Co czytacie, gdy nie biegacie :)

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

Piotr-Fit pisze:Deborah E.Lipstadt, "Proces Eichmanna"
Dobra ksziazka!! Ostatnio obejrzalem tez film, chyba nowy, nie o procesie tylko o porwaniu.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Spora przecena ebooków z wydawnictwa Galaktyka (trochę o bieganiu np. Urodzeni biegacze) https://virtualo.pl/galaktyka-p447/?page=4
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Ostatnio, czyli w ubiegłym tygodniu, Twardoch, "Król" i "Królestwo".
Wczoraj skończyłem Wichy "Rzeczy których nie wyrzuciłem".
Dwie pierwsze gorąco polecam. Trzecią? Kupiłem więc doczytałem. Bardzo osobista historia autora z której niczego się nie dowiedziałem.
Awatar użytkownika
longtom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 491
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:34
Życiówka na 10k: 47'24"
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wlkp

Nieprzeczytany post

Człowiek, który wspina się na drzewa, James Aldred

Ciekawe :usmiech:
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:Ostatnio, czyli w ubiegłym tygodniu, Twardoch, "Król" i "Królestwo".
Dwie pierwsze gorąco polecam.
"Krol" czytalem, "Krolestwo" jeszcze nie. Teraz zaczalem "Maorfina", troche gorsze of "Krola", ale moze sie rozkreci.
Rownolegle "Zycie miasta sredniowiecznego" Henryk Samsonowicz.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2018, 14:14 przez Sghjwo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Morfine oceniam znacznie wyżej niż Króla, głębsza rzecz, coś znacznie więcej niż dobra historia.
Książka Wichy ciekawa choć nie powala, daje do myślenia, w kwestii sytuacji do jakich człowiek nie jest przygotowany. Malo kto pisał, że umieranie bliskich odbywa się także po ich śmierci a rozstanie dzieje się też w sferze prozaicznych czynności, z którymi trzeba się zmierzyć i rzadko dostrzegamy ten kontekst.

Harari " Sapiens"
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
symeonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 376
Rejestracja: 01 gru 2017, 21:31
Życiówka na 10k: 44.36
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Peter Burke "Kultura ludowa we wczesnonowożytnej Europie"
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

mihumor pisze:Morfine oceniam znacznie wyżej niż Króla, głębsza rzecz, coś znacznie więcej niż dobra historia.
Książka Wichy ciekawa choć nie powala, daje do myślenia, w kwestii sytuacji do jakich człowiek nie jest przygotowany. Malo kto pisał, że umieranie bliskich odbywa się także po ich śmierci a rozstanie dzieje się też w sferze prozaicznych czynności, z którymi trzeba się zmierzyć i rzadko dostrzegamy ten kontekst.

Harari " Sapiens"
Z kolei, "Królestwo" też jest oceniane wyżej niż "Król"z tym, że trudno oceniać te książki. Jakkolwiek jest to kontynuacja to jednak inna dynamika, temat znacznie poważniejszy. Czytając ja czasem miałem wrażenie, że czytam Tomasza Grossa lub opracowania Barbary Engelking. Oj dostało się po kolei, Polakom, Niemcom, Żydom, Ruskim, itd.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Michio Kaku "Hiperprzestrzen" wpadlo mi w rece.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:
mihumor pisze:Morfine oceniam znacznie wyżej niż Króla, głębsza rzecz, coś znacznie więcej niż dobra historia.
Książka Wichy ciekawa choć nie powala, daje do myślenia, w kwestii sytuacji do jakich człowiek nie jest przygotowany. Malo kto pisał, że umieranie bliskich odbywa się także po ich śmierci a rozstanie dzieje się też w sferze prozaicznych czynności, z którymi trzeba się zmierzyć i rzadko dostrzegamy ten kontekst.

Harari " Sapiens"
Z kolei, "Królestwo" też jest oceniane wyżej niż "Król"z tym, że trudno oceniać te książki. Jakkolwiek jest to kontynuacja to jednak inna dynamika, temat znacznie poważniejszy. Czytając ja czasem miałem wrażenie, że czytam Tomasza Grossa lub opracowania Barbary Engelking. Oj dostało się po kolei, Polakom, Niemcom, Żydom, Ruskim, itd.
Standardowo jak to u Twardocha. Morfina czy Drach też nie oszczędzają pewnych mitów i rzeczy raczej zwą po imieniu z całą przewrotnością pokazując to jak trudno czasami przypisać się jasno do opowieści identyfikacyjnej. Można odrzucać ją ale też być odrzucanym co okazuje się dziś tematem bardzo aktualnym (tak naprawdę zawsze było choć kiedyś o tym nie mówiło się jednak). Konstrukcja postaci Kostka Willemana to jednak szatański pomysł.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Janusz Głowacki "Bezsenność w czasie karnawału". Ostatnia książka Głowackiego. Polecam, trochę sarkastyczna, trochę refleksyjna, trochę na wesoło,...
rolka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 31
Rejestracja: 10 wrz 2018, 15:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po przeczytaniu "Spod zamarzniętych powiek" Bieleckiego, zaczynam Nanga Dream o Tomku Mackiewiczu.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Ostatnio autobiografię Wojewódzkiego.
Dobry przerywnik pomiędzy czymś poważniejszym. Nadaje się również na plażę i do wanny,...
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Wiesław Myśliwski "Ucho igielne". W jego stylu ale jak dla mnie przekombinowana narracja. Bardziej podobał mi się "Traktat o łuskaniu fasoli" bo był bardziej ciągły a w Uchu mamy jakby powieść o losie ale to bardziej zbiór opowiadań połączonych postacią narratora. Ciekawe spojrzenie na los przez pryzmat upływu czasu. Ale brak dla mnie głównego wątku, za mało spoiwa.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
lindeberg
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2018, 19:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tatuażysta z Auschwitz :) bardzo dobra książka
ODPOWIEDZ