GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W ramach podsumowania wczorajszego spotkania ze szkółką podsyłam dwa linki związane z tętnem:
http://www.bieganie.pl/?cat=15&id=411&show=1
http://www.fizjoklinika.com/kontrola_te ... gacza.html
Poniżej sprawy na jakie początkujący biegacze powinni uważać:
http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... acych.html
Dziękuję, wszystkim, którzy mimo złej pogody pojawili się na treningu.
Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie kochani biegacze :uuusmiech: . Patrzycie sobie a tu weekend :taktak: . Ta część społeczeństwa, której sport kojarzy tylko z fotelem i pilotem wyjdzie sobie z założenia, że cały tydzień haru haru, a na weekend bach do baru, kelnereczki świzdu gwizdu i wypłata pójdzie w pi*du;) ( oczywiście to tak żartobliwie). Ja jednak mam zamiar spędzić go owocnie poczynając oczywiście od porannego biegania zarówno dzisiaj jak i jutro z wami w ramach wspólnego treningu AB i szkółki, na którą serdecznie zapraszam wszystkich chętnych a widzimy się o godzinie 09.00 przed plaża miejską. Niektórzy z nas będą już w weekend reprezentować barwy AB na maratonie w Łodzi i Warszawie i oczywiście będziemy trzymać za nich kciuki a szczególnie ja będę trzymał za mojego kolegę Marcina, który czas najwyższy, aby się zrehabilitował za jesienną Warszawę ( nie ma to jak dobry humor z rana). No i trzymajmy kciuki za debiutantów startujących na królewskim dystansie. To naprawdę jest wyzwanie i dużo włożonej pracy w trakcie przygotowań. Pamiętajcie, że wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć. Oczywiście oprócz biegania jak pogoda dopisze w weekend znajdźmy również czas dla naszych rodzin, przyjaciół czy najbliższych sercu osób i zabierzmy ich na spacer czy przejażdżkę rowerową albo zapewnijmy im inną atrakcję, która pozwoli im odpocząć od pracy i szkoły. Pozdrawiam i życzę miłego dnia Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Kiedy najlepiej zjeść śniadanie, obiad i kolację? Badacze dokładanie to policzyli!

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1014 ... l#BoxLSTxt


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim w ten sobotni kwietniowy wiosenny poranek :uuusmiech: . Nie ma, co się rozpisywać tylko z łóżka się wysypać i na trening szybko zmykać :taktak: . Widzimy się za chwilę, czyli o godzinie 09.00 przed plażą miejską w Rudniku. Na pewno nie zabraknie biegania :uuusmiech: a i pewnie małego wycisku również :bum: . Pamiętajcie, że każdy dobrze wykorzystany moment jest zdobytym skarbem i nie musicie odnosić sukcesów ciągle, lecz tylko wystarczająco często. To wszystko wam da udział w naszych wspólnych treningach w ramach Akademii Biegania i trwającej szkółki, do której można przyłączyć się w każdej dogodnej chwili. Pozdrawiam Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Ocal życie - pokochaj swoje serce

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/56,101 ... html#TRCuk


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzisiejszy trening Szkółki Biegania bardzo szybko minął przy tak słonecznej pogodzie. Na początek z zainteresowaniem wysłuchaliśmy Pani dietetyk opowiadającej o tym co jeść przed i po treningu. Następnie pokonaliśmy kilka kilometrów po leśnych ścieżka by zakończyć trening rozciąganiem. Jeżeli ktoś ma jeszcze pytania odnośnie diety to zapraszam na podaną stronę: https://www.facebook.com/SchudnijZDietetykiemGrudziadz
Na załączonej poniżej tabeli można zobaczyć ile spalamy kalorii przy wykonywaniu wyszczególnionych czynności.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Nic w życiu nie przychodzi samo. Nie wystarczy w coś wierzyć; trzeba mieć siłę pokonywać przeszkody i walczyć. Dziękuje wszystkim za dzisiejszy wspólny trening i za to, że walczyliście. Dzięki przyjemnej wiosennej pogodzie przed plażą miejską pojawiła się nas dzisiaj spora ekipa zarówno początkujących jak i zaawansowanych biegaczy. Dla wszystkich przybyłych na nasz trening w ramach Akademii Biegania czekała miła niespodzianka. Było to spotkanie z Panią dietetyk z Pracowni Zdrowego Odżywiania, która opowiedziała nam o odżywianiu przed w trakcie i po treningu oraz podczas startów. Uczestnicy otrzymali ulotki z przykładowymi zestawami posiłków pod kątem uprawianego przez nas sportu. W imieniu swoim jak i całej AB serdecznie dziękuję za ten wykład i liczymy, że jeszcze będziemy mieli możliwość spotkania i przedyskutowania innych tematów związanych ze zdrowym trybem życia. Przed treningiem kilka spraw organizacyjnych jak przypomnienie, że konto AB już działa i z miłą chęcią zobaczy wpłaty zarówno na Bieg Trzech Plaż jak i składki na stowarzyszenie. Oczywiście nie zabrakło również słów otuchy dla naszych biegaczy, którzy w ten weekend startują w kilku zawodach w naszym kraju jak chociażby Maratonie w Warszawie i Łodzi czy 10 km w Gdyni, Żninie, Bachotku. Wszystkim startującym życzę powodzenia a szczególnie debiutantowi Jarkowi. Po rozgrzewce nastąpił podział na podgrupy tak, aby każdy zaliczył swoje kilometry zgodnie ze swoimi planami i możliwościami. Szkółka pod okiem Dawida zaliczyła 5 km, kolejni podjęli się długiego wybiegania chcąc zaliczyć 20 km pobiegli na cytadelę z powrotem. Jeszcze inni pobiegli w las na 8 km a grupa twardzieli a właściwie to twardzielek, bo z płaci pięknej oj chciałem powiedzieć brzydkiej byłem Ja i Rafał zliczyliśmy kilka kilometrów w postaci enduro CrossFit. To właśnie takie treningi krótkie, ale intensywne podnoszą naszą formę i wytrzymałość. Jestem ciekaw, kiedy to zrozumiecie i przekonacie się, że zakwasy, które wam funduję to dla waszego dobra. Nie ma się, co zniechęcać tylko zacisnąć zęby i działać. Powtórzę jeszcze raz, że samo bieganie to za mało, aby cieszyć się zdrowiem. W końcu, po co wam kontuzje w postaci bólu piszczeli, kolan czy Achillesa. To właśnie ćwiczenia wzmacniające spowodują, że nasz organizm będzie lepiej znosił obciążenia. No dobrze nie będę się już mądrzył zrobicie jak wam wygodnie. Powiem tylko tyle, że dzisiaj dziewczyny naprawdę się nie ociągały i dały z siebie wiele w tym potu ze dwa litry. Bieganie w pagórkowatym terenie koło dawnej strzelnicy połączyliśmy z ćwiczeniami typu pajacyki, pompki, przysiady, wyskoki, przeskoki, sprinty, brzuszki. Pamiętajcie, że wysiłek, jaki włożyliście dzisiaj na treningu to wasz sukces a sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach. Teraz odpocznijcie i zrelaksujcie się w końcu to weekend. Pozdrawiam wszystkich nieobecnych i życzę każdemu z was i z osobna miłego dnia. Andrzej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
ra9ul
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 07 lip 2012, 11:04
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A w dniu dzisiejszym grudziądzcy biegacze startowali między innymi w Bachotku koło Brodnicy w drugim biegu z cyklu Cross Ligi o Puchar Nadleśnictwa Brodnica. Trasa liczyła około 6.2km, podobnie jak w poprzednim biegu Cross Ligi bardzo malownicza i trudna, biegnąca przez sporą część dystansu wzdłuż jeziora. Na trasie były zlokalizowane dwa bardzo ciężkie i wymagające podbiegi jeden mniej więcej w połowie dystansu a drugi biegnący w bardzo ładnym wąwozie na samym końcu do mety. A na mecie czekał na każdego medal, ciepły posiłek i piwo jak również losowanie około 40 nagród. Z grudziądzkich biegaczy ponownie najlepiej spisał się reprezentujący AB Jan Mickiewicz który zajął drugie miejsce w swojej kategorii tym samym umacniając się na prowadzeniu w całym cyklu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie kochani drodzy biegacze :uuusmiech: . Zacznę oczywiście od gratulacji dla wszystkich biegaczy biorących udział w zawodach weekendowych :uuusmiech: . Liczę na relację od was w najbliższym czasie i dziękuje za reprezentowanie Akademii Biegania Grudziądz na sportowej biegowej arenie :hej: . Dzisiaj poniedziałek :echech: , więc Boże użycz mi pogody ducha, aby zaakceptować rzeczy, których nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniał to, co mogę, i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego. Szkoda, że to nie Poniedziałek Wielkanocny i czas świąt, ale jakoś ten tydzień przeleci a później to już tylko jajeczka w majonezie, biała kiełbaska, ozory w galarecie, sałatki no i oczywiście słodkości w postaci ciast. Póki, co trzeba się do świąt przygotować i ten tydzień ostro przetrenować. Pozwoli nam to zwolnić zasoby w postaci zbędnych kilogramów, które i tak nam pewnie dojdą po świętach. Jednak weźcie również pod uwagę, że minuta w ustach, godzina w żołądku, a całe życie w biodrach. Oj tam oj tam czepiam się wiem, ale motywacja to podstawa a do sukcesu nie ma windy, trzeba iść schodami. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego poniedziałkowego dzionka Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Celuj w zmarszczki - proste sposoby, aby skóra dłużej zachowała młodość

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/56,107 ... html#TRCuk


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
biegam bo lubię
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 14 sie 2013, 07:39
Życiówka na 10k: 0:56:49
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dnia 12.04.2014 r. odbyły się zawody Grand Prix w biegach górskich w gdyńskich lasach w okolicy Pustek Cisowskich. To pierwsza tego typu impreza na Pomorzu, która odbywa się w czterech etapach. Trasa liczyła 10,5 km (400 m przewyższenia, 2 pętle). Trasa przebiegała głównymi drogami gruntowymi oraz leśnymi duktami po pofałdowanym terenie morenowych wzgórz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Rzeźba terenu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego potrafiła zmęczyć niejednego biegacza, miejscami można poczuć się tu było jak w górach. Akademię Biegania reprezentował Jacek Gniot. Zajął on 36 miejsce, natomiast w swojej kat. wiekowej 7 miejsce z czasem 54:35.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Podsumowałem dla was w króciutkim artykule nasz biegowy weekend pełen atrakcji. Dziękuję wszystkim za fotki i informacje o waszych startach, które umieszczacie lub mi przesyłacie. Pozdrawiam Prezes.

Przedświąteczne bieganie

http://www.akademia-biegania.pl/index.p ... &Itemid=90


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie drodzy biegacze :uuusmiech: . Budzicie się każdego ranka z uśmiechem na twarzy; witacie dzień z szacunkiem dla kryjących się w nim możliwości; przystępujecie do pracy z jasnym umysłem; macie stale przed oczyma, nawet w małych rzeczach, cel ostateczny, dla którego pracujecie?. To właśnie takie myślenie powoduje, że my biegacze mamy pozytywne nastawienie do życia i to z takimi osobami powinniście się zadawać :taktak: . Jako że jutro środa, więc osoby pozytywnie zakręcone będzie można spotkać o godzinie 18.00 przed plażą miejską na wspólnym treningu w ramach AB i trwającej szkółki :hej: . Jednak jak dla mnie do środy jeszcze dużo czasu a ja już muszę sobie wstrzyknąć troszeczkę adrenaliny w postaci wysiłku, więc zmykam na trening. Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia. Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Pływanie - poczuj się jak w stanie nieważkości

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1071 ... l#BoxLSTxt


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dzisiaj miałem możliwość promowania naszego miasta Grudziądza widziane oczami biegacza :uuusmiech: . Program zostanie wyemitowany w Wielki Piątek w TVP 2 w programie „Pytanie na śniadanie”. Ekipa filmowała moje bieganie w najbardziej reprezentacyjnych miejscach naszego miasta jak Rynek, spichrze oraz nad jeziorem rudnickim na plaży miejskiej gdzie opowiedziałem miedzy innymi o naszej Akademii Biegania. Pozdrawiam grudziądzką biegową brać. Andrzej. :hej:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ