Debiut na półmaratonie 4energy

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Awatar użytkownika
ssokolow
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1810
Rejestracja: 13 lis 2006, 00:22
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: 4:04:02
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

świetnie ;-) jak tak dalej pójdzie to mnie tam nie zobaczycie... - dzisiaj musiałem odpuścić trening w połowie... - bo stopa jednak zaczęła boleć :/

jest wszystko ok jak biegnę po prostej i po płaskim... jak się teren pochyla w "prawo" albo jak jest zakręt w lewo - to też spoko... za to nie jestem w stanie choćby przetruchtać zakrętu w prawo... albo po jakiś nierównościach, nie daj borze... po kawałku pochylonym w lewo.. -
dziwne uczucie tak jakby skurcz wzdłuż linii po wewnętrznej stronie stopy. Jutro na pewno odpuszczę bieganie... zaaplikuje sobie jakieś maści - może pomoże :/
nie mam pojęcia co to może być... bo prześledziłem kilka wątków o stopach z forum... ale nie było nic na temat podobnego urazu ;-) w każdym razie - mam nadzieję że do przyszłego tygodnia przejdzie :/
Szymon
Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Bartess
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1338
Rejestracja: 08 gru 2006, 10:30
Życiówka na 10k: 999:99
Życiówka w maratonie: 999:99
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

Witam.
ssokolow Trzym sie! Wiesz... W tydzień cudów nie nabiegasz. lepiej się odkuruj a bieganie se moze odpuść. Jak już byś się miał nabawić kontuzji to niech to przynajmniej będzie na porządnej imprezie a nie na treningu ;-)

A oto przypomnienie naszej listy startowej ;-):
lejek: 1:43
ssokolow: 2:30
PinUpGirl: 2:40 (2:30)
Wtrzewik: <2h (2:10)
bartess: 2:20
pites82: 2:00
blezz: 2:00 lub mniej
Nic się niezmieniło?
Piszcie jak tam przygotowania, samopoczucie, nastawienie... bo coś pustawo się zrobiło... I jakoś nikt się spotkać już nie chce? ;-)

Pozdrawiam.
Blady
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ruda Śląska - Halemba

Nieprzeczytany post

Więc właśnie co z tą wspólną rozgrzewką? Spotykamy się czy jak , jakoś bez aprobaty temat przeszedł? Wczoraj pobiegłem 6km/31min, jak się sprężę to może tę siódemkę zamknę w 35 minut heh.
Półmaraton 4energy Katowice 21.09.08 - 02h00'56"
bleez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1398
Rejestracja: 02 paź 2007, 08:25
Życiówka na 10k: 39:38
Życiówka w maratonie: 3:25:27
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Blady a ty jaki wynik dla siebie obstawiasz??

No to na wspólnej rozgrzewce na pewno będę ja i Bartess no i Blady kto jeszcze niech pisze. Nie dopuśćmy by team bieganie.pl nie był widoczny w Katosach na 4e. :hej:

Z treningami u mnie ostatnio trochę kiepsko . Co pójdę pobiegać albo trochę poćwiczyć to zawsze kończy się to jakimś bólem. Jak nie biodro, to jakiś zakwas czy jakieś inne dolegliwości. Jak tak dalej pójdzie to do 21 nie będę się umiał ruszać. :lalala:
Awatar użytkownika
Bartess
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1338
Rejestracja: 08 gru 2006, 10:30
Życiówka na 10k: 999:99
Życiówka w maratonie: 999:99
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

Blady spoko - odzewu niet, bo pewnie wszyscy na treningach ;-)

Spoko - dasz radę :-)


Dopisuję Cię do listy :-)
lejek: 1:43
ssokolow: 2:30
PinUpGirl: 2:40 (2:30)
Wtrzewik: <2h (2:10)
bartess: 2:20
pites82: 2:00
blezz: 2:00 lub mniej
Blady 35 / 7km
PinUpGirl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 252
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:29

Nieprzeczytany post

bleez pisze:Cześć

O której zamierzacie przybyć do Katowic? Może warto ustalić jakieś wspólne miejsce spotkania w celu poznania się , wspólnej rozgrzewki, pogadania.... Co Wy na to???
Jak najbardziej jestem za wspólną rozgrzewką. Ustalcie jakieś miejsce to was znajdę, część miałam przyjemność poznać już w Jaworznie :).

Moje przygotowania - jak widać niezbyt. Policzyłam już ze dwa miesięce temu nie że mam szans na złamanie 1000km przed 4energy, ale na jakies 700 liczyłam :).
Niestety, zerknęłam w kalendarzyk i chyba mnie akurat czekają "trudne dni" - fatalnie :(... Znów się boję, że będę musiała zejść z trasy.

Wszystkim którzy jutro startują życzę powodzenia! Mnie na dolinie Będkowkiej jednak nie będzie ze względu na wysokie startowe - pieniądze przydadzą się bo mnie czekają grubsze zakupy "biegowe".
[url=http://runmania.com/rlog/?u=PinUpGirl][img]http://runmania.com/f/f7c2c3e8ea675093ff0011c7b9248496.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba!
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1212
Rejestracja: 13 lut 2008, 22:50

Nieprzeczytany post

Witam!
No fajnie - nie było mnie kilka dni i już z listy wypadłem... :chlip:
Od wtorku nie miałem treningu, za to dziarsko maszerowałem po Tatrach po 10 - 12 godzin dziennie. Jutro mam w planie start w Knurowie ale nie wiem, czy dam radę - uda i łydki bolą potwornie a poza tym mam zdartą dość mocno skórę na pięcie. Ten jutrzejszy bieg to miała być próba generalna przed Katowicami. Zabaczymy jak będzie jutro. Mam nadzieje zrobić jutro 10 km poniżej 48 minut. Sam jestem ciekaw jaki efekt będzie miało zastapienie treningów ostrym łażeniem po górach.
Pozdrawiam wszystkich!
Awatar użytkownika
luke81
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 23 mar 2007, 21:16
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:54:53
Lokalizacja: wadowice

Nieprzeczytany post

czesc
ja na jutro mam zaplanowany start w swoim pierwszym polmaratonie :hejhej: , szkoda tylko ze nie udalo mi sie namowic nikogo ze znajomych do startu i sam pobiegne
troche sie obawiam bo w ostatnich dwoch miesiacach z roznych powodow opuscilem sporo treningow , mam jednak nadzieje ze uda mi sie ukonczyc ten bieg z czasem w okolicach 1:45
w nastepna sobote lece do Polski i jesli sie uda to w niedziele zobaczymy sie w Katowicach :oczko:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bartess
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1338
Rejestracja: 08 gru 2006, 10:30
Życiówka na 10k: 999:99
Życiówka w maratonie: 999:99
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

jacuś pisze:No fajnie - nie było mnie kilka dni i już z listy wypadłem... :chlip:
Nic straconego! przepraszam - uzupełnij listę o swój zakłądany czas :-)
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba!
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1212
Rejestracja: 13 lut 2008, 22:50

Nieprzeczytany post

Hi!
Już podawałem czas ale jeszcze przypomnę - poniżej 2 godzin.... chociaż po ostatnich treningach ... a niech tam - 1:50 ...
Co do wspólnej rozgrzewki to, a jakże, jestem za! Jesli chodzi o miejsce spotkania, to miejsce wskazane na zdjęciu jest, o ile się nie mylę, obok gównego wejścia, może tam być tłok. Może lepiej umówić się koło takiego baru-pubu koło kas Spodka? Jest to charakterysyczne miejsce i trochę oddalone od głównego wejścia, więc byłoby łatwiej się znaleźć.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Bartess
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1338
Rejestracja: 08 gru 2006, 10:30
Życiówka na 10k: 999:99
Życiówka w maratonie: 999:99
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

lejek:_______1:43
ssokolow:___2:30
PinUpGirl:___2:40 (2:30)
Wtrzewik:__>2:00 (2:10)
bartess:____2:20
pites82:____2:00
blezz:_____<2:00
Blady:_____35 / 7km
Jacuś:_____1:50
Lukie81:___1:45

No pięknie! jest Już nas dziesięcioro! :hej: Widzę, ze na liście startowej jest nas pięciu z bieganie.pl


Jacuś - napisz dokładniej gdzie jest to miejsce, które proponujeszCzy to jest na prawo czy na lewo od wejścia głównego? Na tym zdjęciu zaznaczone przeze mnie miejsce wygląda jak na zegare godzina pół to siódmej - moze napisz na której godzinie jest to miejsce zaproponowane przez Ciebie :-)

Pozdrawiam

Ps.: Wczoraj pobiegałem 12 km i było spoko :-)
Shashlyk
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 46
Rejestracja: 24 maja 2008, 13:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Książenice/Wrocław

Nieprzeczytany post

Prosiłbym o dopisanie moich skromnych planów ;) Po dzisiejszym debiucie na zawodach... myślę o <2:00 :)

Problem mam zdrowotny, ale związany z Polmaratonem - zna ktoś skuteczne sposoby, by przetrzymac chorobe (gardlo, katar, lekka goraczka) przynajmniej ten tydzien? potem niech sie dzieje co chce, najbardziej się obawiam straty szansy startu... w ostatnim tygodniu :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba!
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1212
Rejestracja: 13 lut 2008, 22:50

Nieprzeczytany post

Bartess - tak mniej więcej na 9, może trochę poniżej. Kasy sa tak gdzieś na 8 a to jest trochę w górę (patrząc na zdjęcie). Ja już nieraz tam się z kimś umawiałem i sprawdzało się. Przed tym pubo-barem są ławeczki i stoliki ustawione w celu konsumpcji piwa :ble:
Dwie godziny temu skończyłem bieg w Knurowie - 10 km w 44:50, średnio 4:29/km. Forma rośnie, miesiąc temu robiłem kilometr w porywach w 5:20. Gdyby ktoś chciał startować za rok to serdecznie polecam - fajnie zorganizowana imprezka, fajna, ciekawa trasa - biegnie się po osiedlu, trochę między jakimiś polami, trochę w lesie, jest i przejazd kolejowy, wiadukt, szkody górnicze (zalane domy), generalnie płasko ale sa też chyba ze dwa podbiegi i jakieś zbiegi - jeden przed metą. No i trasa nie zawraca w połowie i nie biegnie się drugiej połówki tą samą droga, tyle, że z powrotem ale jest cała ładna 10 kilometrowa pętelka. Polecam!
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba!
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1212
Rejestracja: 13 lut 2008, 22:50

Nieprzeczytany post

Shashlyk - ja, jak mnie coś bierze to przed spaniem zagotowuję mleko z porządna dawką czosnku, przecedzam to na sitku a potem jeszcze porządna łycha miodu (najlepiej prawdziwego) i pije gorące. A tak profilaktycznie to co drugi albo trzeci dzień piję zwykła herbatę posłodzoną miodem.
Może Ci pomoże?
Awatar użytkownika
Bartess
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1338
Rejestracja: 08 gru 2006, 10:30
Życiówka na 10k: 999:99
Życiówka w maratonie: 999:99
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

Ok Jacuś - może faktycznie będzie lepiej tam gdzie zaproponowałeś czyli tu tak mniej więcej:
Obrazek

Proponowana godzina spotkania to - tak jak było wcześniej czyli 9:00 tak może do 9:10-15 (nigdy nie widomo - może kogoś coś zatrzymać). A moze jest tam gdzieś jakaś tablica informacyjna albo coś??? Żeby ewentualnie można było powiesić kartkę np "debiut bieganie.pl"???

Gatuluję dobrego wyniku w Knurowie!

lejek:_______1:43
ssokolow:___2:30
PinUpGirl:___2:40 (2:30)
Wtrzewik:__>2:00 (2:10)
bartess:____2:20
piter82:_____2:00
blezz:_____<2:00
Blady:_______35 / 7km
Jacuś:______1:50
Lukie81:____1:45
Shashlyk:__<2:00

Shashlyk kuruj się!!! Do tego co napisał Ci Jacuś to może jeszcze spróblujesz herbatę z sokiem z malin albo herbatę malinową.
ODPOWIEDZ