Garmin Fenix 8 / Enduro 3

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Elevate 5 mało był wykorzystany, zapewne w nowych Fenix będzie.
Inne nie wiem.
Mogliby w końcu dać szybszy transfer po kablu.
Trzeba studzić emocje

Wysłane z mojego SM-S916B .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
DKrunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 581
Rejestracja: 19 wrz 2019, 06:56
Życiówka na 10k: 37:29
Życiówka w maratonie: 3:02:45

Nieprzeczytany post

Bo są już zdjęcia w sieci wraz z opisem
5km - 17:42 (18.03.2023 - bez atestu)
10km - 37:29 (17.09.2023)
HM - 1:22:40 (29.09.2024)
M - 3:02:45 (30.04.2023)

Blog - viewtopic.php?f=27&t=60476
Komentarze - viewtopic.php?f=28&t=60477
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4961
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na razie nie jestem jakos podekscytowany specjalnie. Bedzie "fajnijeszy" niz seria 7? Na pewno.
Czy bedzie tak fajny, ze bedzie mi sie chcialo wymienic mojego 6X Pro? Watpie.
Bardziej chyba zaczal do mnie przemawiac Forerunner 965 i racze czekac na jego nastepce.
Ale nigdy.. nie mow nigdy, zobaczymy jak 8-ka bedzie juz oficjalnie przetestowana :ojoj:
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4197
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

DKrunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 581
Rejestracja: 19 wrz 2019, 06:56
Życiówka na 10k: 37:29
Życiówka w maratonie: 3:02:45

Nieprzeczytany post

Ponoć Fenix 8 ma mieć Trenera Siłowego. Coś jak Running Coach tyle że dla siłowni :usmiech:

https://the5krunner.com/2024/08/20/new- ... expansion/
5km - 17:42 (18.03.2023 - bez atestu)
10km - 37:29 (17.09.2023)
HM - 1:22:40 (29.09.2024)
M - 3:02:45 (30.04.2023)

Blog - viewtopic.php?f=27&t=60476
Komentarze - viewtopic.php?f=28&t=60477
Amadeusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

https://www.reddit.com/r/GarminFenix/s/kAa3bzwhJZ

Na żywo wygląda dużo lepiej niż renderach prasowych. Wygląda na to że wyświetlacze mogą być większe o 0,1 cala (można zrobić napkin math z proporcji ale chyba lepiej poczekać).

Znowu pojawiają się plotki że będzie wersja MIP - ciekawe czy im też wpakują większe ekrany.

Opadu szczęki nie ma, ale z chęcią wymienię 6 Pro, za to że po 4 latach fruwa jak nówka (po 1500h aktywności z GPS) zbudowało moje zaufanie.
DKrunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 581
Rejestracja: 19 wrz 2019, 06:56
Życiówka na 10k: 37:29
Życiówka w maratonie: 3:02:45

Nieprzeczytany post

Będzie miał o połowę cieńszą ramkę. Plus to większy ekran, minus - łatwiej będzie rozbić szybkę. Gruba wystająca ramka jednak lepiej chroni ekran. Wiele razy uratowała życie mojemu Garminowi
5km - 17:42 (18.03.2023 - bez atestu)
10km - 37:29 (17.09.2023)
HM - 1:22:40 (29.09.2024)
M - 3:02:45 (30.04.2023)

Blog - viewtopic.php?f=27&t=60476
Komentarze - viewtopic.php?f=28&t=60477
Amadeusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dobra, poszło wcześniej wspomniane napkin math na wersji 47mm - siedzi tam 1,4'. Gdzieś widziałem plotkę że 51mm będzie miał też 1,4', tylko większe ramki.

Myślę że jeżeli bezel nadal wystaje ponad ekran to ochrona będzie porównywalna, najważniejsze żeby był pierwszym elementem styku z uderzanym obiektem.

Coraz więcej wycieków, a nikt nie potrafi napisać konkretów kurde, co tam w tym siedzi (ciekaw jestem czy wrzucili jeszcze mocniejszy CPU do renderingu map).

Jako że będzie "normalny" głośnik a nie tylko bzyczek to poproszę wirtualny dzwonek rowerowy (taki jak w Edge 1050), żebym mógł go odpalić na ludzi którzy zajmują cały chodnik zamiast zziajany krzyczeć "przepraszam, przepraszam, przepraszam" (bo jak idzie kolo z Aiprods Pro Super Elite to jedno "przepraszam" zazwyczaj nie wystarcza). :bum:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4197
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

wygląda na to, że prócz pierdół i menu z 965 i oczywiście nowego ekranu nic ciekawego nie pokażą.
owszem bardzo dobra zmiana, żeby przejść z F5/6 ale już z Epixa2 kompletnie nie warto.
( jezeli nie pokażą jakiegoś gamechangera)
czyli idą drogą Apple Watch Ultra, drobne zmiany i nic poza tym.
z tymże apple coraz bardziej wkręca się w bieganie i coraz więcej ciekawych funkcji dochodzi.
oczywiście Garmin jako typowo sportowy zegarek bije AW na głowę ale na ta chwilę AW Ultra to zdecydowanie już jest jakaś konkurencja.
zobaczymy co pokażą.
szkoda tylko, ze smutno i polar sa tak w daleko w tyle, że garmin może robić z cenami co chce.
osobiście nie wróżę jakiejś świetnej sprzedaży nowych fenixów.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2264
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Robert, ale życie jest okrutne i nie daje nam wyboru. Jako z umiłowania, powszechnie znani „ ulubieńcy nowości”, zapewne kupiły. Nie rzecz w tym,… czy, tylko,…kiedy.,… Dramatycznie poszukuje argumentów aby mój zakup opatrzony był racjonalnością.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4197
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Ryszard wiem wiem.
my gadżeciarze.
ja czekam premiery AW i ku niemu się z różnych względów bym skłaniał ale garminacraczej nie będę się pozbywał.
u Ciebie być może zdecyduje poprawiony wyświetlacz a na Twoje oczy to duży plus.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2276
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jak się chce to zawsze się znajdzie worek argumentów za. Mój już w połowie zapełniony
Amadeusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ponoć oficjalny komunikat prasowy:
Garmin fenix® 8 “Pushing boundaries – with the Garmin fēnix 8 multisport smartwatch”

The ultimate multisport smartwatches come in different sizes, offer either brilliant AMOLED or MIP solar displays, state-of-the-art outdoor, multisport and health functions, speakers and microphone as well as a bright LED flashlight. image-empty For years, the fēnix series has been celebrated for its innovative functions, high-quality materials and striking design, and over the last 10 years it has become the epitome of the multisport watch. Today, Garmin is presenting the latest generation of the multisport smartwatch with the fēnix 8. For the first time, it now has a brilliant AMOLED display, but is also coming to market in a version with the well-known and further improved MIP solar charging lens for an even longer battery life. A wide range of innovations such as advanced strength training functions, diving profiles, internal speaker and microphone, and Garmin Share make it the most powerful fēnix to date - developed for everyone who wants to push their sporting limits.

The 51 mm AMOLED model offers a battery life of up to 29 days in smartwatch mode, while the 51 mm solar model with always-on display lasts up to 48 days. Highlights and innovations that inspire:

• Displays and sizes: You can choose between models with a brilliant AMOLED display or a power-saving MIP display with solar charging lens. This uses the power of the sun even better than before, so that the 51 mm fēnix 8 delivers 50% more solar energy than its predecessor1. The AMOLED models are available in three sizes - 43 mm (1.3”), 47 mm (1.4”) or 51 mm (1.4”) - while the MIP variants are available in 47 mm (1.3”) or 51 mm (1.4”). • Robust design: All models have waterproof metal buttons, a new side-mounted sensor protector and have been tested for heat, shock and water resistance according to US military standards. The highest quality materials as well as a titanium or stainless steel bezel and scratch-resistant sapphire or gorilla glass defy even the toughest conditions. • Speaker and microphone: When paired with a smartphone, calls can be made directly from the watch. And even without a phone connection, voice commands such as “Start a strength training session”, “Set a timer for 5 minutes”, “Save waypoint” activate important and frequently used functions. • LED flashlight: The brightness of the flashlight can be controlled quickly and easily via the display. Different intensities, a red light and a strobe mode help you to be better seen in dark environments, e.g. during a training run, when looking for your phone in your backpack, or for orientation in the dormitory at the hut. • Sport-specific training plans: Numerous training plans tailored to different sports, such as trail running, help to specifically improve strength and endurance and reduce the risk of injury. • Diving functions: Supports recreational diving (single gas) and freediving for dives up to 40 meters deep thanks to official diving certification and waterproof, inductive buttons. • Garmin Messenger App: This free communications app lets you send text messages to friends and family directly from your smartwatch. • Premium maps and dynamic round trip routing: Always on the right path thanks to pre-installed topo maps3 for Europe as well as golf and SkiView maps including piste information and cross-country ski trails. Additional maps can be easily downloaded via WiFi. When training or exploring, simply enter the desired target distance and let the watch navigate you there and back in the desired time. If you leave the originally planned route, the route is even automatically recalculated taking into account the target distance to the starting point. • Garmin Share: With this new feature, self-planned routes, workouts and positions can be shared quickly and easily with other compatible Garmin products
Nic rewolucyjnego, ale jesteśmy chyba już na tym etapie że ciężko będzie o rewolucje (analogicznie jak w telefonach - co generację mamy drobne zmiany).

Już 7X to zegarek niemal perfekcyjny. Dać mi jeszcze tylko dzwonek rowerowy i ładowanie bezprzewodowe i nic więcej nie potrzeba.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4197
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

podejrzewam że tylko dlatego od jutra, że dziś w UK bank holiday i wszystko zamknięte.
a UK to wielki rynek dla Garmina.
zobaczymy ostatnio nie były jeszcze oficjalnie w sprzedaży a “znajome” sklepy wysyłały na whstssue linki do zegarków.
tak kupiłem Epixa2
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8986
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Czyli jeszcze Amoled bez solar

Wysłane z mojego SM-S916B .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ