Suunto Ambit 2 Black - mini recenzja:)

Wilbeer
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 07 maja 2011, 10:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@hqvkamil

właśnie o to chodzi w tym pomyśle.... żeby z movescount się automatycznie przerzucał trening na strave (lub na trainingpeaks bo chyba tez można) a z tamtąd za pośrednictwem tapiriik (ręcznie lub automatycznie za 2$/rok) trening lądował w endomondo + ewentualnie jako pliczek w dropboxie.

W teorii wydaje mi się że powinno działać, w praktyce okaże się za 2-3 dni bo jeszcze nie dostałem swojego ambita.

EDIT: @no-login nasze posty się mineły :)
New Balance but biegowy
RP35
Wyga
Wyga
Posty: 144
Rejestracja: 06 paź 2014, 16:35

Nieprzeczytany post

Ostatnio mam dziwne problemy ze swoim paskiem HR Suunto , zaznaczam że bateria wymieniona na nową , a zegarek nie zawsze widzi paska hr ( na starej baterii 4 miesięcznej i na nowej te same objawy ) , czasami za drugim razem się połączy, a czasami nie, nawet podczas odczytu tętna potrafi zgubić połączenie, a nawet widać że to tętno nie jest płynnie monitorowane ( są kilkusekundowe opóźnienia ). Kolejna rzecz to na początku treningu ( pasek nawilżony wodą ) potrafi pokazywać kosmiczne tętno np 170 i nagle spada do 140- 150 przy spokojnym truchcie np. 4:46 do 5:00 min/km, powiedzmy że normuje się to po kilku minutach. Jakieś pomysły, miał ktoś podobne problemy ?
Awatar użytkownika
spietrza
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 27 cze 2014, 11:09
Życiówka na 10k: 48:50
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Miałem identyczny problem. Pasek wraz z zegarkiem pojechał w zeszłym tygodniu do Finlandii. Właśnie dzisiaj otrzymałem i wyszło że wymienili mi w pasku czujnik ( kółko ) plus zegarek także wymieniono.
Ja używałem płynu do usg jak i śliny i objawy miałem że albo się łączył ale nie pokazywał tętna lub skakał z 130 na 170 czy 220.

Jeśli masz na gwarancji po prostu napisz do serwisu. Najpierw u mnie studiowali wyniki tętna z movescount a później wyszło że trzeba wysłać. Wszystko zamknęło się 2 tygodniach.
Triathlon to moje hobby
hqvkamil
Wyga
Wyga
Posty: 145
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieszczady

Nieprzeczytany post

Dziś do mnie dotarł zegarek z serwisu. :hej:
Profil Endomondo
Profil Strava


#bieganie #plywanie #szosa #skyrunning #ultrabiegi FAN!
Awatar użytkownika
no-login
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2013, 12:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szybko poszło :). Napisali co padło?
foxmen
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2013, 13:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wałbrzych

Nieprzeczytany post

Miałem ten problem w A3. Trzeba wejść w menu serwisowe i wyłączyć zegarek.[/quote]


Czyli masz na myśli reset gps, bo tak zrobiłem.[/quote]

Nie. Trzeba w menu serwisowym wyłączyć całkowice zegarek. Zobacz też czy masz włączony FusedAlti. U mnie był wyłączony a po resecie zegarka jest włączony z "automatu."[/quote]


heh mam to samo. Przy zdobywaniu korony Sudetów przekłamanie w granicach 100-200. Wyłączyłem zegarek i zobaczymy czy pomoże. Jaka jest dopuszczalna tolerancja w m przy pomiarach wysokości?
hqvkamil
Wyga
Wyga
Posty: 145
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieszczady

Nieprzeczytany post

no-login pisze:Szybko poszło :). Napisali co padło?
1. Service module exchange
2. Ambit strap screw/nut change

:ble:
Profil Endomondo
Profil Strava


#bieganie #plywanie #szosa #skyrunning #ultrabiegi FAN!
Wilbeer
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 07 maja 2011, 10:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dwa szybkie pytania:

1) Jak jestem w trakcie treningu i bateria siada, to kiedy i jak zegarek informuję o tym fakcie. (Przy ilu % i jak - sygnał jakiś pewnie)?
2) Jak niestety bateria siądzie ostatecznie to czy trening zostanie do tego momentu zapisany czy też tracimy go w całości ?


edit:

ad 1) Znalazłem w instrukcji:
"Poziom naładowania akumulatora jest sygnalizowany odpowiednią ikoną. Kiedy poziom naładowania spadnie poniżej 10%, ikona akumulatorka będzie migać przez pół minuty. Kiedy poziom naładowania spadnie poniżej 2%, ikona akumulatorka będzie migać bez przerwy."
Czyli jednak nie "pika" ? :)


ad 2)
Ktoś pomoże ?
Pawel_W
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 02 sty 2014, 11:17
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wieliczka / Kokotów
Kontakt:

Nieprzeczytany post

zostanie automatycznie zapisany (pojawi Ci się "saving exercise" tak jak w wypadku przytrzymania przycisku stop)
RP35
Wyga
Wyga
Posty: 144
Rejestracja: 06 paź 2014, 16:35

Nieprzeczytany post

Dokładnie jak poprzednik napisał, trening zostanie zapisany z sygnałem dźwiękowym i komunikat "Please recharge" i dodatkowo włączy się automatyczna blokada przycisków której nie wyłączysz póki nie naładujesz zegarka i jedyne co będziesz widział to data, aktualna godzina no i stan baterii równy 0% :) .( ogólnie było by to trochę dziwne jakby producent takiej opcji nie zastosował ;] )
hqvkamil
Wyga
Wyga
Posty: 145
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieszczady

Nieprzeczytany post

Jakie macie wgrana ciekawe aplikacje w swoim ambicie? jest tego od groma. :P :bum:
Profil Endomondo
Profil Strava


#bieganie #plywanie #szosa #skyrunning #ultrabiegi FAN!
Awatar użytkownika
no-login
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2013, 12:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ghost runner, czasami jakieś interwały
roberp1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 08 lut 2015, 12:01
Życiówka na 10k: 40:00
Życiówka w maratonie: 3:52

Nieprzeczytany post

Cześć,

Czy ktoś może ma na zbyciu pasek HR do Ambit 2 ?
Kupie z chęcią, oferty proszę na PW.
Pozdrawiam
Robert
andzrej
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 25 cze 2014, 07:34
Życiówka na 10k: 51:11
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chciałbym podziękować za info odnośnie serwisu tapiirik. Długo szukałem możliwości połączenia suunto z endomondo i w końcu jest :)
manfred
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 594
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

andzrej pisze:Chciałbym podziękować za info odnośnie serwisu tapiirik. Długo szukałem możliwości połączenia suunto z endomondo i w końcu jest :)
A pod względem funkcjonalności jak oceniasz tapiirik z movescount?
ODPOWIEDZ