Polar M400

Awatar użytkownika
smoła
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 541
Rejestracja: 13 lut 2014, 23:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W jednym ze sklepów internetowych jest już w przedsprzedaży po 590 zł w wersji HR (chyba że byka strzelili). I ceny V800 poleciały w dół.
Obrazek
New Balance but biegowy
marcin.brynda
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

smoła pisze:W jednym ze sklepów internetowych jest już w przedsprzedaży po 590 zł w wersji HR (chyba że byka strzelili). I ceny V800 poleciały w dół.
Raczej byka strzelili. Co do V800 to można zaobserować spadek ceny. Powodem tego chyba jest właśnie wprowadzany M400 oraz Garmin 920 :usmiech:
eldo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2014, 17:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chciałbym aby służył do biegania ,ewentualnie rower. Czy ma problem z oprogramowaniem,bo słyszałem ,ze polary nie za bardzo tym oprogramowaniem.Jakie ma funkcje które są nieprzydatne a czego mu brakuje? Aha i czy on jest z pulsometrem?
Wyczytałem tyle funkcji ,że trudno uwierzyć w tą cenę.
Awatar użytkownika
banan85
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wielkopolska

Nieprzeczytany post

smoła pisze:W jednym ze sklepów internetowych jest już w przedsprzedaży po 590 zł w wersji HR (chyba że byka strzelili). I ceny V800 poleciały w dół.

w jakim sklepie takego byka strzelili?
marcin.brynda
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

eldo pisze:Chciałbym aby służył do biegania ,ewentualnie rower. Czy ma problem z oprogramowaniem,bo słyszałem ,ze polary nie za bardzo tym oprogramowaniem.Jakie ma funkcje które są nieprzydatne a czego mu brakuje? Aha i czy on jest z pulsometrem?
Wyczytałem tyle funkcji ,że trudno uwierzyć w tą cenę.
Ten model to jest wyłącznie model biegowy (funkcji rowerowych brak) i ogólnie jest on dla zaawansowanych biegaczy. Nie mniej jednak bardzo go polecam również początkującym biegaczom. Jeśli chodzi o oprogramowanie to nie korzystałem z internetowego serwisu (nie mam podstawki flowlink). Można wszystko ręcznie ustawić i z tym nigdy nie miałem kłopotu. Nigdy nie zawieszał się czy wyłączał. Co do funkcji to uprzedzę, że ten model nie ma wbudowanego GPSa. Jeśli masz zamiar biegać i chcesz mieć pomiar tempa/prędkości oraz dysansu to masz możliwość zakupienia oddzielnie sesora GPS G1 (mocowanego na ramię za pomocą paska na rzep) lub sensora Footpod S1 (wplatywany w sznurówki). Ja korzystam i trenuję z sensorem na bucie. Wygląda na dość duży, ale podczas biegu go nawet się nie odczuwa. Co do funkcji to możesz tutaj wszystko dowiedzieć się o nim na stronie Polara: http://www.polar.com/pl/produkty/popraw ... ort/rs300x

Teraz trochę opiszę funkcje treningowe. Możesz sobie ustawić strefy tętna w jakich chcesz przebywać i każde przekroczenie w dolnej czy górnej granicy jest sygnalizowane alarmem dźwiękowym (jak dla mnie jak biegam bez muzyki i innych pierdół to jest w miarę głośny). Możesz też dodawać treningi na dane tempo/prędkość, które też są sygnalizowane dźwiękiem. Dla mnie akurat dla osoby trenującej pod wyniki to bardzo istotna funkcja ponieważ przynajmniej wiem czy biegnę za wolno czy za szybko i mam treningi zrobione pod zawody czy spokojne wybiegania czy interwały. Co do treningów interwałowych to również możesz ustawić np. jednocześnie odcinki szybkie i wolne z tempem/prędkością. Np. odcinek interwałowy szybki możesz ustawić odpowiedni dystans (np. 1 km) i biec tempem 4:30 min/km i po ukończeniu tego odcinka będzie sygnalizacja dźwiękowa i przechodzisz wówczas do wolnego odcinka interwałowego (np. 1 km) i biec tempem 6:30 min/km i po ukończeniu tego odcinka będzie sygnalizacja dźwiękowa i tak w kółko aż skończysz trening interwałowy. Co do dokładności tego sensora na bucie to zaznaczę, że nie działa on na zasadzie GPSa. Sygnał gubi jeśli jest już słaba bateria. W przypadku pomiaru na atestowanej trasie to pokazywał trochę więcej (2% błędu), ale to jest też kwestia kalibracji pulsometru z sensorem. Najlepiej kalibrować go na 400 metrowej bieżni. Jeśli chodzi o pomiar tętna to jest bardzo dokładny. Nigdy nie miałem z tym problemu. Jeśli coś jeszcze Ciebie interesuje to pytaj śmiało a postaram się pomóc.

Popatrz również na allegro używanych modeli ale z GPS lub z sensorem S1. Trochę pomogę już w tej kwestii:
http://allegro.pl/zegarek-pulsometr-pol ... 99030.html
http://allegro.pl/pulsometr-polar-rs300 ... 88924.html

Jak jesteś na niego chętny to często oglądaj aukcje na allegro.
eldo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2014, 17:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję bardzo za pomoc, udzieliłeś istotnych dla mnie informacji :hej: .
Michu
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 40
Rejestracja: 10 kwie 2014, 09:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tez znalazłam sklep z ceną 590. Napisane jest, że będzie dostępny za 4 dni. Trochę kusi bo to niby wersja hr.
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

marcin.brynda pisze:Co do funkcji to uprzedzę, że ten model nie ma wbudowanego GPSa. Jeśli masz zamiar biegać i chcesz mieć pomiar tempa/prędkości oraz dysansu to masz możliwość zakupienia oddzielnie sesora GPS G1.....
O jakim modelu mówisz? Cały czas o M400 :niewiem:
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8734
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Polar M400 ma GPS, rozmowa zboczyła od głównego wątku i ta wypowiedź dotyczyła Polar RS300X ;)
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Adam C.
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2014, 23:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Używa już ktoś M400 jak tam wrażenia ? Warto kupić M400 czy lepiej dopłacić do V800 ?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8734
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja osobiście zdecydowałem się na V800 głównie dlatego, że:
- współpracuje on z Polar Bluetooth Smart Stride Sensor (Footpod)
- czasami śmigam na rowerze ponad 8h
- chodzę na basen

Być może do samego biegania wybrałbym M400.

Musisz sam podjąć decyzję w zależności od potrzeb.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Filip94
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 16 lip 2013, 23:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy M400 ma możliwość ustawienia treningu interwałowego ?
marcin.brynda
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Filip94 pisze:Czy M400 ma możliwość ustawienia treningu interwałowego ?
Wg strony www.polarm400.com/pl i wiele wpisów ta funkcja ma być w tym zegarku. Oby szybko wyszedł na rynek to w grudniu okaże się czy jest wart swojej ceny :)
lucpo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 19 sty 2014, 21:55
Życiówka na 10k: 49:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Filip94 pisze:Czy M400 ma możliwość ustawienia treningu interwałowego ?
Ma tylko nie wiem czy już jest możliwość ustawienie tempa jako cel. Dzisiaj kupiłem:mrgreen:, więc mogę sprawdzić.
Filip94
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 16 lip 2013, 23:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

lucpo pisze:
Filip94 pisze:Czy M400 ma możliwość ustawienia treningu interwałowego ?
Ma tylko nie wiem czy już jest możliwość ustawienie tempa jako cel. Dzisiaj kupiłem:mrgreen:, więc mogę sprawdzić.
Byłoby fajnie jakbyś sprawdził. Bo zegarek fajny i za fajną cenę.
ODPOWIEDZ