Aplikacja Endomondo problem

piotruś
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2014, 16:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam od pewnego czasu biegam z aplikacją Endomondo mam pewien problem otóż czy jest możliwość wpisania ile chce przebiec km? np 5? jeżeli przebiegnę 5 km będzie mnie aplikacja o tym informować? Mój telefon Nokia E52 proszę o pomoc :chlip:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
RavS
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 12 maja 2013, 15:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Erbil / Irak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie wiem jak to wyglada na nokii e52 ale powinien byc gdzies typ treningu, domyslnie BASIC i to trzeba zmienic na TARGET - Distance/Time albo cos tam jeszcze innego. Dajesz jako cel ilosc km i bedzie Ci po kazdym km mowic prognozowany czas ukonczenia i oczywiscie na zakonczenie tez
Obrazek
daeone
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 282
Rejestracja: 10 maja 2012, 13:20
Życiówka na 10k: 46:06
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

miałem Endomondo na E52 ale nie kojarzę czy tam była taka możliwość, nie przypominam sobie żebym z niej korzystał
Obrazek
piotruś
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2014, 16:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nokia E 52 ma system Symbian, RavS niestety ale nie ma takiego czegoś mogę wybrać trening np bieganie, kolarstwo, pływanie itd plus ustawienia ale też nic ciekawego tam nie ma, jeżeli przejdę w ustawienia audio jest cel wpisuje np 1 km sprawdzałem to dziś ale było już poza kilometr a czas dalej leciał ;/
Awatar użytkownika
Roberto Celinho
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 201
Rejestracja: 05 lis 2009, 05:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Anin, Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Aplikacja RunCalc posiada taką możliwość. Na Nokii E52 działa wersja Java (.jar). Trzeba ustawić stoper GPS autolap i w ustawieniach GPS skonfigurować autolap na 1000 metrów. Wtedy telefon będzie sygnalizował dźwiękiem pokonanie każdego kilometra.
Awatar użytkownika
RavS
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 12 maja 2013, 15:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Erbil / Irak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dziwne to co piszecie bo na stronie Endomondo pisza ze jest to dostepne: http://www.endomondo.com/features Symbian ostatnie 2 kolumny.

To ze ustawisz cel odleglosci a po jego osiagnieciu czas dalej jest liczony to jest normalne. W zegarku Polara tak mam, w Endomondo na iPhona tez tak bylo. Po co ma sie trening konczyc jesli mialbys ochote jeszcze pobiegac. A na stronie pozniej w wykresach widac gdzie Twoj cel zostal osiagniety.
Obrazek
PanFlorian
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2013, 23:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po odpaleniu endomodno klikasz na trening,następnie na ustaw cel, na koniec klikasz dystans-tam wpisujesz dystans jaki planujesz przebiec.Na pewno jest to w wersji Premium-bo z takiej teraz korzystam.W wersji darmowej wydaje mi się,że parametry ustawienia treningu są nie dostępne.
tomiangelo
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 02 wrz 2013, 13:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wróciłem z pierwszego mojego biegu, zacząłem używać Endomondo na moim SGS3mini i jak teraz patrze to mój gps w telefonie jest straszny i patrząc na mapkę z trasą jaką przebiegłem to trasa jest strasznie okrojona w stosunku do tego co przebiegłem. Czy jest możliwość ręcznego edytowania tej trasy żeby była prawdziwa do tego co przebiegłem ?
Awatar użytkownika
MPOMJ
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 27 sty 2014, 18:47
Życiówka na 10k: 57 min 51 sec
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: 3city

Nieprzeczytany post

ja próbowałam edytować bo mi też raz gps nie zadziałał i nie mogłam wydłużyc trasy na mapie..jedynie edytowałam liczbę km...
Biegam zawsze i wszędzie :-)
10 km - 57min 51sec
HM - 2h 15min
Teraz maraton? ...będzie próba 17 maja ;-)
tomiangelo
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 02 wrz 2013, 13:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No właśnie tak zrobiłem i zmieniły się wartości prędkości ale edytować mapy nie da rady chyba ;/
Pawel_W
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 02 sty 2014, 11:17
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wieliczka / Kokotów
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mapy nie można edytować, jedynie co to możesz dodać nowy trening, narysować trasę i wpisać dane z poprzedniego treningu, jednak wtedy utracisz wszystkie międzyczasy itp. :usmiech:
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

tomiangelo pisze:patrząc na mapkę z trasą jaką przebiegłem to trasa jest strasznie okrojona w stosunku do tego co przebiegłem.
W jakim sensie okrojona? Krótsza, dłuższa czy może biegłeś jakoś inaczej :niewiem:

Nie żebym Cię jakoś specjalnie namawiał ale wypróbuj może jakąś inną aplikację na telefon a do ENDOMONDO zawsze możesz wgrać plik *.gpx
Awatar użytkownika
zbiniek
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 11 sty 2014, 21:30
Życiówka na 10k: 51:59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Też używam Samsunga Galaxy S III mini i też mam kłopoty z używaniem Endomondo. Troszku przestudiowałem temat i wygląda na to, że bardzo kiepski z nich duet. Jeszcze wcześniej miałem Nokię (chyba 6730) z Symbianem i zero kłopotów. Telefon trzymany w kieszonce bluzy bądź w dłoni. Z racji wymiarów, Samsunga już nie trzymałem w dłoni, została jedynie kieszeń. I za każdym razem ucinana trasa, np. z 6 km na 3 km. Na wykresie wysokość leci z ok. 160 m npm do -140 m (w Poznaniu niezła depresja!!!). Często komunikat o braku sygnału GPS. Spróbowałem więc opaskę na ramię - to samo.
No to spróbowałem inną aplikację: Sport tracker. Z uwagi na małą kontuzję udało mi się tylko raz przebiec ze sport trackerem z telefonem w opasce i błąd praktycznie żaden.
Dodam, że nawigacja działa prawidłowo. Sport tracker czy Endomondo w uchwycie w samochodzie wszystko rejestruje prawidłowo.

Na tę chwilę moja rada: opaska na przedramię.

P.S. Jak ktoś znajdzie sposób na prawidłowe działanie Endo z SGSIIImini, to chętnie skorzystam.
Obrazek
Awatar użytkownika
zbiniek
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 11 sty 2014, 21:30
Życiówka na 10k: 51:59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

tomiangelo pisze:Witam wróciłem z pierwszego mojego biegu, zacząłem używać Endomondo na moim SGS3mini i jak teraz patrze to mój gps w telefonie jest straszny i patrząc na mapkę z trasą jaką przebiegłem to trasa jest strasznie okrojona w stosunku do tego co przebiegłem. Czy jest możliwość ręcznego edytowania tej trasy żeby była prawdziwa do tego co przebiegłem ?
Wydaje mi się, że na run-log można edytować trasę. Potem export gpx i import do Endomondo. Podkreślam, że być może można tak zrobić - na razie wgrywam tam treningi i nie znam wszystkich jego możliwości. Jednak jestem pod dużym wrażeniem.
Ale chyba nie o to chodzi, żeby każdy trening poprawiać.
Obrazek
tomiangelo
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 02 wrz 2013, 13:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Według Google maps powinno być 5.32 km a endomondo pokazało 4.08 km. Patrząc na podgląd trasy na mapie to pokazało mi że bieglem przez budynki i garaże które są oddalone od mojej trasy (chodnik przy głównej drodze) o jakieś 50-100 metrów. A to nie zależy tylko i wyłącznie od zastosowanej technologii GPS w telefonie?
PS. a bym zapomniał oczywiście różnice w wysokości od -150 do 25 metrów też pokazało
ODPOWIEDZ