Komentarz do artykułu Rozciąganie, ćwiczenie 2: Mięśnie kulszowo - goleniowe

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
KRZYSIEKBIEGA
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 512
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:22
Życiówka na 10k: 31.16
Życiówka w maratonie: 2:23;47

Nieprzeczytany post

Ćwiczenie te poznałem podczas wizyty w przychodni u Rakowskiego, wówczas pamiętam z wizyty iż błędem jest wykonywanie takiego ćwiczenia bez podpierania się, chociażby z tego względu żeby nie skupiać się nad utrzymaniem równowagi......
i komu tu wierzyć?
Żyje po to, by biegać
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale przecież Slawek sie podpiera. Noga jest na ławce.
KRZYSIEKBIEGA
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 512
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:22
Życiówka na 10k: 31.16
Życiówka w maratonie: 2:23;47

Nieprzeczytany post

rozumiem że żartujesz Adam, weź początkowego zawodnika i zadaj mu te ćwiczenie, mało kto jest je w stanie wykonać prawidłowo jeżeli będzie wykonywane bez podparcia rękoma. Jak byłem u Rakowskiego to wtedy złapałem się może ściany(rękoma) a nogę oparłem wówczas na krześle.
Obecnie tą czynność staram się wykonywać po powrocie z treningu już w klatce schodowej o którą swobodnie mogę się podprzeć. Zrób tą czynność bez podparcia i z podparciem, może wówczas zauważysz różnice...
Ja bym określił to tak że w przypadku pokazanym w filmie nogę dociskasz bardziej ciałem, i skupiasz się też na utrzymaniu równowagi, podpierając się rękoma, nie skupiasz się na tym jak stoisz, noga opierająca stoi swobodniej, a druga nogą masz możliwość bardziej konkretnego docisku bez dodatkowego wsparcia ciałem

Nie mniej z chęcią bym się dowiedział co o tym sądzi pan Marszałek, czy nie ma to różnicy, czy też jakie ćwiczenie jest bardziej prawidłowe..
Żyje po to, by biegać
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie żartuję, naprawdę nie rozumiem o jakie podparcie rękoma chodzi. Żeby utrzymać równowagę? Ja zupełnie tego nie potrzebuję. Pewnie jak ktoś potrzebuje to niech się podpiera.
Awatar użytkownika
El Azar
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 04 sty 2013, 14:38
Życiówka na 10k: 51:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

czyli dobrze myślałem, z drugiej strony, to chyba niedobrze "zdychać" po każdym treningu ;)
piotrek90
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 581
Rejestracja: 08 mar 2012, 15:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Admin

Nieprzeczytany post

Ci którzy mają problem z podparciem, proszę udać się do specjalisty - prawdopodobny problem z błędnikiem :hej:
lobsang
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 15 paź 2015, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Nieprzeczytany post

Od siebie mogę gorąco polecić to ćwiczenie, bardzo mi pomogło, ulgę w mięśniu kulszowo-goleniowym, który był stale napięty od trzech tygodni poczułem na trzeci dzień ćwicząc 2 razy dziennie.
http://www.terapiafunkcjonalna.pl/index ... goleniowe/

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia
ODPOWIEDZ