orbitrek czy rowerek?

Dziewczyny - to nasze miejsce.

Moderator: beata

Jussi24
Wyga
Wyga
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2015, 19:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co jest lepsze orbitrek czy rowerek przy czym bardziej spalę tłuszcz?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Jussi24 pisze:przy czym bardziej spalę tłuszcz?
Przy ujemnym bilansie kalorycznym.
gocu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 763
Rejestracja: 05 gru 2011, 14:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

beata pisze:
Jussi24 pisze:przy czym bardziej spalę tłuszcz?
Przy ujemnym bilansie kalorycznym.
Touché! :)))
Ania_ABC
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2014, 14:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Prawda! A odpowiadając na Twoje pytanie - zależy “gdzie” chcesz ten tłuszcz spalić. Rowerek bardziej wysmukla dolne partie ciała (bo to nimi przede wszystkim pracujesz), natomiast orbitrek angażuje wszystkie partie mięśni, ćwicząc całe ciało. Dla początkującej poleciłabym orbitrek właśnie z tego względu - skupienie się tylko np. na nogach i brzuchu nie jest w dłużej perspektywie najlepszym wyborem dla naszego zdrowia. Poza tym, tak jak wspominali przedmówcy - odpowiednia dieta również jest kluczowa. Jeżeli masz więcej pytań - chętnie odpowiem.
Awatar użytkownika
mary
Wyga
Wyga
Posty: 150
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Ania_ABC pisze:! A odpowiadając na Twoje pytanie - zależy “gdzie” chcesz ten tłuszcz spalić.
Dawno i nieprawda. Tłuszcz się spala, po prostu, nie wybiera się miejsca. Jednemu poleci z brzucha, drugiemu z ud, trzeciemu z ramion. To nie jest tak, że ćwicząc nogi, spalasz tłuszcz z nóg. Tak jak napisała Beata - ujemny bilans.
Awatar użytkownika
Tomasz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 427
Rejestracja: 03 mar 2014, 18:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Orbitrek angażuje większą ilość mięśni. Choćby z tego powodu jest lepszym rozwiązaniem.

Generalnie preferuje ćwiczenia całego ciała, Bawią mnie przypadki z siłowni, gdy facet ma klatę jak tur i nóżki jak u pająka ;)
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

gocu pisze:
beata pisze:
Jussi24 pisze:przy czym bardziej spalę tłuszcz?
Przy ujemnym bilansie kalorycznym.
Touché! :)))
zaraz padną dwa pytania - co to jest bilans, i dlaczego tuszysz, że Beata ma rację :bum: :hahaha:
Tomasz pisze:Orbitrek angażuje większą ilość mięśni. Choćby z tego powodu jest lepszym rozwiązaniem.

Generalnie preferuje ćwiczenia całego ciała, Bawią mnie przypadki z siłowni, gdy facet ma klatę jak tur i nóżki jak u pająka ;)
w siłownianym slangu - kurczaki :hejhej:
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

uebq pisze:zaraz padną dwa pytania - co to jest bilans, i dlaczego tuszysz, że Beata ma rację :bum: :hahaha:
Jakoś dotąd nie padły, więc nie wiem, po co do tego wracać.
Nie wiem, czy mam rację - taki jest fakt. A odpowiadając zwróciłam jedynie uwagę na to, że - zakładając, że to nie był spam (a raczej był) - źle było zadane pytanie: czyli nie chodziło mi o meritum, tylko o nieumiejętne posługiwanie się językiem.
Domini_ka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 12 wrz 2015, 20:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Orbiterek. Myślę, że rowerek szybko się znudzi.
Speedy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 01 paź 2015, 21:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

beata pisze:
Jussi24 pisze:przy czym bardziej spalę tłuszcz?
Przy ujemnym bilansie kalorycznym.
Kurczę, baby to są jednak wredne ;)

A tak całkiem poważnie. Najlepiej wybrać to z czego chętniej sama korzystasz.

W treningu na spalanie tłuszczu sprzęt z którego korzystasz ma drugorzędne znaczenie. Ważniejszy jest Twoje własne tętno i odpowiednio zbilansowana dieta.

O diecie nie będę Ci tu opowiadać, bo nie tego dotyczyło Twoje pytanie.

Wracam więc do rowerków i orbitreków.

Osobiście preferują orbitrek, ponieważ pozwala wprawić mi w ruch całe ciało. Ładnie modeluje talię o ile pamiętam o tym, by moje dłonie trzymały się cały czas tych ruchomych uchwytów (spróbuj ćwiczyć tak, jakbyś chciała dość mocno kręcić przy tym kuperkiem ;) ).

I faktycznie orbitrek jest bardziej... męczący.

I tutaj pojawia się najważniejsza część. Musisz ćwiczyć w taki sposób, aby stopień ćwiczeń był umiarkowany, a samo ćwiczenia trwało minimum 20 minut bez przerwy. Dopiero po 20 minutach wysiłku zaczyna się proces spalania tkanki tłuszczowej.

To czy dany trening jest dla Ciebie umiarkowany czy ciężki, "powie" Ci Twoje tętno. W siłowni nie ma z tym problemu. Wystarczy ustawić program na spalanie tłuszczu, a pulsometr sam będzie sugerował zmiany tempa ćwiczeń. Ogólnie wskazane jest, by w trakcie treningów na spalanie utrzymać tętno na poziomie 190 (lub 170) minus Twój wiek.
Paula32
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mnie bardziej podpasował orbitrek. Wolę jeździć na rowerze w trasie niż w pokoju.
anni_run
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2015, 16:22

Nieprzeczytany post

Rower stacjonarny jest strasznie nudny i jednak działa tylko na dolne partie ciała.
Ilonabiega
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2015, 10:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli masz do wyboru albo orbiterek albo rowerek to na Twoim miejscu zdecydowałabym się na orbiterek. Słyszałam opinie, że orbiterek angażuje więcej mięśni niż bieganie. Kojarzy mi się jak połączenie biegania, jazdy na nartach i rowerze oraz marszu pod górkę. W ćwiczeniach aktywnie uczestniczą ręce, które na przemian wypychają i przyciągają rączki orbiterka. Dzięki temu zaangażowana w ćwiczenia jest dolna i górna partia. A Tobie na którym urządzeniu ćwiczy się lepiej? Weź to także pod uwagę. Żeby uniknąć sytuacji, że kupisz sprzęt i będzie stał nieużywany.
magda86
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wydaje mi się że na orbitreku szybciej spalisz kalorie. W obydwóch urządzeniach najważniejsze jest regularne ćwiczenie
Awatar użytkownika
marzenasz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2016, 19:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na początek zdecydowanie polecam orbitek, też jest przyjemniejszy w ćwiczeniach jak się ma zakwasy w nogach :bleble:
ODPOWIEDZ