Ubezpieczenie - ultra

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
A.n.d.r.z.e.j.
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 02 kwie 2013, 20:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

poczytaj ten opis:
góry i ludzie

Ja mam planeta młodych ale młodych z "plusem" czyli powyżej 39 lat. Nie sprawdziłem jak działa i nie chcę.
New Balance but biegowy
LucioWisla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 356
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:18
Życiówka na 10k: 1:02:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzieki wielkie ;) ostatecznie wykupilem "pakiet" ;)


Wysłane z iPhone .
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Właśnie kolejny raz przeczytałem OWU mojego super wypasionego ubezpieczenia grupowego NNW i jeżeli traktować jego zapisy literalnie to okazuje się, że jeśli ktoś jest zrzeszony w jakimś klubie, związku, stowarzyszeniu itp, to jest osobą wyczynowo uprawiającą sport i jest traktowany na równi z rajdowcami, nurkami lub skoczkami spadochronowymi. To samo, jeśli ktoś bierze udział krajowych lub międzynarodowych zawodach sportowych o charakterze nieprofesjonalnym! Wszystko to bez względu na uprawiany sport! I tak na przykład, jeśli ktoś poniesie nagłą śmierć w trakcie turnieju szachowego, to firma potraktuje to na równi ze śmiercią w wyniku działań wojennych lub ataku terrorystycznego i nie wypłaci odszkodowania.
ilion
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 21 paź 2015, 08:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I co znalazłeś? Na jakich warunkach?
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2413
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Co jest sportem wysokiego ryzyka definiują dane OWU. Do tego trzeba przeczytać listę wyłączeń.
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
alyjen
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 23 sie 2016, 09:02
Życiówka na 10k: 52:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trochę odkopię, ale jak ostatnio sprawdzałem i trochę rozmawiałem z brokerem to start w zorganizowanej imprezie z listą startową, nagrodami na mecie (jakaś kasa za miejsce 1-3) itp. podpada pod Sporty profesjonalne, zawodowe uprawianie sportu, sporty wyczynowe (SPR) warto to sprawdzić w OWU żeby się nie okazało, że te sporty wysokiego ryzyka nie obejmują żadnej imprezy masowej z nagrodami.
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2413
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Słuszna uwaga.
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
RMC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 641
Rejestracja: 14 lis 2013, 22:23
Życiówka na 10k: 44:49
Życiówka w maratonie: 04:09:02
Lokalizacja: Oleśnica

Nieprzeczytany post

Pozwolę sobie odkopać temat. Jest ktoś na bieżąco z ubezpieczeniami wartymi zakupu w kontekście biegów ultra?

Ogólnie, na bieg w Tatrach muszę mieć opłacone ubezpieczenie obejmujące akcję ratowniczą na Słowacji. Myślę, że nie jest to wielki problem (pewnie większość towarzystw coś ma w ofercie) ale czy sprawa nie komplikuje się przez to, że będą zawody i bieganie?
Zaproponuje ktoś, coś czy trzeba brać jakieś turystyczne i absolutnie nie przyznawać się, że się biega? :)
Komentarze do bloga biegowego: [url]http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38345[/url]
Strona WWW: [url]http://www.pstryk-pstryk.com[/url]
Blog Biegowy: [url]https://rmc-biega.pl[/url]
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale tu nie trzeba się do niczego przyznawać. Jak TU dostanie rachunek od ratowników, to samo sobie sprawdzi.
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

A co na ten temat mówi OWU? Bo tka jak wyżej pisali - zapisy w OWU definiują, czy de facto Ty zapłacisz, czy Tu, zależnie of tego jakie masz ubezpieczenie.
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kolega nie ma żadnego OWU, bo dopiero pyta o sprawdzone ubezpieczenie. Ja nie wiem, bo mam całoroczne.
Jak będziesz sprawdzał ubezpieczenie, to na taki bieg najważniejsze są: pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwania (i do jakiej kwoty), oraz definicje różnego rodzaju sportów (wyczynowy, zawodowy, ekstremalny) i czy ubezpieczenie je obejmuje albo czy można kupić rozszerzenie na taki sport.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Pewno chodzi o Grań. Normalnie AXA bądź PZU, ja na BUGT kupuję w przeddzień zawodów już tam na miejscu, nie ma najmniejszego problemu.
RMC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 641
Rejestracja: 14 lis 2013, 22:23
Życiówka na 10k: 44:49
Życiówka w maratonie: 04:09:02
Lokalizacja: Oleśnica

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:Pewno chodzi o Grań. Normalnie AXA bądź PZU, ja na BUGT kupuję w przeddzień zawodów już tam na miejscu, nie ma najmniejszego problemu.
Dokładnie :)
OK, przyjrzę się tym 2 firmom. PZU by mi pasowało.
Komentarze do bloga biegowego: [url]http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38345[/url]
Strona WWW: [url]http://www.pstryk-pstryk.com[/url]
Blog Biegowy: [url]https://rmc-biega.pl[/url]
Wieńczysław
Wyga
Wyga
Posty: 121
Rejestracja: 26 mar 2019, 21:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Ja nie wiem, bo mam całoroczne.
Nadal w ramach OEAV?
Jestem członkiem od prawie 10 lat, ale IMHO jednak to ubezpieczenie nie obejmuje zawodów biegowych.
Tzn. jestem przekonany, że gdyby było to jakieś PZU albo inna Warta, to na pewno w razie czego powołaliby się na stosowne postanowienia OWU. W przypadku Alpenverein nie wiem, bo w ich przypadku opinia o zachowaniu ubezpieczyciela w przypadku zaistnienia zdarzenia szkodowego (z jednej strony rzadkie przypadki odmowy wypłaty odszkodowania, ale też z drugiej strony nie znam żadnego przypadku, żeby chodziło o zawody biegowe) jest naprawdę bardzo dobra.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak. Aż sprawdziłem OWU ubezpieczenia w ramach OEAV i jest jedynie takie wyłączenie:
•wypadków powstałych w trakcie udziału w zawodach na szczeblu lokalnym/regionalnym, krajowym lub międzynarodowym w narciarstwie alpejskim i nordyckim, snowboardzie oraz w stylu wolnym, bobslejach, skibobie, skeletonie i saneczkarstwie, a także podczas przygotowań;
Czyli są wyłączone starty w ściśle określonych dyscyplinach sportowych, wśród których nie ma biegania.
Dla pewności popatrzyłem też do wersji niemieckojęzycznej i wyłączenia są takie same. Trzymam się więc tego, że biegi są objęte ubezpieczeniem, również na zawodach :-)
Dla pewności trzeba by zadać takie pytanie władzom naszej sekcji, niech się wykażą i zdobędą opinię ubezpieczyciela ;-)
ODPOWIEDZ