Najgorszy dystans 800m...

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13509
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

adam1adam pisze:S.Coe twierdzi ze nie mozna biegac tego dystansu nie bedac przygotowanym
"W 80% biegniesz bez wystarczajacej ilosci tlenu-ale ja lubie ten stan killing zone"
40%
New Balance but biegowy
Runner11
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 928
Rejestracja: 08 sie 2011, 17:25
Życiówka na 10k: 34:29
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mateusz Listek pisze:dziś 8 km po 3;48/km
Na jakim %hrMax biegasz ?
Runner11
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 928
Rejestracja: 08 sie 2011, 17:25
Życiówka na 10k: 34:29
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No jak poszło Buki ?

Ja kończe roztrenowanie i od poniedziałku zaczynam przygotowania do nowego sezonu :)
PS: Zrobiłem diete oczyszczającą polegającą na minimalnym jedzeniu i tylko warzywa/owoce i czuje się świetnie teraz, polecam. Dzisiaj już zaczynam wprowadzać lekkie produkty
Dancik
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 29 mar 2014, 09:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jakie treningi robicie w okresie startowym? Jakie tempo biegacie ?
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13509
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Runner11 pisze:No jak poszło Buki ?
Chyba źle...

Runner, co to za lekkie produkty?
Runner11
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 928
Rejestracja: 08 sie 2011, 17:25
Życiówka na 10k: 34:29
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Lekkie nie jestem dietetykiem po prostu takie które nie ciążą :bum:
Dzisiaj zjadłem do tej pory tylko miseczke fasolki szparagowej i kromke chleba razowego, no a niedlugo zamierzam zjesc zupe warzywną pierwszy normalny posiłek od środy
Jakie treningi robicie w okresie startowym? Jakie tempo biegacie ?
Nie robimy bo już po sezonie :P
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13509
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Dancik pisze:Jakie treningi robicie w okresie startowym? Jakie tempo biegacie ?
Teraz zacząłem przygotowywać wszystkich do 3000-5000-5km i crossów jesiennych.
sKINOL
Wyga
Wyga
Posty: 135
Rejestracja: 23 sie 2012, 13:55
Życiówka na 10k: 37:56
Życiówka w maratonie: 3:00:59

Nieprzeczytany post

Te crossy i 5000m to szalenie interesujacy temat dla mnie bo do tego sie wlasnie przygotowuje.Mozesz sie tu podzielic metodyka pracy czy w innym watku? Wczoraj robilem 2x1k po 3'40" z 4' przerwy+5x30" w 3'20" na 2' przerwy+2x1K jak na poczatku.Startuje z poziomu 19'19" na 5K w crossie i chcialbym zejsc ponizej 19'.niestety z przyczyn niezaleznych trening robiony na biezni mechanicznej wiec realnie musze dodawac sobie pozniej 10'.Czyli jak biegam po 3'30" na biezni to w realu wyjdzie 3'40" na km.
Awatar użytkownika
toxic
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 12 lis 2011, 08:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Runner, a ta dieta oczyszczająca w jakimś konkretnym celu, miałeś z czymś problemy ? Czujesz się lepiej tzn. co ? Nie masz parcia na jedzenie, dobrze sypiasz, jesteś pełny energii? Ile dni jadłeś minimum(i konkretnie te minimum to tylko warzywa? bo jeżeli tak to musiało Ci strasznie mało kcal na dzień wychodzić, a mówisz, że czujesz się świetnie...)? Słyszałem, że jednodniowe głodówki i potem wprowadzanie produktów powoli potrafią zdziałać więcej niż by się wydawało ale przez kilka dni głodówka to przegięcie pały, więcej strat niż korzyści.
"Niesamowite, jak mało wiesz o grze, w którą grasz całe życie."
Runner11
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 928
Rejestracja: 08 sie 2011, 17:25
Życiówka na 10k: 34:29
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

toxic pisze:Runner, a ta dieta oczyszczająca w jakimś konkretnym celu, miałeś z czymś problemy ? Czujesz się lepiej tzn. co ? Nie masz parcia na jedzenie, dobrze sypiasz, jesteś pełny energii? Ile dni jadłeś minimum(i konkretnie te minimum to tylko warzywa? bo jeżeli tak to musiało Ci strasznie mało kcal na dzień wychodzić, a mówisz, że czujesz się świetnie...)? Słyszałem, że jednodniowe głodówki i potem wprowadzanie produktów powoli potrafią zdziałać więcej niż by się wydawało ale przez kilka dni głodówka to przegięcie pały, więcej strat niż korzyści.
Miałem tygodniowe roztrenowanie więc postanowiłem także pomóc sobie od środka - przeczyścić cały organizm. Czuje się lepiej tzn. czuje się świeżo, nie potrzebuje pić kawy, nie czuje się ospale i ociążale jak to zwykle miałem.
Wstawałem piłem 0,5l wody z cytryną, potem po 2h jadłem kilka owoców przeważnie jabłka. Na obiad jadłem jakieś surówki typu marchew/jabłko i popijałem sokiem z pomidorów, a kolacja to np. fasolka szparagowa i troche czosnku :-D no i przez cały dzień piłem dużo wody i podjadałem jakiś owoc typu brzoskwinia. Tak na pewno miałem deficyt kalorii bo robiłem jeszcze treningi raz 70minut raz 55 wolnego człapania na tłuszczach.
Dlaczego więcej strat ? Nie zauważyłem żadnych. Do plusów mogę jeszcze dodać, że nie mam takiego parcia na jedzenie jak przedtem kiedy dopiero o 19 zaczynałem uczte i jadłem dużo i ciężko wieczorem teraz tego nie potrzebuje. Co więcej nie chce mi się wcale jeść ale muszę się zmusić bo trzeba mieć paliwo do biegania. Pierwszy dzień był najgorszy chciało mi się jeść szczególnie jak domownicy jedli obiad. Ślinka ciekła, trzeba przeboleć. Polecam gorąco
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13509
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

sKINOL pisze:Te crossy i 5000m to szalenie interesujacy temat dla mnie bo do tego sie wlasnie przygotowuje.Mozesz sie tu podzielic metodyka pracy czy w innym watku? Wczoraj robilem 2x1k po 3'40" z 4' przerwy+5x30" w 3'20" na 2' przerwy+2x1K jak na poczatku.Startuje z poziomu 19'19" na 5K w crossie i chcialbym zejsc ponizej 19'.niestety z przyczyn niezaleznych trening robiony na biezni mechanicznej wiec realnie musze dodawac sobie pozniej 10'.Czyli jak biegam po 3'30" na biezni to w realu wyjdzie 3'40" na km.
Tu jest temat 800m, i trening na 5000 jest robiony pod średniaków.

Czyli zawsze trening szybkości i wytrzymałości szybkościowej (chociaż teraz już dużo lżejszy jak w BPS) żadne długie wybiegania powyżej 12km (dla bardziej zaawansowanych 16-20km) i podwyższenie zasobu tlenowego na wysokich obrotach.
Runner11
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 928
Rejestracja: 08 sie 2011, 17:25
Życiówka na 10k: 34:29
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Koledzy, towarzysze. Zauważyliście zmiane tętna na treningu rano/wieczorem. Ostatnio zacząłem biegać rano (przed poludniem) i przy wolniejszym człapaniu (o 15s/km) mam wyższe tętno. Też tak macie ?
Chodzi mi o tętno średnie
Awatar użytkownika
MikeWeidenbaum
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1132
Rejestracja: 23 mar 2013, 21:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zakładając takie same warunki atmosferyczne to jak biegam zupełnie rano, niedługo po obudzeniu i niedługo po wypiciu kawy (a pijam dosyć mocne) to faktycznie tętno miewam podwyższone, ale jak biegam "późniejszym rankiem" te 3-4 godziny po wstaniu to przeważnie wtedy notuję najlepszy stosunek tempa do tętna na rozbieganiach. Wieczorami bywa rożnie, na pewno częściowo to zależy od tego co się robiło w ciągu dnia.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13509
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Runner11 pisze:Koledzy, towarzysze. Zauważyliście zmiane tętna na treningu rano/wieczorem. Ostatnio zacząłem biegać rano (przed poludniem) i przy wolniejszym człapaniu (o 15s/km) mam wyższe tętno. Też tak macie ?
Chodzi mi o tętno średnie
To jest normalne.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13509
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Ktos jeszcze trenuje? Wszyscy szurają tylko nogami po lesie? Buki już nie przygotowuje się do Rio?

Ja idę za 2 tygodnie do hali i spróbuje się znowu na sezon zimowy przygotować. Ostatnio dobrze się wybiegałem (80-100km) i myślę, ze coś można spróbować... ale raczej w kierunku 1500/3000. 800m nie wytrzymuje mi głowa. Starość nie radość... :ojnie:

Pozd.
Rolli
ODPOWIEDZ