Pewnego razu pomyślałem by znowu biegać

Moderator: infernal

macieq83
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2019, 13:52
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: 4:06:00

Nieprzeczytany post

Bloga zdecydowałem się założyć na próbę, tak żeby zmobilizować się do regularnych treningów i zbijania wagi. Mam 36 lat, 176cm i ważę 84 kg. Dwa razy przebiegłem maraton (rekord 4h06min), więc totalnym amatorem nie jestem, ale z drugiej strony ten wynik jest z...2004 roku :D
Do biegania wróciłem 3 miesiące temu, mam nadzieję że wytrwam długo w swoim postanowieniu i będę biegał regularnie co najmniej do końca roku, a potem się zobaczy.

Jeśli chodzi o mój trening to staram się biegać co 2 dni. Na każdym treningu przebiegam od 5 do 8 km w tempie pomiędzy 5:30min/km a 6:20min/km. Nie korzystam z żadnego planu, po prostu biegam, ale z drugiej strony mam biegowe buty i starego garmina z paskiem na klatę, więc kontroluję tempo i tętno.

Jaki jest mój cel? Do końca roku zejść do 80kg, wystartować w biegu na 10km i przebiec go w czasie poniżej 50min. No i oczywiście być szybszym od moich kolegów z podwórka, którzy również wrócili do biegania :P

Co roku , zazwyczaj w okolicach maja mam 'zryw' i zaczynam biegać. Po miesiącu, dwóch, trzech kończy się zapał i biegam coraz rzadziej, aż razem z jesienią/zimą/smogiem kończę bieganie aż do następnego roku, czasami zdarzało się tak, że nie biegałem przez 2,3 lata z rzędu. Tym razem mam nadzieję, że będzie inaczej.

Postaram się raz w tygodniu wrzucać informacje z moich biegowych zmagań
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
piotr.valczynski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 22 lip 2019, 16:35
Życiówka na 10k: 48.50
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Hej.
Może w planach Piotra Ksiazkiewicza coś dla siebie znajdziesz na 10km. http://www.szmajchel.naszebieganie.pl/p ... -tygodnie/

Powodzenia i wytrwałości w treningach :spoczko:
[url=viewtopic.php?f=27&t=60079]blog[/url] / [url=viewtopic.php?f=28&t=60080&p=983984#p983984]komentarze[/url]
[url=https://www.strava.com/athletes/40348640]strava[/url]

5 km - 21:01
10 km - 48:50
HM - 1:46:24
M - Future
macieq83
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2019, 13:52
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: 4:06:00

Nieprzeczytany post

@Piotr.Valczynski - dzięki za plan. Przeglądnąłem, na pewno coś z tego dodam do swojego treningu ale chyba chciałbym się oprzeć na https://treningbiegacza.pl/artykul/10-k ... w-tygodniu - wersja 3 dni w tygodniu.

Od ostatniego postu minęło dużo czasu. Pomimo mojej wcześniejszej deklaracji nie dodawałem wpisów...udało mi się natomiast nie porzucić treningów :D i pobiec w pierwszych zawodach od lat - bieg niepodległości Skawina->Mogilany. Czas niewiele poniżej 51 min.
Dzięki regularnemu bieganiu w konsultacji z kardiologiem odstawiłem leki 'beta blocker', które brałem w związku z podwyższonym ciśnieniem i od dwóch miesięcy biegam już bez blokady na tętnie :P, co traktuję jako największy sukces do tej pory.

Biegam cały czas ok. 3 razy w tygodniu średnio między 6-10 km w jednym treningu, głównie po asfalcie. W dalszym ciągu są to tylko wybiegania realizowane na poziomie 70% - 80% tętna maksymalnego, ale w najbliższych tygodniach spróbuję zacząć realizować plan z linka powyżej.
Jeśłi chodzi o wagę to zrzuciłem 2kg i do grudniowego celu zostały jeszcze kolejne 2 kg.

Na podstawie planu z linka spróbuję wystartować w skawińskim biegu na 10km i pobiec w czasie poniżej 45min. Bieg w maju 2020, więc jest jeszcze sporo czasu. Co jakiś czas będę dodawał wpisy, mam nadzieję, że częściej niż ostatnio.
ODPOWIEDZ