Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

MarcinK_k
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 02 cze 2012, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pytanie czy z polarem jest szansa eksportu plików do innych dzienników ? [/quote]

Tak, jest taka opcja, można wyeksportować trening w całości w rozszerzeniu TCX lub samą trasę w formacie GPX
Pliki są wczytywane np przez SportTracs 3.1 i Endomondo. Pliki są dosyć duże bo 15km trening zajmuje ok 2,5 MB.
W tekście napisałem że ta opcja nie został jeszcze uruchomią, moje przeoczenie
rockduck pisze:pytanie drugie które być może rozwiąze pierwsze

czy na polar flow mozna dodawac treningi recznie

przykladowo 60 min treningu siłowego ?
czy to co dodam do dziennika musi pochodzic z zegarka ?
Generalnie tak, co prawda można dodać trening (Training target) z wsteczną datą ale taki trening będzie wyświetlany jako nie wykonany i nie będzie brany pod uwagę w statystykach i podsumowaniu
New Balance but biegowy
MarcinK_k
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 02 cze 2012, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ten fragment tekstu,...

Jeżeli błąd pomiarowy tempa i dystansu jest na poziomie ok. 2% to jest to dyskwalifikujące dla tego typu urządzenia. Rozumiem, że na maratonie to plus/minus bląd ok. 800 metrów.
Wg V800 na Maratonie Warszawskim przebiegłem 42,87 km czyli o 1,6% więcej niż nominalny dystans. Bardziej od dokładności dystansu odczuwalne jest "falujące" tempo, mimo równego biegu odchylenia wskazań na zegarku potrafią być mylące. Na pewno stabilniejsze wskazania oferuje pomiar z wykorzystaniem footpoda.
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Zegarek przechodzi w tryb uśpienia kiedy odstawiamy go np na dłuższy czas po treningu?
MarcinK_k
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 02 cze 2012, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie ma trybu uśpienia, poza trybem treningu na ekranie jest widoczna aktualna godzina i data. Przy codziennym noszeniu zegarek "w tle" rejestruje dzienną aktywność i wylicza spalone kalorie. W każdej chwili można uruchomić trening o ile bateria jest naładowana powyżej 10%
Adam C.
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2014, 23:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

MarcinK_k pisze:Nie ma trybu uśpienia, poza trybem treningu na ekranie jest widoczna aktualna godzina i data. Przy codziennym noszeniu zegarek "w tle" rejestruje dzienną aktywność i wylicza spalone kalorie. W każdej chwili można uruchomić trening o ile bateria jest naładowana powyżej 10%
A jeśli chodzi o powyższe rejestrowanie codziennej aktywności to trzeba włączyć jakąś funkcje w zegarku czy po prostu założyć na rękę i tyle ?
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam C. pisze:A jeśli chodzi o powyższe rejestrowanie codziennej aktywności to trzeba włączyć jakąś funkcje w zegarku czy po prostu założyć na rękę i tyle ?
Założyć na rękę i tyle.
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Jeszcze jedno pytanie :)

A mianowicie czy to normalne że jak rozpoczne trening to kalibracja wysokosciomierza trwa przez jakiś czas od rozpoczęcia?

Czy to okres nauki i po jakimś czasie będzie rozpoznawal?
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rockduck pisze:Jeszcze jedno pytanie :)

A mianowicie czy to normalne że jak rozpoczne trening to kalibracja wysokosciomierza trwa przez jakiś czas od rozpoczęcia?

Czy to okres nauki i po jakimś czasie będzie rozpoznawal?
Odpowiedź na to pytanie na pewno jest w instrukcji. Z tego co pamiętam kalibrujesz albo poprzez ręczne wpisanie wartości w miejscu w którym obecnie jest zegarek (dokonuje się tego w trybie przed treningowym) np. jesteś nad morzem na plaży ;-) albo w jakimś punkcie oznaczonym wysokością n.p.m. Jeśli tego nie zrobisz to robi się to właśnie automatem przy pomocy barometru, ten pierwszy sposób jest zalecany i dokładniejszy.

http://www.polar.com/e_manuals/V800/Pol ... res|_____2
MarcinK_k
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 02 cze 2012, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam C. pisze:
A jeśli chodzi o powyższe rejestrowanie codziennej aktywności to trzeba włączyć jakąś funkcje w zegarku czy po prostu założyć na rękę i tyle ?
wystarczy założyć, nie trzeba nic włączać
Awatar użytkownika
smoła
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 541
Rejestracja: 13 lut 2014, 23:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy sensor biegowy trzeba kalibrować osobno do bieżni elektrycznej? Bo mi po dzisiejszym bieganiu cuda wyszły, chyba że bieżnia kłamie co do pokonanego dystansu. Różnica 300m przy wskazaniu bieżni 5,9km
Obrazek
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

smoła pisze:Czy sensor biegowy trzeba kalibrować osobno do bieżni elektrycznej? Bo mi po dzisiejszym bieganiu cuda wyszły, chyba że bieżnia kłamie co do pokonanego dystansu. Różnica 300m przy wskazaniu bieżni 5,9km
Bieżnie elektryczną też się kalibruje w większości klubów fitness maja to gdzieś.
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

ja po 3 dniach użytkowania jestem bardzo zadowolony z mojego V800 :hej: fajna rzecz, trochę świeżości po 3 latach z Suunto

na plus (względem poprzednich zegarków):

1. świetne podsumowania treningów
2. opcja tapnięcia
3. ekran to klasa sama w sobie, praktycznie pod każdym kątem widać bardzo dobrze

z wysokościomierzem już się dogadałem, nawet nie musze go kalibrować, dzisiaj na Mogielicy (1170 m npm) pokazywał 1172m
pasek na początku mnie trochę uwierał w rękę, ale już się ułożył



szkoda tylko, że nie da się Polara wyłączyć, tudzież nie przechodzi on w jakiś stan uśpienia
generalnie nie nosze go normalnie w ciągu dnia.
no i duży minus jak dla mnie to nie pokazywanie ile procent ma bateria ( chyba, że nie umiem tego włączyć)
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rockduck pisze:no i duży minus jak dla mnie to nie pokazywanie ile procent ma bateria ( chyba, że nie umiem tego włączyć)
jak zostaje ok 20-25% to pokazuje się wskaźnik ile baterii zostało, przy 10% pokazuje się przy wskaźniku dodatkowo liczba 10% 9% itd, jak już się pokaże ta liczba (np 10%) to się nie da włączyć treningu ze względu na zbyt małą pojemność baterii
36:20 1:19:45 2:53:10
Awatar użytkownika
smoła
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 541
Rejestracja: 13 lut 2014, 23:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rockduck pisze: no i duży minus jak dla mnie to nie pokazywanie ile procent ma bateria ( chyba, że nie umiem tego włączyć)
Zawsze możesz wywołać recovery status poprzez tapnięcie w ekran podczas wyświetlania godziny, następnie wyświetli się calories today. Przy powrocie do wyświetlania godziny ukaże się poziom naładowania baterii.
Obrazek
Awatar użytkownika
SportKonsulting
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 15 cze 2012, 11:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Poniżej odpowiadam na kilka pytań:
- stan baterii jest wyświetlany zawsze po powrocie do trybu wyświetlania czasu, można zatem stuknąć w ekran lub wejść i wyjść z menu;
- wysokość startowa na podstawie GPS kalibruje się dłużej niż samo złapanie sygnału, gdyż wymaga dostępności większej liczby satelitów (6 - wysokość, 4 - prędkość i dystans);
- sensor biegowy warto skalibrować do bieżni elektrycznej, gdyż sensor działa na zasadzie akcelerometru. Podczas biegania po "normalnym" gruncie noga z sensorem w fazie pauzy stoi, natomiast w trakcie biegu po bieżni el. porusza się (jedzie do tyłu), co może powodować powstawania błędu w pomiarze;
- dystans na maratonach większości osób wychodzi większy niż 42.195m. Wynika to z tego, iż nie biegną po optymalnej linii (ścinanie zakrętów etc.), po której atestowany jest dystans.
ODPOWIEDZ