Biegowy Trening funkcjonalny

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

beata pisze:
Sikor pisze:Haslo klucz, to "mlodym psem". Dzieci rzadza sie swoimi prawami, czy u ludzi czy u zwierzat :taktak:
Ja myślę, że dzieci rządzą się tym, co czują. I to jest słowo-klucz.
A im jesteśmy starsi, tym bardziej rządzi nami to, co wydaje nam się, że musimy albo powinniśmy.
A czy ja cos innego napisalem? :niewiem:
Uszczegolnilas tylko temat, a ja opisalem to bardziej ogolnie.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Chciałbym wrócić do tematu pośladków (niestety męskich). Czy machanie żelazną kulką
z uchwytem manualnym (potocznie tzw. kettel), a konkretnie ćwiczenie zwane "swing",
to dobry pomysł na wzmocnienie tej części ciała w kontekście treningu do biegania?
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Lisciasty pisze:Chciałbym wrócić do tematu pośladków (niestety męskich).
Myślę, że żeńskich w kwestii treningu dotyczą te same reguły ...
Swing z kettlem podobno jest przereklamowany, ale jest wiele innych dobrych ćwiczeń na poślad. Kiedyś dobre ćwiczenie wrzucał chyba Jurek z Lasu - w podporze tyłem ale z plecami opartymi na ławeczce/skrzyni wypychanie biodrami ciężaru, poza tym różne wykroki, zakroki, jaskółki, przysiady pełne, unoszenie nogi do góry w leżeniu tyłem itp. Jest tego masa, poszukaj w necie.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12426
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Liściasty,
nie wiem czy to działa na bieganie, ale dobrze się ogląda.
https://youtu.be/h2MEmAxX2xc?t=121
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Takie właśnie powinny być filmy instruktażowe, od razu chce się człowiekowi machać tym i owym.
No i takie wygibasy wydają się być mniej męczące od biegania, skakanki i innych pomysłów trenera-gnębiciela,
w każdym razie panie na filmiku nie wyglądają na spocone. Trzeba spróbować :]
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12426
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Uruchomienie bioder powinno też pociągnąć za sobą uruchomienie wyobraźni. Jeżeli już taki hip trast uruchamia coś tam, to czemu nie spróbować wejść na jakieś konkretne częstotliwości. Półtora herca z samym gryfem zamiast pół herca z całym żelastwem zebranym w siłowni. Jak to zacznie wychodzić, to czemu nie założyć nogę na nogę i robić tylko na jedno biodro, szukając specyficznego sprężynowania, itd.
Sam sobie projektujesz trening funkcjonalny osiągając granice podobieństwa do ruchu biegowego. Potem w biegu szukasz funkcjonalnego echa tego treningu i dostajesz fidbek. Z czasem porzucasz to ćwiczenie dla innego, bardziej zbliżonego do biegu. W końcu nie potrzebujesz już żadnego treningu funkcjonalnego, bo w samym ruchu biegowym odnajdujesz jego funkcję. Wzmacniasz strukturę wykonując ostateczny ruch, dla którego ją modelujesz. Teoretyczny majstersztyk. W praktyce będzie mniej różowo, ale chodziło mi o samą ideę adaptowania różnych pomysłów i szukania sposobów na ich dopasowywanie pod ruch biegowy.
yaki
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 19 lis 2006, 17:02
Życiówka na 10k: 41:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Doświadczenie biegowe mam niewielkie, trenuję sam ale intuicyjnie, bez znajomości tematu poszukiwałem tej energii zgromadzonej w sprężystości ciała. Próbowałem np. asymilować się z "luźną szczęką". Potem wynalazłem inny sposób. Jako że wywodzę się z kolarstwa ;-) w zimie biegałem w obcisłej bluzie rowerowej z kieszeniami na plecach. Do centralnej wkładałem telefon. Ruch telefonu na plecach dokładnie wyczuwalny pozwalał na fajne "zajęcie" się czymś podczas nudnych zimowych treningów - szukanie jedności rytmu z podskakującym telefonem ;-).
Czy to miało sens ? Nie mam pojęcia ;-) Przytaczam to jako ciekawostkę . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12426
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Spróbuj innej ciekawostki: załóż luźną, ciężką bluzę i wpasuj się w jej oscylacje. Jak załapiesz w czym rzecz, to zdejmij bluzę i zastąp ją obrazem własnego ciała przemieszczającego się z oscylującym opóźnieniem względem szkieletu.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

obejrzałem z wielkim zaciekawieniem. ten fizjo to jakiś magik
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fascynujące i przerażające. Nie wiem czy poddałbym się takiej terapii.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12426
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak poczytasz na czym polega chirurgia estetyczna, to zmienisz zdanie o osteopatii.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ale chyba zaryzykuję :) i przejdę się na kozetkę... ale ze sporym potencjałem krytycznym, tzn, będę chciał zadawać mnóstwo pytań i domagał się wyjaśnień, dlaczego to boli, a to nie boli, a tego nie czuję, a to ma wpływ na tamto.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Jak poczytasz na czym polega chirurgia estetyczna, to zmienisz zdanie o osteopatii.
Jeszcze nie mam zdania.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12426
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:będę chciał zadawać mnóstwo pytań i domagał się wyjaśnień
Dostaniesz dużo informacji, ale żeby je przetrawić, zajmie Ci sporo czasu. Weź więc dyktafon, bo nie zapamiętasz wielu rzeczy. Każde pytanie to rozwijanie przypuszczeń i wątków pobocznych odbiegających od rdzenia problemu. Czasem więc lepiej pomilczeć i dać popracować nad sobą w skupieniu.
ODPOWIEDZ