Dzienny Jadłospis Biegacza

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Beztłuszczowe masło orzechowe? Ja nic takiego nie pisałem.
New Balance but biegowy
Zbigniew94
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 936
Rejestracja: 16 cze 2015, 15:59
Życiówka na 10k: 34'08
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ja kupuje masło 90% orzechów.

Na obiad wcinałem kaszę jęczmienną, sos do dań chińskich, warzywa na patelnie, 1 plasterek sera topionego i wuala ;)
1000 2;42'83
1500 m 4;17'59
3000 m 9'44
5000 m 16;49
10000 34'08
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Taki śmietnik trochę...
amatorbiegacz
Wyga
Wyga
Posty: 99
Rejestracja: 10 maja 2015, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A taki shake na godzine przed snem jest ok?
250g twarogu chudego,100g jogurtu nat,100-150g truskawek?
+ 5ml oleju lnianego
Awatar użytkownika
biegowyninja
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 09 lip 2014, 14:19
Życiówka na 10k: 47:03
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Trochę to pytanie o światopogląd, a nie powinno się, ale...

...to jest zamist kolacji, czy po kolacji? A przed tym podejmujesz jakiś wysiłek fizyczny? Generalnie, jaki jest powód, że chcesz przyjąć taką dawkę krowiego białka?

Co do samych truskawek, to też kwestia mogąca być drażliwą.

Bo czy te truskawki teraz to kwestia sezonu, czy przez większość roku mrożona norma? I czy one pryskane były, czy aby nie? A czym?

:D
amatorbiegacz
Wyga
Wyga
Posty: 99
Rejestracja: 10 maja 2015, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To zalezy od dnia czasem przed tym shakiem ponad godzine trenuje silowo na silownia a czasem biegam 40min cardio a w innym dniu mam dzien beztreningowy. Bialka musze dostarczyc dziennie 170g takze trzeba w jakis sposob je podbijac a ze w twarogu jest go az w kostce 45g to go spozywam. Truskawki mam od siebie z dzialki takze spokojnie. Bardziej podchodze do tego tak czy taki shake powoduje np odkladanie sie tkanki tluszczowej czy raczej jak najbardziej na redukcji jest ok? Dodam ze moj bf raczej jest niski cos ala 12% (waga 87kg)
Awatar użytkownika
FilipO
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 602
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:27
Życiówka na 10k: 38:15
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

amatorbiegacz pisze:To zalezy od dnia czasem przed tym shakiem ponad godzine trenuje silowo na silownia a czasem biegam 40min cardio a w innym dniu mam dzien beztreningowy. Bialka musze dostarczyc dziennie 170g takze trzeba w jakis sposob je podbijac a ze w twarogu jest go az w kostce 45g to go spozywam. Truskawki mam od siebie z dzialki takze spokojnie. Bardziej podchodze do tego tak czy taki shake powoduje np odkladanie sie tkanki tluszczowej czy raczej jak najbardziej na redukcji jest ok? Dodam ze moj bf raczej jest niski cos ala 12% (waga 87kg)
1. Nie potrzebujesz aż tyle białka. 2g/kg masy ciała to w sumie całkiem sporo, ale to też Twój wybór. Pamiętaj tylko żeby w ciągu dnia nie zabrakło w diecie warzyw i owoców.
2. Jeśli smakuje Tobie to przed snem, to tak jedz. Twaróg polecany jest przez kulturystów bo posiada kazeinę czyli białko, które się wolno wchłania.
3. Nie jedzenie owoców w drugiej części dnia/wieczorem też powoli odchodzi do lamusa, więc spokojnie te truskawki można jeść przed snem. Tym bardziej że posiłek dość zbilansowany.
4. Co do odkładania tkanki tłuszczowej... Głupie pytanie ;). Jak będziesz jadł więcej niż potrzebujesz w ciągu dnia, to będzie się Tobie odkładać zawsze - niezależnie od tego jak zdrowy byłby ten ostatni posiłek. Jeśli natomiast masz odpowiednio ułożoną kaloryczność diety, to kolacja nie odłoży się w postaci tkanki tłuszczowej. Ogólnie na noc nie ma się co obiadać, ale też nie można przesadzać w drugą stronę - nie ma chyba gorszej rzeczy niż męczenie się w nocy z głodem/budzenie się myśląc tylko o zawartości lodówki.
Obecnie: wieczny kontuzjusz.
Stare dzieje i rekordy życiowe:
5km - 18min 32s - rok '13
10km - 38min 14s - rok 13'
amatorbiegacz
Wyga
Wyga
Posty: 99
Rejestracja: 10 maja 2015, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dokladnie jest to calkiem sporo ale ze wiekszy nacisk w sporcie przykladam do sportu silowego to staram sie te 2g bialka dostarczac
Mogłbym przezucic tego shake na godziny wczesniejsze ale jakos sie tak przyzwyczailem ze pije go wieczorem akurat w tym okresie z truskawkami
Na innym forum pare osob wciska mi swoja starej daty teorie ze owoce to tylko i wylacznie rano gdyz sa wtedy najbardziej potrzebne a w godzinach wieczornych odklada sie fruktoza z owocow itd w co osobiscie nie chce mi sie wierzyc bo bardziej wierze w teorie makroskladnikow w bilansie dziennym niz nie jedzeniu owocow bo za duzo uzupelnie glikogen
amatorbiegacz
Wyga
Wyga
Posty: 99
Rejestracja: 10 maja 2015, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zapytam tez co sadzicie o mleku w diecie sportowca? Raz pisza ze nie ma to wplywu na redukcje raz ze zakaz picia mleka w tym okresie i juz sam nie wiem kogo sluchac?

Sa tez mleka 2% lub 0% ale sadze ze czym mniej % ma mleko tym bardziej jest przetwarzane. Generalnie mleka chce uzywac do robienia budyniu smakowego zeby stosowac je zamiast slodyczy ;P
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zamiast słodyczy to owoce jedz ile wejdzie, a nie mąkę (budyń).
Zamiast mleka od krowy/kozy możesz zawsze użyć "mleko" roślinne (samemu robi się je super łatwo), i problem z głowy.
amatorbiegacz
Wyga
Wyga
Posty: 99
Rejestracja: 10 maja 2015, 16:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

czyli cos ala mleko sojowe?

lubie slodycze i dlatego mniejszym zlem chociaz nie az tak dobrym jak czekolada itd jest dla mnie budyn :)
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sojowe... Sojowe. Czemu od razu sojowe :-D
Kokosowe z wiórków z kokosa, owsiane z płatków owsianych, migdałowe z migdałów - co sobie wymarzysz, do wyboru do koloru.
Przepisy w Google dostępne od ręki.
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mleko samo w sobie jest źródłem laktozy - czyli cukru. jak ktoś nie ma z tym problemów to czemu sie powstrzymywać.

a inne mleka, to najlepiej robić w domu. mnie przeraża skład tych mlek sojowych, migdałowych dostępnych w sklepie. dowalone jest full różnych dziwnych rzeczy.
Aniad1312
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4291
Rejestracja: 18 kwie 2010, 21:03

Nieprzeczytany post

A w rossmanie można kupić mleko, którego skład nie jest chyba taki zły....
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W większości sklepów można kupić mleko
ODPOWIEDZ