Garmin Fenix 6

daniel_torun
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

daniel_torun pisze:
keiw pisze:A połącz słuchawki z telefonem i zobacz jak wtedy będzie.

sprawdzałem ze słuchawkami i z telefonem
Spróbuje potem jeszcze bez telefonu - słuchawki sparowane z zegarkiem .
Słuchawki połaczone tylko z zegarkiem i ...komunikaty po polsku !!!!

Powrócilem do połączenia przez telefon i ... brak komunikatów !
Polubimy sie :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

daniel_torun - sprawdź czy w telefonie masz syntezator mowy ustawiony na polski.

**
Nie wiem, czy wiecie ale na polu z mapą możemy sobie ustawić wyświetlanie tempa lub tempa z dystansem :taktak:

Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
daniel_torun
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:daniel_torun - sprawdź czy w telefonie masz syntezator mowy ustawiony na polski.
Po resecie zegarka odzyskałem komunikaty przez telefon , ale nadal po angielsku. Syntezator ustawiony na polski

Edit: obojetnie jaki ustawie w zegarku Dialekt to i tak przez telefon jest po angielsku :)
Ostatnio zmieniony 05 paź 2019, 20:33 przez daniel_torun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nowa wersja instrukcji PL z 09.2019:
http://static.garmin.com/pumac/fenix_6_ ... _PL-PL.pdf
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

keiw pisze:daniel_torun - sprawdź czy w telefonie masz syntezator mowy ustawiony na polski.

**
Nie wiem, czy wiecie ale na polu z mapą możemy sobie ustawić wyświetlanie tempa lub tempa z dystansem :taktak:

Obrazek
Jak to ustawić?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

W danej dyscyplinie wchodzimy kolejno: Bieg-Ustawienia Bieg-Ekrany danych- przewijamy na mapę a jak jej nie mamy to musimy dodać i tu klikamy prawy górny czyli edycję pola, tu wchodzimy w Układ i mamy do wyboru trzy opcje: sama mapa, mapa + tempo oraz mapa + tempo + dystans

Obrazek

Dziś to odkryłem testując różne opcje w czasie spaceru :bum:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
szfagir
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 07 lut 2013, 17:47
Życiówka na 10k: 00:49:19
Życiówka w maratonie: 04:42:57
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Sledzę ten wątek od początku i wiem, że kiedyś w przyszłośći taki 6X Solar dobrze by wyglądał na mojej ręce. No ale nie teraz.:)
Zbliza się 21km w których startuje i chciałem z zegarku swoim ustawić sobie Wirtualnego Partnera albo Coś na wzór metody Gallowaya, żeby przeżyć ten dystans. Tutaj nastąpiło zderzenie ze ścianą, gdyż moj V800 nie posiada takich funkcji (możę i trening interwałowy jest, ale jakoś słabe mi się to wydaje w porównaniu do Garmina). Pamiętam, że w starym 910XT coś takiego miałem. Nie ukrywam, że trochę mnie to podirytowało i nastawiło pozytywnie na Garmina.
Czy ktoś z Szanownych posiadaczy Fenixów miał albo testował zegarek Garmin Instinct? Zastanawiam się nad zakupem takiego zegarka.

SRY za OT, ale albo bawić się po całości i brać Fenixa 6 Solar albo minimum jakie mi wystarcza. :)
Awatar użytkownika
budasty
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 03 paź 2019, 19:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: blisko Opola

Nieprzeczytany post

Naprawdę uważacie, że wersja F6 solar w naszych warunkach klimatycznym ma sens? Chyba, że kupować wersje solar dla wyglądu to ok. Jeśli komuś nie przeszkadza wielkość, to 6x i ewentualnie szafirowe szkiełko(które też ma swoje wady np. kruchość, odbicia). Miałem już kupić szóstkę ale niestety(lub na szczęście) zacząłem czytać oficjalne forum Garmin-a - ilość bugów, wadliwych egzemplarzy na jakby nie patrzeć nietani zegarek jest chyba nieco za duża. A może być też tak, że na forum pisze niewielki odsetek pechowców, którym się trafił wadliwy egzemplarz a w skali sprzedaży to tylko niewielki procent(zadowolona większość po prostu używa :) ), oby tak było - wysłałem zapytanie do dystrybutora Garmina o % wadliwych i nie dostałem odpowiedzi :) . ...Od strony oprogramowania platforma Garmina jednak nie ma, niestety, konkurencji.
Dzienniczek
Komentarze

Husarze nie pytali "ilu" ale "gdzie są".
Jan123

Nieprzeczytany post

Ja bym powiedział, że nie ma tyle bug.
Tylko dodają nowe rzeczy i beta versji wychodzi.
Jeśli będziesz używał normalnie tzn nie instalowałem beta nie włączał dodatkowych opcji np oddech itp.
To powinno być ok.

Co do wersji Solar to także mam takie zdanie, że 800 zł nie warto dawac, ale argumenty które do mnie trafiają to, że podczas treningu jest to pomocne.
Dłużej trzyma bateria jak dc pokazywał przy 4h to wydajność jest 10%.
Czyli dla ultramaratonczykow to jest ok. A jak nie biegasz i zwykły zegarek to w lecie napewno da więcej rady na baterii niż 7 dni jak każdy snatwatch.
Mnie irytuje ładowanie co tydzień bo zapominam

A jeszcze lepszy byłby jak nie trzeba było by wcale ładować. Jak powerWatch co z ciepłą ładuje sie
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

szfagir pisze:.
..i chciałem z zegarku swoim ustawić sobie Wirtualnego Partnera albo Coś na wzór metody Gallowaya, żeby przeżyć ten dystans. Tutaj nastąpiło zderzenie ze ścianą, gdyż moj V800 nie posiada takich funkcji ...
Co ty piszesz. Przecież w V800 masz super opcję "Tempo startowe". Chyba nie znasz opcji swojego zegarka :hejhej:
Z instrukcji:
https://support.polar.com/e_manuals/V80 ... 20Pace.htm
Działa to świetnie i ludzie od roku walczą, by Polar wprowadził to w Vantage. Tam ma być dopiero w grudniu.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

budasty pisze:Naprawdę uważacie, że wersja F6 solar w naszych warunkach klimatycznym ma sens? ..
Każdy musi sobie sam odpowiedzieć. To doładowywanie nie jest jakieś spektakularne, ale doładowuje się nie tylko od światła słonecznego.
Dla mnie dużym plusem w wersji Solar są: mniejsza waga i koperta tytan wzmocniony DLC.
Jeśli to są dla ciebie sprawy mało istotne, to uważam, że możesz śmiało brać zwykłego 6X Pro:
https://www.eazymut.pl/garmin-fenix-6/1 ... 57-01.html
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Po ok miesiącu uzytkowania f6xPro stwierdzam że pasek jest o wiele lepszy niż w F5x i o wiele, wiele, wiele lepszy niż w F5x+
keiw pisze:W danej dyscyplinie wchodzimy kolejno: Bieg-Ustawienia Bieg-Ekrany danych- przewijamy na mapę a jak jej nie mamy to musimy dodać i tu klikamy prawy górny czyli edycję pola, tu wchodzimy w Układ i mamy do wyboru trzy opcje: sama mapa, mapa + tempo oraz mapa + tempo + dystans
Dzięki
Awatar użytkownika
szfagir
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 07 lut 2013, 17:47
Życiówka na 10k: 00:49:19
Życiówka w maratonie: 04:42:57
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak to jest w tych wersjach "tytanowych"?
1) https://trigar.pl/garmin-fenix6-sapphire-tytanowy - materiał ramki to Tytan
2) https://trigar.pl/garmin-fenix6-sapphire-czarny - materiał ramki to stal nierdzewna z tytanową powłoką DLC

Która wersja jest mniej podatna na zarysowania? Bo rozumiem ze te 500PLN to właśnie różnica w materiale, gdyż waga tych zegarków jest identyczna.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

szfagir - co ty wypisujesz:
materiał ramki to stal nierdzewna z tytanową powłoką DLC
Samo DLC nie ma nic wspólnego z tytanem!

Pokrycia DLC czyli Diamond Like Carbon zawierają diamentopodobny węgiel.
Możesz sobie poczytać:
http://www.mechanik.media.pl/pliki/do_p ... /18/31.pdf

Jak masz stal pokrytą DLC to masz stal a nie żadem tytan. Nie utożsamiaj DLC z tytanem.
Jak masz sam tytan bez DLC, to niestety jest to tylko sam tytan i tego nie polecam. Pasek lżejszy ale wcale nie bardziej trwały niż ten ze stali.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
szfagir
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 07 lut 2013, 17:47
Życiówka na 10k: 00:49:19
Życiówka w maratonie: 04:42:57
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Faktycznie namieszałem. Za dużo tych zegarków. :)
Dzięki za wyjaśnienie.
ODPOWIEDZ