie wpłynęło na możliwość przesyłu danych pod woda. Suunto uzyl buforowej metody przesylu danych. Pasek zbiera dane do wewnętrznej pamieci i przesyła je kiedy odzyska połączenie (tj kiedy pasek i czujnik znajdzie się nad wodą).
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
kprzemo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2014, 23:03
Życiówka na 10k: 42:54
Życiówka w maratonie: 03:43:05

Nieprzeczytany post

http://www.suunto.com/pl-PL/Wsparcie/Pr ... rzec-2015/

Rzeczywiście aktualizacja powinna wnieść dużo dobrego ;) Czekam z niecierpliwością.
Awatar użytkownika
GoUltra.pl
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 19 paź 2014, 17:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post

MikeSpy,

Dzięki za info, dopiszę do recenzji :)

Pozdrawiam
Biegi Ultra i testy sprzętu www.GOULTRA.pl
rolba
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 28 lut 2014, 14:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy ktoś z was wie ile wynosi ten bufor? Czy jest on dostępny jedynie w trybie pływania? Dzisiaj idę na boulder i nie chcę mieć zegarkla na ręce. Nie mniej co jakieś 1-2 min będe w jego pobliżu więc zastanawiam się czy bufor jest na tyle duży że zapisze te dane. W każdfym razie dam znać :) jeżeli nie dostanę odpowiedzi tutaj :).
kprzemo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2014, 23:03
Życiówka na 10k: 42:54
Życiówka w maratonie: 03:43:05

Nieprzeczytany post

Ciekawa recenzja. Jednak tryb podświetlenia Night nie podświetla tarczy na stałe. W tym trybie podświetlenie jest załączane przez naciśnięcie dowolnego przycisku + automatycznie podczas komunikatów np. autolap.
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Rolba faktycznie ciekawe czy tak mozna zrobic :) Podziel sie wynikiem doswiadczenia:)
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

fajnie wyglądają zapowiadane aktualizacje :) Przede wszystkim opcja programowania treningów... wreszcie Suunto poszło po rozum do głowy :) Szkoda tylko, że np. A2 nie doczeka się tej funkcjonalność (chyba, że coś źle zrozumiałem z informacji prasowej).
No i A3 Run... kurcze fajny sikor za rozsądne pieniądze.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
rolba
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 28 lut 2014, 14:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

MikeSpy pisze:Rolba faktycznie ciekawe czy tak mozna zrobic :) Podziel sie wynikiem doswiadczenia:)
Siemasz.
Wczoraj miałem moment podczas wspinaczki, że musiałem opuścić bulderownię na 5 min i oddalić się od zegarka o dobre 50m. Ciągłość hr została zachowana. Zastanawiam się ile wynosi bufor :).
poirot
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 08 sty 2015, 12:20
Życiówka na 10k: wpiszę gdy <43.00
Życiówka w maratonie: wpiszę jak <3.40
Lokalizacja: szczecin

Nieprzeczytany post

zabrałem SA3Peak ze sobą w góry. 7 aktywności - trekking i bieganie. Zapis gps 1s. W sumie czas aktywności 23 godziny i 56 minut. Zostało jeszcze 2 % na powrót do domu w trybie zegarka.

nie mam pytań. tego szukałem :hej:
Awatar użytkownika
norkun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 179
Rejestracja: 14 kwie 2012, 11:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

poirot pisze:zabrałem SA3Peak ze sobą w góry. 7 aktywności - trekking i bieganie. Zapis gps 1s. W sumie czas aktywności 23 godziny i 56 minut. Zostało jeszcze 2 % na powrót do domu w trybie zegarka.

nie mam pytań. tego szukałem :hej:
A Suunto szykuje aktualizację, która jeszcze wydłuży czas pracy baterii :)
ODPOWIEDZ