GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Rusza strona biegów im. Bronisława Malinowskiego.

http://www.biegimalinowskiego.pl/index. ... Itemid=464

Administratorem i twórcą jest nasz kolega Jurek, który nadzoruje również stronę Akademii Biegania.
Tutaj będą pojawiać się wszelkie informacje o biegu na 10 km, więc warto ją sobie zapisać. Duży wkład graficzny w nią ma nasza biegowa koleżanka z tras Magda Jodko, która zaprojektowała logo, medal, kosulki. Mamy nadzieje, że organizatorzy biegu szybko ruszą z zapisami i innymi sprawami organizacyjnymi abyśmy mogli promować ten bieg na forum biegowym.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Pierwszy wakacyjny OPEN WOD CrossFit
W sobotę 13 lipca o godzinie 10.00 na plaży miejskiej w Rudniku odbędzie się pierwszy plażowy wakacyjny trening w stylu Cross Fit. Ćwiczenia na świeżym powietrzu poprowadzi Sylwia Reichel- Wilczewska czołowa zawodniczka w tej dyscyplinie-finalistka Mistrzostw Europy Środkowo-Wschodniej Reebok CrossFit oraz wielokrotna Mistrzyni Polski w Karate i Kickboxingu.
Czym jest CrossFit?
CrossFit to nowoczesny system treningowy łączący najskuteczniejsze ćwiczenia z takich dyscyplin jak podnoszenie ciężarów, gimnastyka, lekka atletyka. Osoby trenujące tym systemem w bardzo szybkim czasie podnoszą swoją sprawność oraz w extremalny sposób rzeźbią swoje ciało. Z dobrodziejstw CrossFitu korzystają funkcjonariusze służb mundurowych, zawodowi sportowcy, ludzie showbiznesu w USA, dlatego nie jest dziwne że system ten spowodował duże zainteresowanie osób trenujących dla własnego zdrowia oraz ładnej, nienagannej sylwetki.
Filarem CrossFitu są : Funkcjonalność, Intensywność i ciągła zmienność treningu.
Dzięki Funkcjonalności treningowej jesteśmy w stanie w bardzo szybki sposób poprawić naszą sprawność fizyczną, która przydaje się w różnych dziedzinach życia np.: bieg do autobusu, dźwiganie ciężkich przedmiotów, dziecka, wejścia na drabinę, skoki itd? Ponieważ podczas takiego funkcjonalnego treningu używamy więcej grup mięśniowych niż podczas klasycznych ćwiczeń z użyciem maszyn, również efekt budowania masy mięśniowej i spalania tkanki tłuszczowej jest jeszcze mocniejszy.
Dzięki Intensywności a W CF intensywność jest kluczem do osiągania celów treningowych, nie ważne czy celem jest wzrost siły, sprawności, poprawy sylwetki, poprawy zdrowia itp?
Możemy w znacznie szybszym czasie cieszyć się realnymi efektami. Intensywny trening ma swoje poparcie naukowe również w Fizjologii człowieka, ponieważ odpowiedź hormonalna po takim treningu jest kluczowa do osiągnięcia celów!


http://www.crossgym.com.pl/fit.php?infid=3

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zdjęcie z jednego z zeszłorocznych wakacyjnych OPEN WOD CrossFit. :spoko:
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dawid dał zdjęcie z dzikiej plaży a ja dam z miejskiej gdzie równiez robilismy ćwiczenia crossfitowe. Wiem że najciężej zacząć ale jak już byśmy się na to zdecydowali to zapewniam was że wasza forma wzrośnie z 100% na 200 %.Jestem w stanie z Dawidem takie zajęcia poprowadzić Potrzeba tylko chęci z waszej strony..
Obrazek
Obrazek
Obok mnie w tyle żelazna Dama Hania wraz z Piotrkiem.Nie wstyd wam że ona daje radę a wy jeszcze nie.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam ponownie :uuusmiech: . Już po wieczornym treningu a właściwie późno popołudniowym. Zadziwiacie mnie wszyscy swoją frekwencją :szok: . Sporo nas było dzisiaj i oczywiście nie mogło zabraknąć nowych osób, których serdecznie witamy w naszym gronie jak również zapraszamy kolejne do przyłączenia się do AB, aby raźniej i bezpieczniej wam się biegało, bo w końcu przyjdą takie dni, że już o 16.00 będzie ciemno a jak wiadomo wtedy dziewczyny się obawiają samotnego biegania :smutek: . Co innego ekipą, której nikt nie podskoczy a jak podskoczy to lepiej nie pytajcie :bum: . Jeden taki był i muszę teraz złożyć zeznania, ale dzięki temu komuś mogłem uratować życie. Wracając do tematu oczywiście dziękuję wszystkim za dzisiejszy wspólny trening :taktak: . Niektórzy z was są the best.Taki Piotrek :hej: , który pomimo prac budowlanych przy domu jak nas zobaczył przebiegających koło jego domu rzucił kielnię i tak jak stał dogonił nas i pobiegł z nami. Trasa 8 km i krótsza 5 km do wyboru jak również tempo.
Dostałem dzisiaj reprymendę od dziewczyn i słusznie, bo należało mi się. Czas na zmiany a właściwie na prawidłowe podejście do tematyki. W końcu, jako były mundurowy powinienem o to zadbać a nie rozpuściłem towarzystwo. Nasze treningi powinny być bardziej profesjonalne i takie będą. Odpuściliśmy sobie rozgrzewkę przed biegiem i rozciąganie po biegu, co nie jest profesjonalnym podejściem, więc czas się zabrać za to. Od kolejnych treningów, czyli od środy, bo w sobotę jadę na zawody wprowadzam dyscyplinę taką jak w wojsku. Czyli mniej gadania na zbiórce a porządna rozgrzewka na placu za stołami a pogadamy po drodze. Wiem, że nie będzie to łatwe do realizacji, bo zawsze jakieś sprawy są do omówienia, ale damy radę.
Kolejna zmiana, jaka wprowadzimy to czas na urozmaicenie treningów. Tutaj wprowadzimy różnorodność tras jak również rodzaje ćwiczeń. Sporządzę plan treningowy na kolejne miesiące i będziemy go realizować. Czyli nie będzie już tylko długich wybiegań, ale wprowadzimy interwały, podbiegi, zabawy biegowe i inne formy, które doprowadzą nas do lepszej formy i piękniejszej sylwetki. Wiem, że jak to czytacie to się zastanawiacie czyżby prezesowi odbiło lub co on bierze. Zapewniam was ze wszystko jest ok tylko te nasze dziewczyny dzisiaj weszły mi na ambicję a właściwie to ich ambicja uświadomiła mi, że czas na zmiany. Nie przerażajcie się tylko damy radę jesteśmy w końcu drużyną. Pozdrawiam Andrzej.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Kolejna sprawa to wyjazd na Bieg 4 jezior do Skórcza. Jak wiecie jedziemy w sobotę większa ekipą. Przynajmniej tak wynika z listy zapisanych. Czas ustalić szczegóły wyjazdu, więc zarządzam, co następuje. Jako że do Skórcza jest 44, 7 km i czas jazdy to 40 minut a start jest o 16.00 więc:
Wyjeżdżamy o 13.30 ( Tak, aby dać sobie godzinkę na dojazd i możliwość dokonania opłat i weryfikacji w biurze zawodów, które jest czynne do 15.15) Z pod Mac Donalda w Grudziądzu. Tam na parkingu jak zawsze po przesiadamy się w wolne auta. Padła propozycja, kto chętny to może zostać na działce u Irka w Radodzieży po biegu i po drodze. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie pogoda, ale to zweryfikujemy w piątek lub sobotę rano. Z tego, co się orientuję to jedzie Prezes Andrzej :hej: , dziennikarz Marcin :hej: , Kaligula mały Zbyszek :hahaha: , kucharz i kochaś AB Janusz :spoczko: , dziewczyna prezesa Justyna :taktak: , Alicja niestety z mężem Marcinem :hejhej: , Sebastian to chyba ten lekko łysiejący, który lubi podbiegi po pijaku :hejhej: , jeżeli ktoś jeszcze a na pewno, bo z AB widziałem na liście Darię, Andżelikę, Jacek, ( ale dostałem cynk, że jakiegoś grilla musi odpalić i nie jest pewne czy się wyrobi). Tak, więc zbiórka przed Makiem i broń boże zachodzić tam po jadło.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Pamiętajcie ze lista na spływ kajakowy z AB napięta jak baranie jaja :hejhej: . Mam zapisanych już 40 osób i jeżeli ktoś jeszcze chętny to szybciutko tak abyśmy mogli jeszcze domówić kajaków. Ale szykuje się impreza :szok: . Będzie, co wspominać i z czego się pośmiać :hahaha: . Oczywiście będę jeszcze informował o szczegółach wyjazdy jak z skąd i dla czego :niewiem: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Kolejna zmiana, jaka wprowadzimy to czas na urozmaicenie treningów. Tutaj wprowadzimy różnorodność tras jak również rodzaje ćwiczeń. Sporządzę plan treningowy na kolejne miesiące i będziemy go realizować. Czyli nie będzie już tylko długich wybiegań, ale wprowadzimy interwały, podbiegi, zabawy biegowe i inne formy, które doprowadzą nas do lepszej formy i piękniejszej sylwetki. Wiem, że jak to czytacie to się zastanawiacie czyżby prezesowi odbiło lub co on bierze. Zapewniam was ze wszystko jest ok tylko te nasze dziewczyny dzisiaj weszły mi na ambicję a właściwie to ich ambicja uświadomiła mi, że czas na zmiany. Nie przerażajcie się tylko damy radę jesteśmy w końcu drużyną. Pozdrawiam Andrzej.[/size]
Co się stało, że prezes zmienił zdanie co do akcentów :hejhej:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W sumie to nic wielkiego się nie stało. Nie wiem czy mogę się za prezesa wypowiadać ale z moje strony to wygląda tak, że ostatnio trochę było zajęć z przygotowywaniem B3P, koszulkami i zapisem na spływ kajakowy. Teraz trochę rzeczy organizacyjnych odejdzie i będzie więcej czasu by wprowadzać rozgrzewkę przed biegiem oraz zachęcić większość do pobiegowego rozciągania. Inną przyczyną jest to, że większość z Akademickich Biegaczy będzie chciała się przygotowywać do startu w Warszawskim maratonie i od jakiegoś już czasu docierają informacje iż brakuje w biegach różnorodności. Celem Akademii jest rozwój a nie stagnacja więc będą one na kolejnych treningach wprowadzane. Jak już wcześniej było pisane to jednym z takich urozmaiceń będzie trening CrossFit prowadzony już w najbliższą sobotę przez Sylwie Reichel-Wilczewską zaraz po biegu. Dodatkowo jeszcze mam prośbę by wszyscy, którzy pojawią się na tym treningu założyli koszulki Akademii.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Pogoda nam się popsuła :bleble: , co mnie do końca jakoś nie dziwi, bo to w końcu nasze lipcowe polskie lato. Tak sobie siedzę i myślę :niewiem: czy iść na trening czy zrobić sobie dwa dni wolnego na regenerację :spoczko: przed sobotnimi zawodami. Ciało mówi mi idź pobiegać :taktak: a rozum daj sobie spokój odpocznij :nienie: . Jeżeli przetrwam do 10.00 to zostanie mi już tylko spacer po bułeczki z przystankiem na kolejną książkę w jakimś urokliwym zakątku naszego miasta :hej: . Skoro jeszcze chwile posiedzę przy kompie to zacznę układać plan treningowy dla naszych biegaczy na kolejne środy i soboty. Jeżeli macie jakieś swoje pomysły na urozmaicenie treningu to piszcie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Warzywa korzenne - dodatek smaku i mocy

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/56,105 ... sila_.html

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Cześć wszystkim :uuusmiech: . Pogoda nam się popsuła :bleble: , co mnie do końca jakoś nie dziwi, bo to w końcu nasze lipcowe polskie lato. Tak sobie siedzę i myślę :niewiem: czy iść na trening czy zrobić sobie dwa dni wolnego na regenerację :spoczko: przed sobotnimi zawodami. Ciało mówi mi idź pobiegać :taktak: a rozum daj sobie spokój odpocznij :nienie: . Jeżeli przetrwam do 10.00 to zostanie mi już tylko spacer po bułeczki z przystankiem na kolejną książkę w jakimś urokliwym zakątku naszego miasta :hej: .
Takie spacerowanie to dla niektórych styl życia. W Polsce już od jakiegoś czasu istniejące ale dopiero ostatnio nazwane. :bum:
http://www.stylszycia.eu/flanerowaniefl ... ylowe.html
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

No popatrz jakie mądre słowo :szok: Flanerowanie i faktycznie pasuje do mnie :taktak: .Powiedzenie że "Człowiek uczy się całe życie" jest trafnym powiedzeniem.Tak więc ide dzisiaj flanerować :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Kolejna sprawa to wyjazd na Bieg 4 jezior do Skórcza. Jak wiecie jedziemy w sobotę większa ekipą. Przynajmniej tak wynika z listy zapisanych. Czas ustalić szczegóły wyjazdu, więc zarządzam, co następuje. Jako że do Skórcza jest 44, 7 km i czas jazdy to 40 minut a start jest o 16.00 więc:
Wyjeżdżamy o 13.30 ( Tak, aby dać sobie godzinkę na dojazd i możliwość dokonania opłat i weryfikacji w biurze zawodów, które jest czynne do 15.15) Z pod Mac Donalda w Grudziądzu. Tam na parkingu jak zawsze po przesiadamy się w wolne auta. Padła propozycja, kto chętny to może zostać na działce u Irka w Radodzieży po biegu i po drodze. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie pogoda, ale to zweryfikujemy w piątek lub sobotę rano. Z tego, co się orientuję to jedzie Prezes Andrzej :hej: , dziennikarz Marcin :hej: , Kaligula mały Zbyszek :hahaha: , kucharz i kochaś AB Janusz :spoczko: , dziewczyna prezesa Justyna :taktak: , Alicja niestety z mężem Marcinem :hejhej: , Sebastian to chyba ten lekko łysiejący, który lubi podbiegi po pijaku :hejhej: , jeżeli ktoś jeszcze a na pewno, bo z AB widziałem na liście Darię, Andżelikę, Jacek, ( ale dostałem cynk, że jakiegoś grilla musi odpalić i nie jest pewne czy się wyrobi). Tak, więc zbiórka przed Makiem i broń boże zachodzić tam po jadło.


Obrazek
Andrzej, chyba chcesz bęcki od nas? :bum:

Czołem maniakom biegania. Dopiero co wróciłem z urlopu i jeszcze nie mogę przeżyć szoku powrotu do pracy.

Jadę do Skórcza i będę miał miejsca. Parę osób się zmieści. Do soboty ABiegacze.
Obrazek
damian_91
Wyga
Wyga
Posty: 116
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

Czy ktoś z Was już był w Lidlu po buty do biegania w promocji? Są rozmiary 43 lub 44?

Pozdrawiam
Nie od razu Rzym zbudowali, prawdopodobnie nigdy żaden człowiek nie przejdzie Mount Everest w jeden dzień - pewnych spraw w mgnieniu oka nie przeskoczysz, dlatego trenuj, a kiedyś przyjdzie Twój dzień chwały.
ODPOWIEDZ