Komentarz do artykułu Brak już miejsc na obóz z Małgorzatą S

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1737
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
primo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2007, 08:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Strzegom
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pomysł po prostu mega wypasiony. Szkoda, ze tak późno organizator na niego wpadł, bo teraz to najtrudniej to będzie wszystko zaplanować, aby móc tam pojechać. Ja w każdym bądź razie się postaram :)
primo
mkaczm
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:08

Nieprzeczytany post

kto mi odpowie prosze, jak to jest z tym rekordem POlski kobiet w maratonie. CZemu Wanda Panfil, ktora zrobila 2:24 nie jest rekordzistka Polski?
Awatar użytkownika
Bennet
Administrator
Administrator
Posty: 1016
Rejestracja: 13 sie 2001, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szklarska Poręba
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A czy byłaby możliwość eksternistycznego uczestnictwa w obozie tzn. w samych zajęciach sportowych i wykładach? W końcu wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. :oczko:
No i co mam tu teraz napisać? ;)
Awatar użytkownika
primo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2007, 08:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Strzegom
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Bennet pisze:A czy byłaby możliwość eksternistycznego uczestnictwa w obozie tzn. w samych zajęciach sportowych i wykładach? W końcu wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. :oczko:
To szykuje się niezła zabawa :)

Teraz tylko przekonać żonkę i można jechać. Terminarz lipcowy sprawdzony i akurat ten jeden tydzień mam wolny, bez pracy. Po prostu idealnie napisany scenariusz :)
primo
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

mkaczm pisze:kto mi odpowie prosze, jak to jest z tym rekordem POlski kobiet w maratonie. CZemu Wanda Panfil, ktora zrobila 2:24 nie jest rekordzistka Polski?
To ma związek z trasą, wg IAAF chyba start i koniec maratonu nie mogą byc od siebie oddalone o więcej niż ileś tam żeby rekord mógł zostać uznany. Chodzi o to, żeby nie robić maratonów w miejscach gdzie wiadomo, że wiatr wieje w jedną stronę i pomaga zawodnikom. Choć oczywiście wszyscy wiemy, że w Bostonie trasa jest naprawdę trudna i zrobienie na niej 2:24 to jest wielkie osiągnięcie.

Bennet pisze:A czy byłaby możliwość eksternistycznego uczestnictwa w obozie tzn. w samych zajęciach sportowych i wykładach? W końcu wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. :oczko:
Pewnie byłaby - zresztą dla takich VIPów będzie na pewno specjalne traktowanie. ;)
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

mkaczm pisze:kto mi odpowie prosze, jak to jest z tym rekordem POlski kobiet w maratonie. CZemu Wanda Panfil, ktora zrobila 2:24 nie jest rekordzistka Polski?
Prawdopodobnie trasa była nieregulaminowa. Postaram się to wyjaśnić u źródła. czyli w komisji statystycznej PZLA.
vrs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: WWa

Nieprzeczytany post

Ale super pomysł, szkoda że żona akurat będzie rodzić pod na przełomie lipca i sierpnia więc z mojego udziału nici. :echech: :echech:
Michał

10km 58'03'' - 2009-10-04 -> 52'01'' - 2009-11-11
Teraz dopiero się zacznie...
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

No i dostałem odpowiedź od p. Janusza Rozuma z Komisji Technicznej PZLA. Trasa w Bostonie ma za duży spadek, do dzisiaj, dlatego nie może być tam uznany żaden rekord.

W praktyce dla maratończyków to nie jest aż tak wielkie ułatwienie, bo bieganie w dół boli prawie tak samo jak bieganie w górę. Trasa w Bostonie jest uznawana za trudną, oprócz spadku jest tam też sporo podbiegów. Dlatego wynik 2:24 Wandy Panfil mimo wszystko zasługuje na wielkie uznanie. Do dzisiaj dawałby on czołowe miejsca, w tym roku kobiety wygrały w 2:32, ale bieg był bardzo wolny od początku.
Awatar użytkownika
zeli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kęty

Nieprzeczytany post

primo pisze:
Bennet pisze:A czy byłaby możliwość eksternistycznego uczestnictwa w obozie tzn. w samych zajęciach sportowych i wykładach? W końcu wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. :oczko:
To szykuje się niezła zabawa :)

Teraz tylko przekonać żonkę i można jechać. Terminarz lipcowy sprawdzony i akurat ten jeden tydzień mam wolny, bez pracy. Po prostu idealnie napisany scenariusz :)
też się napaliłem. do 04.07. jestem z rodziną nad morzem, wrcalibyśmy sobie przez Szklarską :hahaha: mnie sie ten pomysł podoba. zobaczę co na ten temat sądzi reszta rodziny.
kiedy nie daję rady mówię sobie trzeba byc twardym
mkaczm
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:08

Nieprzeczytany post

Nagor pisze:No i dostałem odpowiedź od p. Janusza Rozuma z Komisji Technicznej PZLA. Trasa w Bostonie ma za duży spadek, do dzisiaj, dlatego nie może być tam uznany żaden rekord.

W praktyce dla maratończyków to nie jest aż tak wielkie ułatwienie, bo bieganie w dół boli prawie tak samo jak bieganie w górę. Trasa w Bostonie jest uznawana za trudną, oprócz spadku jest tam też sporo podbiegów. Dlatego wynik 2:24 Wandy Panfil mimo wszystko zasługuje na wielkie uznanie. Do dzisiaj dawałby on czołowe miejsca, w tym roku kobiety wygrały w 2:32, ale bieg był bardzo wolny od początku.
Dzieki, no tak, to rzeczywiscie ma sens. Mam nadzieje, ze nie psuje to "smaku" wyniku 2:26 dla Pani Sobanskiej. A jest jeszcze maly problemik:
W wynikach na 10000m z Kedzierzyna, z tego roku, sa wymienione rekordy Rs,Re,Rp przed wynikami zawodzniczek i tu z kolei widnieje ze RP nalezy do Wandy Panfil z wynikiem 31:53, zas w wielu innych zestawieniach jest 31:52 Doroty Grucy jako rekord, ale chyba to musi byc w tym przypadku jakies przeoczenie.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Oo, ja widzę, że niektórzy koledzy się nie przyznali, że jadą Małgorzatę Sobańską o Mata Fitzgeralda wypytać i inne wyrafinowane metody treningowe. :) Pozdro Rosomak :)

Obrazek
Awatar użytkownika
primo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2007, 08:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Strzegom
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Oo, ja widzę, że niektórzy koledzy się nie przyznali, że jadą Małgorzatę Sobańską o Mata Fitzgeralda wypytać i inne wyrafinowane metody treningowe. :) Pozdro Rosomak :)

Obrazek
Artur nam tu skrobał przez cały tydzień relacje
primo
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

O - rzeczywiście, poczytam.
rosomak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 29 maja 2008, 09:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Oo, ja widzę, że niektórzy koledzy się nie przyznali, że jadą Małgorzatę Sobańską o Mata Fitzgeralda wypytać i inne wyrafinowane metody treningowe. :) Pozdro Rosomak :)
Hej :)
Adam, ale ja jechałem na obóz z Piotrem Mańkowskim i Małgorzatą Sobańską, więc bardziej mnie interesowały metody treningowe Mistrzyni Polski w maratonie i jej trenera. Jakbym jechał na obóz z Mattem to co innego :hejhej:
Jak pokazał Przemek, starałem się w miarę na bieżąco relacjonować, co i jak :hej:
Nazwanie psa Cezar nie robi z niego Imperatora
ODPOWIEDZ