Polar M400

Awatar użytkownika
Gwynbleidd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 830
Rejestracja: 07 paź 2009, 18:12
Życiówka na 10k: poniżej czterdziestu
Życiówka w maratonie: powyżej trzech

Nieprzeczytany post

Mam biały. Po dwóch miesiącach intensywnych treningów i noszenia na co dzień nie ma na nim śladu zabrudzenia.
New Balance but biegowy
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Vein1975 pisze:To będzie pytanie mało fachowe, ale myślę że nie ma się go co wstydzić. Chcę kupić mojej żonie M400 pod choinkę. Wybór jest między czarnym i białym. I teraz dochodzę do meritum. Pytanie do posiadaczy białego zegarka. Czy on się brudzi ? Albo inaczej czy szybko traci biały kolor ?
Kup żonie biały. Na pewno nie żółcieje pomimo częstego użytkowania i ciągłego noszenia. Różnica diametralna jest w elastyczności tego paska. W białym modelu pasek jest dużo bardziej elastyczny i łatwiej się go zapina na mniejszym nadgarstku (czyt. kobiecym). Ja sama mam czarny i często się męczę keidy go trzeba zdjąć do mycia, ale jak kupowałam swój egzemplarz to białe były dużo droższe.
Pamiętaj też żeby kupić na alledrogo folijkę ochronną do szybki, bo jak się porysuje to zostaje wymiana całej obudowy (ale serwis w Krakowie przekłada flaczki bezproblemowo :D ). Mogę podesłać linka na PW do niemieckich folijek które pierwotnie kupowaliśmy na ebay'u.
Awatar użytkownika
sebool
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 46
Rejestracja: 05 lis 2010, 15:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć
Od dzisiaj mam Polara M400 i niestety nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym jak sprawdzić stan naładowania baterii wyrażony w %. Ma ktoś może na to jakiś sposób ? Czy też pozostaje tylko 'bateria' i ostatecznie komunikat o niskim stanie baterii ?
10 km - 52:51(2012) -> 50:22(2013) -> 50:47 (2014) -> 48:08 (2015)
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Zegarek pokazuje ze skala co 10% chyba. Nie patrz na to - odczyt stanu baterii nie jest wiarygodny.
Awatar użytkownika
tomhusky
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2015, 20:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

sebool pisze:Cześć
Od dzisiaj mam Polara M400 i niestety nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym jak sprawdzić stan naładowania baterii wyrażony w %. Ma ktoś może na to jakiś sposób ? Czy też pozostaje tylko 'bateria' i ostatecznie komunikat o niskim stanie baterii ?
Po kilku użyciach i ładowaniach poznasz już zegarek i czas pracy na baterii.
Poza tym bateria wg mnie w zupełności wystarczająca.
U mnie ostatnie ładowanie dwa tygodnie temu, od tego czasu: półtora tygodnia zegarek noszony 24/h, cztery treningi stacjonarne z HR ale bez GPS i trzy treningi na zewnątrz z HR i GPS. Zegarek dziś pokazał 10% więc przed weekendowym treningiem dopiero podłącze do kompa na synchronizację. Bieżąca synchronizacja tylko przez bluetooth do Polar Flow w telefonie aby oszczędzać baterię czyli aby zegarek nie miał cykli ładowania.

Ja za to mam inne pytanie, czy jest coś takiego jak stan pamięci zegarka? Jeżeli tak to gdzie jest informacja ile zajmują treningi i ile jeszcze się zmieści, czy zegarek sam usuwa lub co się dzieje w przypadku zapełnienia?
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

tomhusky pisze:
sebool pisze:Cześć
Od dzisiaj mam Polara M400 i niestety nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym jak sprawdzić stan naładowania baterii wyrażony w %. Ma ktoś może na to jakiś sposób ? Czy też pozostaje tylko 'bateria' i ostatecznie komunikat o niskim stanie baterii ?
Po kilku użyciach i ładowaniach poznasz już zegarek i czas pracy na baterii.
Poza tym bateria wg mnie w zupełności wystarczająca.
U mnie ostatnie ładowanie dwa tygodnie temu, od tego czasu: półtora tygodnia zegarek noszony 24/h, cztery treningi stacjonarne z HR ale bez GPS i trzy treningi na zewnątrz z HR i GPS. Zegarek dziś pokazał 10% więc przed weekendowym treningiem dopiero podłącze do kompa na synchronizację. Bieżąca synchronizacja tylko przez bluetooth do Polar Flow w telefonie aby oszczędzać baterię czyli aby zegarek nie miał cykli ładowania.

Ja za to mam inne pytanie, czy jest coś takiego jak stan pamięci zegarka? Jeżeli tak to gdzie jest informacja ile zajmują treningi i ile jeszcze się zmieści, czy zegarek sam usuwa lub co się dzieje w przypadku zapełnienia?
Zegarek posiada inteligenta pamiec, ostatnie treningi sa kasowane i nadpisywane nowymi, okolo 4 tyg jest wstanie zapamietac.
Wiec warto co 3tyg wrzucać na serwer aby te treningi ostatnie sie zachowały.

Nie da sie zapełnić pamieci w m400 ;)
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

W manualu jest napisane ile ma pamięci, tzn na ile godzin treningu z gps i chyba hrm. W tym temacie też ktoś o tym pisał. Chodzi mi po głowie liczba 100 godzin, ale nie jestem tego pewien.
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

tomhusky pisze:
Ja za to mam inne pytanie, czy jest coś takiego jak stan pamięci zegarka? Jeżeli tak to gdzie jest informacja ile zajmują treningi i ile jeszcze się zmieści, czy zegarek sam usuwa lub co się dzieje w przypadku zapełnienia?
Sprawdziłem u siebie i zegarek zapamiętuje treningi dokładnie miesiąc wstecz a także miesiąc w przód tzn. że gdybyś chciał sobie zaplanować treningi i wrzucić do zegarka to maksymalnie można zaplanować do miesiąca.
Krzysztoff
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2015, 18:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 03:25:19

Nieprzeczytany post

orientuje się ktoś czy jest możliwości zainstalowania aplikacji Polar Flow na starym androidzie 2.3.6 ?
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Krzysztoff pisze:orientuje się ktoś czy jest możliwości zainstalowania aplikacji Polar Flow na starym androidzie 2.3.6 ?
Nie, działa dopiero od Kitkata, na niższych niż 4.4 nie ma możliwości instalacji.
eni4c
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 18 sie 2015, 07:40

Nieprzeczytany post

@harlan

Zegarek pokazuje, ze w ciagu ostatniego miesiąca miałeś treningi w danym dniu- znacznik przy dacie.
Ale jak wejdziesz w te treningi to tam już nie ma danych.
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

eni4c pisze:@harlan

Zegarek pokazuje, ze w ciagu ostatniego miesiąca miałeś treningi w danym dniu- znacznik przy dacie.
Ale jak wejdziesz w te treningi to tam już nie ma danych.
Ponownie sprawdziłem, zegarek pokazuje treningi łącznie z danymi. Być może formatowałeś zegarek i Ci usunęło dane tych treningów.
Dariush
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 23 kwie 2014, 12:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kilka stron wstecz pisałem o problemie z paskiem HR (strasznie skakało tętno od 30 do 230 bpm) do zegarka zakupionego w Decathlonie. Najpierw był telefon do sport consulting, ale powiedziano mi, że jak zegarek nie zakupiony u nich to reklamować w sklepie gdzie był kupiony. Może ja nie umiałem rozmawiać, może konsultant miał zły dzień. Później telefon do Decathlonu tu konsultant kazał mi się udać do sklepu stacjonarnego (do najbliższego mam 70km) albo wysłać całość (pasek, zegarek i całą resztę) do nich to rozpatrzą reklamację. Odpuściłem na razie sprawę, bo zegarek byłmi jeszcze potrzebny przez kilka tygodni. Po zakończeniu sezonu jeszcze raz uderzam do decathlonu, tym razem mailowo, z wyjaśnieniem sytuacji i załącznikiem w postaci wykresów tętna z polar flow. Reklamacja rozstrzygnięta na moją korzyść i tylko zapytanie czy chcę zwrot kasy czy nowy zegarek. Wybrałem tą drugą opcje. Przysłali kuriera, zegarek zabrany w piątek, dziś przyszła nowa sztuka. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z rozwiązania sytuacji i tylko mam nadzieję, że nowy zestaw nie będzie warował po dwóch miesiącach jak poprzedni.
Tu kiedyś był link do bloga i komentarzy :)
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dariush pisze:Kilka stron wstecz pisałem o problemie z paskiem HR (strasznie skakało tętno od 30 do 230 bpm) do zegarka zakupionego w Decathlonie. Najpierw był telefon do sport consulting, ale powiedziano mi, że jak zegarek nie zakupiony u nich to reklamować w sklepie gdzie był kupiony. Może ja nie umiałem rozmawiać, może konsultant miał zły dzień. Później telefon do Decathlonu tu konsultant kazał mi się udać do sklepu stacjonarnego (do najbliższego mam 70km) albo wysłać całość (pasek, zegarek i całą resztę) do nich to rozpatrzą reklamację. Odpuściłem na razie sprawę, bo zegarek byłmi jeszcze potrzebny przez kilka tygodni. Po zakończeniu sezonu jeszcze raz uderzam do decathlonu, tym razem mailowo, z wyjaśnieniem sytuacji i załącznikiem w postaci wykresów tętna z polar flow. Reklamacja rozstrzygnięta na moją korzyść i tylko zapytanie czy chcę zwrot kasy czy nowy zegarek. Wybrałem tą drugą opcje. Przysłali kuriera, zegarek zabrany w piątek, dziś przyszła nowa sztuka. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z rozwiązania sytuacji i tylko mam nadzieję, że nowy zestaw nie będzie warował po dwóch miesiącach jak poprzedni.
Tak tylko zapytam kontrolnie, odpinasz kostkę z pulsometrem od paska kiedy kończysz trening oczywiście?
Pytam, bo był już jeden użytkownik w tym wątku, który tego nie robił i dziwił się, że bateria szybko pada a właśnie takie skakanie w pomiarze pulsu występuje w przypadku słabego napięcia batki.
Dariush
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 23 kwie 2014, 12:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kostka zawsze odpinana po zakończeniu treningu :)
Tu kiedyś był link do bloga i komentarzy :)
ODPOWIEDZ