Suunto Ambit 2 Black - mini recenzja:)

Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

jak bateria spadnie do 20% zawsze można się ratować przełączeniem w tryb rzadszego zapisu :) Tylko nie wiem czy z poziomu zegarka się tak da w suunto.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

teoretycznie mozna zakonczyc trening, i zrobic nowy w opcji 6s (wczesniej sobie oczywiscie ustawic oddzielne dyscypline w movescouncie bieganie z takim interwalem) - beda 2 zamiast jednego, ale... bieg bedzie w calosci jakby co :)
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

A nie da się wejść w opcje podczas treningu tak jak to jest w garmin fenix i przestawić po prostu mając ciągłość?
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

nie wiem, malo jestem oblatany, ale tego typu ustawienia chyba da sie robic wylacznie movescountem, wiec trzebaby sie przelaczyc miedzy roznymi dyscyplinami (chyba ze gdzies glebiej w MC sa opcje wlasnie ze np przy 20% sam zwieksza interwal, ale to juz moje gdybanie tylko ;)). a tak wogole jak mowie, 12h (takie moje strzelenie, jak mowie wg papierow 16) prz max accuracy z hr to chyba wystarczy, co ?

swoja droga nie kumam czemu jest mozliwosc zmiany interwalu 1/10s a osobno accuracy 1/6/60s ;)
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

W moim przypadku 12 h może nie starczyć - bieg rzeźnika.

Podczas aktywności można go ładować?
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

Załóż wieczorem pasek tętna, zegarek daj gdzieś na parapet czy balkon, załącz aktywność, udaj się spać i zobacz ile pociągnie na baterii.
oskee
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 16 maja 2010, 19:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie ma co panikować. Ambit1 mojemu znajomemu w zeszłym roku na UTMB z dokładnością GPS 60s obciął 4-5km z 169km. To był głównie jeden zbieg gdzie biegło się ciasnymi zakosami.

Ja mam Ambita2 i na Niepokornym Mnichu z wyłączonym HR i najdokładniejszym GPS po 11h30min biegu zegarek spożył 70% baterii, także te 16h jest bardzo realne, tylko proponuję wyłączyć HR i nie bawić się zbytnio zegarkiem w trakcie biegu.
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Bez hr nie będzie problemu z 16 h.
Zależy mi na pomiarze tętna. :)
oskee
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 16 maja 2010, 19:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem po co Ci tętno w górach... ale zrób sobie prosty test. Włącz zegarek z HR na 1h a potem bez HR na 1h i sprawdź ile większe jest zużycie baterii. Bedziesz mniej więcej wiedział ile z tych 16h bez HR zrobi Ci się jak włączysz HR.
sopel
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 16 sie 2013, 23:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy ktoś z was ładował ambita ładowarką sieciową? Chodzi o podłączenie kabla USB do kostki z ładowarki do telefonu.
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy prąd nie będzie za mocny, teraz są szybkie ładowarki do telefonów , możesz spaprać baterię w zegarku. Kup gdzieś sieciową z Garmina, każdy garminowiec pewnie ich ma kilka :)
sopel
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 16 sie 2013, 23:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

http://www.suunto.com/pl-PL/produkty/In ... tegoryId=6 znalazłem cos takiego, cena kosmos.
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

jedz_budyn pisze:Nie wiem czy prąd nie będzie za mocny, teraz są szybkie ładowarki do telefonów , możesz spaprać baterię w zegarku. Kup gdzieś sieciową z Garmina, każdy garminowiec pewnie ich ma kilka :)
Prąd nie będzie za mocny :) To, co jest podawane na ladowarkach to jest WYDAJNOSC PRADOWA, czyli maksymalny prad, jaki da sie z niej wydusic bez spadku napiecia. Faktyczny prad pobierany przez urzadzenie wynika z rezystancji wejsciowej i przylozonego napiecia, ktore w tym wypadku wynosi 5V, co wynika ze standardu USB. Prawo Ohma prosze sobie przypomniec ze szkoly :)
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

znajomy ma ambita 2s czyli tego ze slabsza bateria a biega ultra i mowi ze bezproblemowo korzystal z ladowarki przenosnej.

ps: kurde, cos moj mozg na skroty poszedl i teraz widze ze piszecie o sieciowej ;) no ale dostarczam info o przenosnej, moze komus sie przyda. trening nie jest wtedy przerywany itd. :)
Rebelyant
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2014, 14:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ładowałem dotychczas eRkę sieciówką od iP i jest OK. Prawo Ohma rulez ;)
ODPOWIEDZ