FR945

Kupujesz 945

TAK
12
24%
NIE
38
76%
 
Liczba głosów: 50
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dystans nie ma nic do rzeczy, liczy się czas pracy na GPS, bluetooth, pulsoksymetr, podświetlony ekran. Podejrzewam, że taki Kipchoge te 50 km robi w czasie 2-2,5 raza krótszym niż ty i dla niego ten sam sprzęt działałby 100-120 km. Czy to znaczy, że u Kipchoge'a działałby lepiej?

Niejednokrotnie mówiłem - wyłącz pulsoksymetr i wtedy sprawdź czas pracy na baterii. Zapis GPS co sekundę to standardowe ustawienie. U mnie 1 godzina GPS to ok. 4,5 % baterii, reszta dnia to kolejne 4,5-5 %.
~10,5 godzin na GPS (plus czujniki), 10 dni, trochę czasu na BT (szacuję, że pewnie 2 do 3 godzin, ale tego jakoś drobiazgowo nie liczyłem). Z częściej używanych feature'ów zegarka, to płatność zbliżeniowa. I z tym wszystkim po tych 10 pełnych dniach baterię mam na poziomie 9%, więc jeszcze na 1 dzień z ok. godzinnym treningiem by mi wystarczyło. Pulsoksymetr mam wyłączony. Bo, jak już wcześniej tu pisaliśmy, na nizinach zupełnie nie ma sensu.
New Balance but biegowy
Jan123

Nieprzeczytany post

Trzeba stwierdzić,że bateria na ustawianiach jak poniżej i zegarek po restacie działa prawidłowo:

- tryb GPS UltraTrac podczas aktywności (UltraTrac).
- interwał rejestrowania Inteligentny

- bez bluetooth
- bez wifi
- bez żadnego stryd czy hr tri nic podłączone do zegarka

tak jak zaleca producent
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp ... 16CD9.html

hr włączony

Miał działać około 60h według producenta i wyszło 56:01:33 (24km) czyli różnica między to co podaje producent około 6%.


Ładuje się 0-100% w 70 minut
Aby wytrzymał 60h czyba trzeba by wyłączyć HR. Nie wiem czy taki wynik będzie jak się człowiek będzie ruszał i prawdziwe km będzie zliczał

Dowód link to "treningu" na oknie.
https://connect.garmin.com/modern/activity/3823292823

Wniosek:
Uważam że najważniejsze opcja , która daje zaoszczędzić to : interwał rejestrowania Inteligentny a nie zapis co 1s

"Zapis danych
Umożliwia określenie sposobu zapisu danych dotyczących aktywności. Opcja Inteligentny (domyślna) pozwala wydłużyć czas rejestrowania danych aktywności. Opcja Co sekundę zapewnia bardziej szczegółowy zapis aktywności, jednak może nie zarejestrować całej aktywności, która jest wykonywana przez dłuższy okres czasu"

https://www8.garmin.com/manuals/webhelp ... 55A08.html


BTW
Dobry termometr całodobowy- tylko drogi ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
mat2807
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2019, 13:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy ktoś z Was miał problem ze sterowaniem głośnością utworów na Spotify z poziomu zegarka? Dziś podłączyłem pierwszy raz słuchawki BT Xiaomi AirDots Pro i mimo, że na ekranie zegarka po przyciśnięciu odpowiedniego klawisza podświetlają się oznaczenia + i -, głośność utworów cały czas jest na maxa...

Wysłane z mojego CLT-L29 .
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1281
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dobra też sobie kupiłem. :hej:

Pytanie do użytkowników garminów, bo ja na etapie 310 jestem, a w innych fenix-ach itd. pewnie jest tak samo.

Czy da się dla konkretnej aktywności, powiedzmy jazda na rowerze wyłączyć wibracje i dźwięki?
A jak nie dla konkretnej to może w ogóle jakoś odgórnie.
Nie chcę żeby mi wydawał dźwięki, a nie mogę tego znaleźć.

Edit: Dobra dla całego zegarka znalazłem.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak włączysz tryb "do not disturb" to nawet autolapy i inne powiadomienia w trakcie treningu nie wibrują. Akurat dla mnie jest to wkurzające, bo mam DnD włączone zawsze od 22 do 6 i jak kończę trening po 22 to nie docierają do mojej świadomości autolapy.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

w Garmin Connect można ustawić jakie powiadomienia maja do nas przychodzić w trakcie i poza treningiem i jeśli typ ma ich być sobracja dźwięk itd
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czy faktycznie chipset GPS Sony zastosowany w nowych zegarkach jest takie kiepski jak wszysycy mówią.
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
Jan123

Nieprzeczytany post

spens pisze:Czy faktycznie chipset GPS Sony zastosowany w nowych zegarkach jest takie kiepski jak wszysycy mówią.

nie odczuwam różnicy , moze lekko lepiej.
Moze gorszy bo od maja padły satelity gallielo
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosc ... ps/q9540g3
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1281
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

marcinnek_ pisze:Jak włączysz tryb "do not disturb" to nawet autolapy i inne powiadomienia w trakcie treningu nie wibrują.
u mnie to nie działa, po włączeniu tego trybu, start i stop aktywności dalej jest sygnalizowany dźwiękiem i wibracjami.
cichy70 pisze:w Garmin Connect można ustawić jakie powiadomienia maja do nas przychodzić w trakcie i poza treningiem i jeśli typ ma ich być sobracja dźwięk itd
czegoś takiego nie znalazłem, widzę gdzie mogę wyłączyć dźwięk (opisany jako alerty) i wibracje, i tak jak piszesz w trakcie i poza treningiem. Ale odnosi się to do wszystkich sportów. No nic dobre i to. W polarze można to definiować do każdego sportu z osobna.
spens pisze:Czy faktycznie chipset GPS Sony zastosowany w nowych zegarkach jest takie kiepski jak wszysycy mówią.
Ale to wszyscy to masz na myśli zegarki suunto, polar i garmin, wrzucone do jednego worka z nazwą chipset GPS Sony?
Na razie mam za małą próbkę to wypowiadania się, i nie mam z czym porównać bo w innych zegarkach miałem wyłączony GPS, po jednym biegu ślad na mapie wyglądał poprawnie, żeby nie napisać bardzo dobrze.

Za to zauważyłem że zegarek ma jakieś bugi, chcemy coś wyłączyć, pokazuje że jest wyłączone, a to dalej działa. Miałem tak z nadgarstkowym pomiarem tętna. Chciałem to wyłączyć i nie dało się. Dopiero jak zrestartowałem go, to przestał działać pomiar z nadgarstka. Z tego co zrozumiałem to Jan123 miał coś takiego z pulsoksymetrem.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Jan123

Nieprzeczytany post

Aby te bugi naprawić chyba trzeba włączyć opcje
Zapis danych inteligentny, bo nie odczuwam nagłych spadkow poziomu baterii
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Chodzi mi o najnowsze garminy, znajomy by w sklepie, diradzilem mu 245 to mu odradzili że względu na słaby chipset GPS od Sony.
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
Jan123

Nieprzeczytany post

spens pisze:Chodzi mi o najnowsze garminy, znajomy by w sklepie, diradzilem mu 245 to mu odradzili że względu na słaby chipset GPS od Sony.
Wątpie, bo chipset używany w innych zegarkach, pozatym to zawsze zalezy od położenia satelit.
PRzykładowo u mnie będzie zle działał dzis a jutro u CIebie .
Trzeba sprecyzować jeszcze co to znaczy słaby chipset.
zawsze przy gps jest 5% tolerancji błedu, dodatkowo zależy od ustawien .
Ja choć jestem zadowolony z nowego chipsetu to mogę udowodnic ,ze jest kiepski

przyklad:https://connect.garmin.com/modern/activity/3833282266

Ale tylko dlatego,że właczony był tryb oszczędny oraz tryb ultramode ale nawet przy takim ograniczeniu tylko jeden kawałek mi skosiło.
titto
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 14 sie 2012, 13:08
Życiówka na 10k: 0:47min
Życiówka w maratonie: 4:20min
Lokalizacja: Żyrardów

Nieprzeczytany post

Pytanie z innej beczki.
Jest możliwość pomiaru z czujnika nadgarstowego podczas pływania? Można w ustawieniach gdzieś to włączyć?
Jak siedzę w basenie bez włączonej aktywności pomiar działa i pokazuje chyba prawidłowo :ojoj: ...
Suunto Spartan Baro i Trainer też odczytywał :spoczko:
Z pozdrowieniami,
titto
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Wychodzi na to, że w beta 2.64 jest już ta funkcjonalność:
https://the5krunner.com/2019/07/19/new- ... -ohr-swim/

i
https://www8.garmin.com/support/downloa ... p?id=14933

Kod: Zaznacz cały

Added ability to enable wrist-based heart rate for swimming (pool and open water). To enable this feature: 1. Open Menu 2. Scroll to 'Wrist Heart Rate' and enter menu 3. Scroll to 'While Swimming' and toggle to 'On'
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
mat2807
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2019, 13:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć, zmieniłem telefon i po ponownej instalacji Connecta za nic nie potrafię ustawić podglądu natlenienia (sO2). W zegarku pomiar jest aktywny, mam też widget na jednej z tarcz ale nie widzę tych informacji po synchronizacji w Connectcie na telefonie Możecie mi powiedzieć jak to włączyć?

Wysłane z mojego CLT-L29 .
ODPOWIEDZ